Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00


Arkadiush

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak na pierwszy spot w Poznaniu miło wspominam..

Lele zwracam honor miałeś racje z tym wisko :)

spoko. tylko 300zl z glowy:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Madas

    16552

  • nike21

    8875

  • Musashi

    5707

  • variocustoms

    5052

Top użytkownicy w tym temacie

:siema:
Dzien doberek.
witam, poszukuje 2 opon 205/45 17" w rozsądnej cenie :) jak by komuś zalegały..

a 235/45/17 nie podejda? :naughty:

nie podejdą, nawet 225/45/17 nie chciał :decayed:

to do czego te kółeczka? do gokarta? :decayed::wink:

No nie przesadzajmy nie do gokarta moje autko ma ksywe odkurzacz :D a felgi żeczywiście nie tolerują krawężników ale tak ma być i wolał bym trapez niż balon :P więc dlatego 205/45 :)

Witam, jak na pierwszy spot w Poznaniu miło wspominam..

Lele zwracam honor miałeś racje z tym wisko :)

spoko. tylko 300zl z glowy:decayed:

lele zasięgnąłem wiedzy na temat mojego wisko i już wiem dlaczego tak chodzi odkąd znam to autko bo wszystko zostało uknute i zrobione z zamierzonym celem wisko jest "zrobione" na stałe zeby autko chodziło jak odkurzacz :) i tak zostaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem a4 i na 195. przy szerokich oponach mocno wzrasta spalanie. wg mnie 205 to takie minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie zależy od operatora a nie od szerokości opon tak na serio, moje przy 225 paliło 4,8-5,2 a rekord na 205 to 4,1 ale Ci za którymi jechałem z BT zamulali i pewnie dlatego :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

A tak wracając do wczorajszego tematu:

jezdzilem a4 i na 195. przy szerokich oponach mocno wzrasta spalanie. wg mnie 205 to takie minimum.

Szerokość opony dopasowujesz do szerokości felgi, komfortu jazdy a także do tego co chcesz osiągnąć przez estetyke tak więc na 8 calową fele możesz naciągnąć 235 (ale będziesz miał balon jak w traktorze) jak i 195 ( a w tym przypadku będzie fajnie wyglądający przyciągający oko trapez) każdy nakłada to co lubi :) a co do felg to rzecz nabyta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj będe polemizował, ze względu na inny niż założony przez producenta rozkład sił i naprężeń, charakterystyka pracy opony ulega diametralnej zmianie. Opona nie pracuje w przewidzianych przez konstruktora zakresach, przez co jej parametry trakcyjne ulegają znacznej zmianie.

zupełnie inaczej opona pracuje podczas bocznych obciazen tj. jazdy na zakretach.

zupełnie inny siły sa na powierzchni styku bieżnika z nawierzchnia. Prowadzi to do tego że opona staje sie niebezpieczna. W czasie jazdy z bardzo duzymi predkosciami, wystrazl opony moze sie skonczyc różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem zdania, że jak fura ma wyglądać to lepiej założyć 19", a nie cudować z 17" :whistling: a jak się chce jeździć normalnie to trzeba zostawić 17" i już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie po to nakładamy niestandardowe opony zeby osiągać astronomiczne prędkości tylko po to żeby się toczyć :) a co do wielkich rozmiarowo felg to nie do wszystkiego wszystko pasuje miałem A3 na 18" gdzie tylna opona prawie całkowicie się chowała jak sobie to przypomnę to mam mieszane uczucia auta już nie ma a felgi dalej zalegają może ktoś reflektuje :P 225/45 18".. Ostatnio widziałem nową astrę chyba GTC na 20" i dla mnie osobiście wyglądała jak wóz drabiniasty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-haha, tak jest, z za duzymi felgami, wygladaja jak na kolach z wozu drabiniastego, albo od roweru :decayed:

-wg mojego postrzegania estetyki 18 w a4 b5 - b7 to max.

-jezeli zalegaja felgi mozna przeciez je wymienic lub sprzedac.

-jezeli kolo sie chowa, tj. zbyt duze ET.

-masz fotke tych felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mojego postrzegania estetyki 18 w a4 b5 - b7 to max.

[/Quote]

Absolutnie się nie zgadzam - wysokość zawieszenia odgrywa tu (dla wyglądu) kluczową rolę. RS4 B7 na 18" wygląda jak koza... 19" dają mu pazur :decayed:

miałem A3 na 18" gdzie tylna opona prawie całkowicie się chowała jak sobie to przypomnę to mam mieszane uczucia

Bo oprócz rozmiaru felgi ważne jest jeszcze ET - miałeś zbyt dużą wartość więc felga była głęboko osadzona i schowana w nadkolu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...