Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00


Arkadiush

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Madas

    16552

  • nike21

    8875

  • Musashi

    5707

  • variocustoms

    5052

Top użytkownicy w tym temacie

:hi: :hi: :hi: blind, co tam u Helmutów?

oj quwa Bartasie obowiazki zaczynaja mnie przerastac :kwasny:[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2011, 22:49_________________________________________________

cześć :hi:

czesc Adamie, mysle ze niebawem sie spotkamy :cool1:, wracam w poniedzialek :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki!!! moje wszystkie wątpliwości zostały rozwiane :> będę mógł spać spokojnie :) o ile mój dwu tygodniowy syn pozwoli (od 3h kolki i ryk...) :confused4: ale i tak mogę powiedzieć ufff.... @vario jesteś gość ! Piwko jak nic, pojadę jutro o ile będą mieli otwarte. jeżeli spocik w niedzielę aktualny i miejsce się nie zmieniło to pojawię się na nowych felach :> miłej nocy wszystkim! Ja trzymam wartę przy młodym.

Pozdrawiam Ł.[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2011, 22:51:35_________________________________________________

Witam, na początek się przedstawię Łukasz - ponieważ jakoś czynnie nie brałem udziału w dialogach na forum, bo nie mogę za bardzo pomóc (ale w miarę możliwości służę pomocą), mam do was wieeelką prośbę czy ktokolwiek może mi doradzić cokolwiek na temat felg do mojego audi A4 kombi 1,9TDI <05-2003, bujam się z tym tematem już od miesiąca, ślęcząc godzinami w necie, na forum i już mam wymerdane w głowie oraz nie wiem już o co kaman (help!)... Patrząc po wątkach, wypowiedziach itd. widzę że spece z was nie z tej ziemi, ale do rzeczy, chcę kupić felgi (ale najpierw muszę sprzedać te co mam :confused4: ) miesiąc temu mając konkretną gotówkę i "ryjąc" po allegro znalazłem w końcu to co mi się podoba (oryginał firmy Ronal kod felgi 8PO 601 025 AL) jestem z Poznania a fele były w Szczecinie i specjalnie po nie tam pojechałem nie chciałem kupować kota w worku :confused4: zobaczyłem je i się zakochałem pięcio-ramienne srebrne prawie nowe! i to w dodatku 5 sztuk!!! sprawdziłem wytłoczenia od wewnątrz (wcześniej podane przez telefon, wszystko się zgadzało), pojechałem ze sprzedającym do zakładu wulkanizacyjnego żeby je wyważyć itp... były jak najbardziej ok. (ale ich nie przymierzyłem i to mój błąd) zapakowałem zapłaciłem i heja do Poznania, uradowany (euforia na maxa :> nawet zatrzymywałem się na trasie żeby na nie popatrzeć :> ) zakładam, i co? fele dosłownie wpadły do do środka, okazało się że nie sprawdziłem jednej ale za to najważniejszej rzeczy (jestem laikiem i nikt mnie nie uprzedził) ET! ET wynosi 56/59 coś koło tego a do mojego potrzebne jest około 37/42? nawet nie wiem do końca (żenada :confused4: ) i tak patrzyłem na te tragiczne skutki mojego zakupu, gdybym był dzieckiem płakał bym jak bóbr... W tym momencie Proszę kogokolwiek o pomoc co mam dalej zrobić...? Jedyne co mi przyszło do głowy to wystawić je na Allegro i czekać... Chciałem też zamieścić ogłoszenie o chęci sprzedaży tych felg na forum ale Moderator upomniał mnie że nie mogę dokonać takiej czynności ponieważ mam za mało punktów/wypowiedzi... dla tego ryzykując usunięcie posta i możliwość okrycia się niesławą zamieszczam ten wątek (desperacja!!!)

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam Ł.

