Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] problem z biegami


mackol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Niedawno nabyłem a4 silnik 1.6 rocznik 97 i mam pewien problem ze skrzynią biegów:/ przy zgaszonym samochodzie działa idealnie ale gdy go zapale to robi się tragedia wszystkie biegi wchodzą bardzo ciężko, w czasie jazdy wszystko działa idealnie ale wystarczy że zatrzymam się na światłach i jest to samo znowu muszę się siłować z biegami:/

Poszperałem trochę po forum ale nie znalazłem dobrego wyjaśnienia takiego zachowania, na pewno to nie wina oleju w skrzyni.

Synchronizatory? Sprzęgło?

jesteś nowym użytkownikiem, więc powinieneś przeczytać regulamin.

Zajrzyj jeszcze raz tam i zwróc uwagę na drugi punkt.

poprawiony temat

[pre_pl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym raczej na sprzęgło. Miałem tak samo w poprzednim aucie jak się kończyło. Synchronizatory to raczej by Ci zgrzytało.

Choć kiedyś u znajomego w punto powodem takich objawów była jakaś linka od sprzeęgła,ale dokładnie nie jestem w stanie Ci powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak się zatrzymasz to największy problem jest z pierwszym i wstecznym biegiem, sprawdzałeś olej w skrzyni?

Pewna mądra książka podpowiada że przyczyną może być zatarty lub nieszczelny siłownik sterujący sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak się zatrzymasz to największy problem jest z pierwszym i wstecznym biegiem, sprawdzałeś olej w skrzyni?

Pewna mądra książka podpowiada że przyczyną może być zatarty lub nieszczelny siłownik sterujący sprzęgłem.

Czy jest to może książka z serii Sam Naprawiam Samochód?

Ile może kosztować usunięcie tej usterki chodzi mi tylko o rząd wielkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to może książka z serii Sam Naprawiam Samochód?

Ile może kosztować usunięcie tej usterki chodzi mi tylko o rząd wielkości

Tak to ta książka ;)

Ok a więc poczytam jak zdobędę. co do oleju w skrzyni to raczej odpada bo nie miało by znaczenie czy silnik pracuje czy nie zawsze by chodziło tak samo, a ja problem mam tylko na postoju z włączonym silnikiem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i wznawiam temat.

Mam ten sam problem ale dotyczy B6 i tylko pierwszego biegu z reszta biegow tego niezaopserwowalem

jak autko sie toczy powoli to problemu niema a jak autko zaczymam to tak jak u kolegi musze sie silowac z drazkiem zeby wzucic pierwszy bieg. A takiej ksiazki nieposiadam wiec prosilbym was o opinie odnosnie B6 czy tez to musze sprawdzic u siebie [cyt:Sprawdź wysprzęglik przy skrzyni lubi zapowietrzać hydrauliczny układ sprzęgła.] i wjaki sposob moglbym to zrobic.

Wjaki sposob sie sprawdza olej w skrzyni.

Za wszystkie odp. dziekuja wam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobne objawy jak kol.mackol tylko ze ja juz mialem 2 takie przypadki ze wogole nie moglem zadnego biegu wrzucic.Dopiero jak zgasilem i np udalo mi sie wrzucic jedynke-to przekrecajac kluczyk i majac wcisniete sprzeglo-samochod mi startowal do przodu-wiec moze rzeczywiscie cos z wysprzeglikiem jak sugeruje kol.bratpit-bo w tym momencie sprzeglo zachowywalo sie tak jakbym go w ogole nie mial.

Kol.mackol-udalo ci sie ustalic moze przyczyne-bo moja niunia 4 dzien juz w garazu kwitnie po ostatniej odmowie posluszenstwa:(

pzdr

\

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na to że mi 2 i 3 wchodzą z oporami szczególnie 2 i słychac zgrzycik trzeba dokładnie wbijac bieg by wszedł ? poza tym wszystkie inne biegi ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Podobnie jak użytkownik MACKOL mam problemy ze skrzynią i jestem w tym temacie kompletnie zielony. Mianowicie mam dość duże problemy z wbiciem 1,2,3 biegu, czasem i 4,5. Wyraźne są opory przy wbijaniu biegów, niekiedy mam wrażenie jakbym nie "wcelował" w bieg. Przy zgaszonym silniku jak kilka razy pomacham drążkiem we wszystkie strony to powoli zaczynają wchodzić poprawnie (ale tylko przy zgaszonym silniku). Do tego podczas puszczania sprzęgła słyszalne jest przy samym końcu jakby "cyknięcie" - dość głośne. Nie mam pojęcia co to jest. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli biegów nie można włączyc na postoju z uruchomionym silnikiem a gdy jest wyłaczony wchodzą to powodem jest sprzegło zwyczajnie nie wysprzęgla do końcia. jeżeli macie sterowanie hydrauliczne to albo brak płynu, zapowietrzone, uszkodzona pompa bub wysprzęglik, jeżeli linka to problem z linka.

jeżeli włączanie biegów jest trudne w trakcie jazdy i słychac w momencie włączania zgrzyt to przycyzną może byc sprzegło lub synchronizator biegu ktorego włączanie powoduje zgrzyt. jeżeli biegi wchodza cieżko podobna przyczyna.

jeżeli biegi włączaja się trudno w każdej sytuacji problemem jest układ sterowania zmianą biegów czyli to pomiędzy dzwignia zmiany biegów a skrzynią biegów, są tam dwie dźwiginie, pracujace na zewnatrz pojazdu ktore z czasem sie wyrabiaja, łapia luzy i dostaje dostaje sie do nich kurza i woda, efekt problemy ze zmiana biegow zamarzanie podczas mrozow.

oczywiscie nalezy rowniez sprawdzic poziom oleju i wskazane byloby go wymienic. zreszta w pojazdach z przbiegiem ponad 150.ooo km warto olej wymienic profilatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pododbnie bark mozliwosci wrzucenia zadnego biegu w trakcie jazdy. Na postoju owszem jest taka mozliwosc. Pytanko gdzie znajduje sie ten silownik sterujacy sprzeglem zeby mozna go bylo sprawdzic w moim silniku?? Czy koszt naprawy jest tego duzy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...