Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki Biggman tak zrobię. Moze uda mi sie w końcu to zrobić i aku oszczędzić.

odezwe się pózniej ci by dla potomnych zostawić.

Dzięki wielkie wszystkim za kilka słów porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolega Bartek dobrze to opisał więc cytuje Go "wszystko zależy od tego jaki masz wyłącznik świateł , w oryginale jak były zwykłe żarówki i w moim przypadku włącznik 531 bez literki światła wyłączały się na moment rozruchu ponieważ są zasilane z punktu "75X" czyli napięcia po kluczyku ginącego w momencie rozruchu , gdy zmieniłem włącznik na 531C musiałem przełożyć piny i w tym momencie światła są zasilane bezpośrednio z terminala "30" czyli stałego napięcia i już się nie wyłączają pryz odpalaniu

Czyli orginalnie światła mijania po przekreceniu stacyjki powinny być wyłączone a po odpaleniu przygasac czy jak to ma być?

Jesli są wyłączone to analogicznie nie przygasną kolego. Ale mimo analogii zaciekawiło mnie pytanie????

Spotkałem się z przypadkiem w B8- bez Led, że do czasu uruchomienia silnika światła nie włączały się. Włącznik w pozycji Auto i Drl. Teraz zaczynam drapać sie po brodzie co odpowiada za takie ustawy? Ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Bartek dobrze to opisał więc cytuje Go "wszystko zależy od tego jaki masz wyłącznik świateł , w oryginale jak były zwykłe żarówki i w moim przypadku włącznik 531 bez literki światła wyłączały się na moment rozruchu ponieważ są zasilane z punktu "75X" czyli napięcia po kluczyku ginącego w momencie rozruchu , gdy zmieniłem włącznik na 531C musiałem przełożyć piny i w tym momencie światła są zasilane bezpośrednio z terminala "30" czyli stałego napięcia i już się nie wyłączają pryz odpalaniu

Czyli orginalnie światła mijania po przekreceniu stacyjki powinny być wyłączone a po odpaleniu przygasac czy jak to ma być?

Jesli są wyłączone to analogicznie nie przygasną kolego. Ale mimo analogii zaciekawiło mnie pytanie????

Spotkałem się z przypadkiem w B8- bez Led, że do czasu uruchomienia silnika światła nie włączały się. Włącznik w pozycji Auto i Drl. Teraz zaczynam drapać sie po brodzie co odpowiada za takie ustawy? Ktoś wie?

Ja mam włącznik 8E0941531D czyli z B7 odnosząc się do twojej wypowiedzi mam rozumieć że oryginalnie światła w B7 nie przygasały podczas uruchamiania silnika i zapalały się zaraz po przekręceniu kluczyka (cały czas mówimy o trybie auto). Dużo myślałem co zrobić żeby światła na trybie auto zapały się po odpaleniu silnika i jedyne co przychodzi mi do głowy jest wlutowanie diody zenera 13v do kabelka co idzie do pinu 7 włącznika świateł. Wtedy światła mijania odpalały sie wyłącznie po uruchomieniu silnika. Lecz odrzuciłem ten pomysł bo lubię jak mam w samochodzie oryginał i dlatego się pytałem czy w B7 bądź w B6 światła mijania sie zaswiecaja po przekreceniu kluczyka i czy przygasaja podczas uruchamiania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-------------------------------------------------------------------------------

Ja mam włącznik 8E0941531D czyli z B7 odnosząc się do twojej wypowiedzi mam rozumieć że oryginalnie światła w B7 nie przygasały podczas uruchamiania silnika i zapalały się zaraz po przekręceniu kluczyka (cały czas mówimy o trybie auto). Dużo myślałem co zrobić żeby światła na trybie auto zapały się po odpaleniu silnika i jedyne co przychodzi mi do głowy jest wlutowanie diody zenera 13v do kabelka co idzie do pinu 7 włącznika świateł. Wtedy światła mijania odpalały sie wyłącznie po uruchomieniu silnika. Lecz odrzuciłem ten pomysł bo lubię jak mam w samochodzie oryginał i dlatego się pytałem czy w B7 bądź w B6 światła mijania sie zaswiecaja po przekreceniu kluczyka i czy przygasaja podczas uruchamiania silnika.

B7 posiada włączniki świateł z końcówkami C i D z czego "D" nie przygasają w momencie zapłonu (Twój model) nie wiem jak jest z końcówką "C" bo dopiero jestem na etapie rozkminiania. Sam też nie wiem jaką mam bo jeszcze nie sprawdzałem. Niezależnie od tego którą końcówkę posiadasz w włączniku C czy D jest możliwość przekodowania. I tu cytuje kolegę Bartka "Jeśli masz tak ustawione ,że światła się włączają już w momencie włączenia zapłonu wtedy idzie to przekodować" aby włączały się po uruchomieniu auta. Pozostaje więc Vag. Jestem na etapie rozgryzania tematu więc konkrety podam wkrótce. Sam borykam się ze światłami bo załączają się w pozycji zapłon przed uruchomieniem silnika co naraża akumulator na duże straty wiec po ogarnięciu tematu podzielę się ze wszystkimi.

Przy okazji "wlutowanie diody zenera 13v" to nie najlepszy pomysł. Po 1-sze predzej czy później komputer może choć nie musi wywalić błąd, po drugie domowa ingerencja w układ elektryczny tym bardziej mający związek z uruchomieniem silnika jak dla mnie jest trochę niebezpieczna.

Ciekawi mnie fakt, że masz B6 a włacznik od B7 - w B6 z tego co wyczytałem na forum nie występowały z literka "D" tylko oryginalnie bez literki C i wtedy światła przygasały na czas uruchomienia silnika lub z literką C gdzie świeciły się ciągle. Ale niech mnie ktoś sprostuje jeśli się mylę. Powyżej kolega "biggman" odsyła do linku z którego sporo się dowiesz.

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ciekawi mnie fakt, że masz B6 a włacznik od B7 - w B6 z tego co wyczytałem na forum nie występowały z literka "D" tylko oryginalnie bez literki C i wtedy światła przygasały na czas uruchomienia silnika lub z literką C gdzie świeciły się ciągle. Ale niech mnie ktoś sprostuje jeśli się mylę. Powyżej kolega "biggman" odsyła do linku z którego sporo się dowiesz.

A co to za problem włożyć do B6 włącznik z B7? Ja też go mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem włożyć do B6 włącznik z B7? Ja też go mam.

Żaden. W B7 można włożyć też od B6. Chodzi o to, że prawdopodobnie kolega Daniel ma wstawiony inny włącznik niż był w oryginale i dlatego światła nie gasną na czas odpalania. Ale przy okazji zapytam jak to działa u Ciebie skoro piszesz, że masz w B6 włącznik od B7 i o jakim oznaczeniu?

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie D. Po zmroku po przekręceniu zapłonu od razu zapalają się światła mimo wyłączonego silnika i kompletnie mi to nie przeszkadza.

Nie szukałbym dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W przełaczniku świateł znajduję się mała dioda. Dzisiaj pierwszy raz zaczęła u mnie migać, a przynajminiej wcześniej tego nie zauważyłem. Co to oznacza? Niestety nigdzie nie mogę znaleźć o czym informuję ta dioda. Może ktoś z Was wie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O którą diodę Ci chodzi? Po prostu się przepala i czas na jej wymianę.

To raczej nie jest od przepalenia. Dioda w górnej części przełącznika świateł znajdująca się w zagłębieniu. Czasami świeci normalnie czasami miga impulsowo.

http://sprzedajemy.pl/audi-a4-b6-b7-zestaw-naprawczy-wlacznika-swiatel-nowy-wysylk,18240827

Pytam z ciekawości bo nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest od przepalenia. Dioda w górnej części przełącznika świateł znajdująca się w zagłębieniu. Czasami świeci normalnie czasami miga impulsowo.

Pytam z ciekawości bo nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji.

Zwróciłeś też moją uwagę istniejącą diodą, która faktycznie jest w włączniku. Niestety nie wiem jakie spełnia zadanie a chętnie pozyskałbym taką wiedzę. U mnie nie świeci i nie mruga, po prostu jest ale w końcu skoro tam jest to musi to być celowe. Ktoś zna odpowiedź?????? Moze przy okazji uda się dowiedzieć coś więcej na jej temat. Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dioda określająca Wam pozycję, na jakiej znajduje się włącznik. Innymi słowy pokazuje, które światła są włączone. Powinna cały czas świecić na czerwono. Jeśli jest inaczej, to trzeba ją wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która dioda, wszystkie mają świecić.

Masz 2x podwójne do przeciwmgielnych plus Auto jeśli masz taki włącznik i reszta podświetla .

Ale wszystkie mają świecić.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze

Szukałem ale konktretnej odpowiedzi nie znalazłem.

Mam moduł MCE 8E0 907 279 E Wersja High ale bez CLH.

Pytanie czy mozna wymusić zaslianie halogenów w opcji jak CLH?

Patrząc na rozpiskę pinów w wesji HIGH modułu przez zrobienie zwory na pin 18 i 24 we wtyczce 32pin

Pin 18 – Zasilanie czujnika światła i iluminacji włącznika CLH/regulacji świateł (WY) [czarno/niebieski]

MOSTEK

Pin 24 – Aktywacja systemu Coming/Leaving Home (WE) [biały]

Oczywiścieni nie mam czujnika swiatła i deszczu w lusterku ale uważam że CLH jest bardzo praktyczne. Miałem ostatni w B7 i cieszył mi się ryjek.

Czy taka druciarnia pozwoli na proste wymuszenie na stałe tej funkcji? Pytam bo nie chcę czegoś skopcić :)

Edytowane przez mroziu22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zadziała.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam juz wszystkie rzeczy, lusterko przełącznik CLH oraz przełącznik świateł końcówka D, i teraz pytanie odnośnie przełączniku świateł mam wersje High koncowka A, musze teraz zmostkować pin 7 i 16 i do tego przepiąć pin 11 w miejsce 13 żeby działał? i jakie przewodu kupić żeby CLH podłączyć tzn jaki przekrój kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepinasz piny

16 do 14 i 4 do 13. Masz regulację świateł ?? Jak tak to zobacz jakie są i takie same daj. Ja kupiłem cała instalację i było w czym wybierać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepinasz piny

16 do 14 i 4 do 13. Masz regulację świateł ?? Jak tak to zobacz jakie są i takie same daj. Ja kupiłem cała instalację i było w czym wybierać :)

nie mam regulacji wlasnie

Przepinasz piny

16 do 14 i 4 do 13. Masz regulację świateł ?? Jak tak to zobacz jakie są i takie same daj. Ja kupiłem cała instalację i było w czym wybierać :)

Ale to jest z wersji LOW na High, a ja mam High "A" i założę "D" i bede uruchamiać pelne CLH czyli czujnik zmierzchu

Edytowane przez QuikSilver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...