Ps.1 Wychodzi na to że w niewłaściwym dziale zamieszczam ogłoszenie i prośbę o pomoc (zdaję sobie z tego sprawę)

Ps.2 Czy w tą niedzielę jest przewidziany jakiś spocik tak jak wcześniej może tam zasięgnę rady?

Ps.3 Link do aukcji abyście mogli sobie obejrzeć. - http://allegro.pl/oryginalne-felgi-17-audi-jak-nowe-5-sztuk-i1671789149.html - nie chcę na nich zarobić, chcę rozwiązać ten problem.

Ps.4 Dystanse odpadają :confused4: byłem już u 8 wulkanizatorów i handlarzy felgami - każdy mówi co innego i połowa twierdzi że się nie zna ale jeden mi powiedział że na tył dystans (tak aby koło zlewało się z obrysem auta i nie wystawało) musi być w granicach 55/59 mm a na przód 30/35 ??? czy jest inaczej? bo dystans 20/25 różnica pomiędzy 59 a 35 to około 25 mm? to chyba jeszcze wejdzie i nie będę musiał co jakiś czas wymieniać szpilek... z kolei na same dystanse musiał bym wydać około 1.000zł. - co totalnie mi nie pasuje, za drogo ten cały interes by mnie wyszedł.

Kupiłeś felgi od A3 - te mają ET56. Dla A4 masz oznaczenie 8E0 601 025 AQ i przy nich ET wynosi 43 (przy tej wartości aby wypchnąć koło na wysokość krawędzi błotnika potrzebujesz dystanse 15mm na przód i 17mm na tył).

No dobrze, felgi w tej chwili mam gołe, rozmiar 7,5J i dla niech mam opony 225/45/17 czy jesteś absolutnie pewny że takie dystanse będą odpowiednie? jeżeli tak to stary masz u mnie 6-pak dobrego piwa :> , nie żebym Ci nie wierzył (nic w tym stylu - ale każdy mówi co innego) zaraz się przebieram i lecę do garażu przymierzyć i pomierzyć przede wszystkim przód, i teraz moje pytanie czy wyniki pomiarów będą sfałszowane jeżeli felga jest goła? no bo nie spuszczę auta na gołej feldze na glebę... :confused4: BTW mam komplet zimówek oryginalnych audi numer 8E0 601 025 i dalej 14/30 7Jx15H2 ET39 i czy mam się wzorować na tym ET? 39? Powiem szczerze nie chciałbym się rozstawać z tymi felgami ponieważ są prześliczne no i przede wszystkim prawie nowe :> podejrzewam że dużo zmienia szerokość felgi zimówka 7J i obecne 7,5J, czy ta połówka ma aż takie znaczenie?

Okej, lecę do garażu, w między czasie looknąłem na allegro na dystanse i są do audi z tym rozstawem 5x112, 20-tki 30-tki 10-tki ale tych o których mówisz nie ma... poprawka coś znalazłem... zadam pytanie w inny sposób znasz kogoś w Poznaniu lub okolicach do którego mógłbym podjechać przymierzyć (różne rozmiary dystansów) i od razu kupić? albo ktoś już ma na aucie i powie mi: słuchaj stary ja mam dystanse takie, widzisz sam jak to wygląda i jeśli chcesz to kup dokładnie takie.

- a może kupić na tył po prostu 20-tki i tyle... ale żeby chamsko nie wystawały, chcę aby koła były na równi z górną częścią błotnika zarówno z przodu jak i z tyłu. Da radę?

- czy otwór centrujący też jest ważny czy w modelach felg ori audi jest standardowy i nie muszę się o to martwić?

Sorry za ten wywód jeden jak i drugi ale sprawa jest dla mnie bardzo ważna tym bardziej że się nie znam na tym i nie chcę znowu wtopić kasę a efekt będzie nie taki jaki mam w głowie.

- ooo na przykład chciałbym aby tył wyglądał tak jak zdj powyżej.

Może przeniesiemy temat do odpowiedniego działu, żeby nie zaśmiecać?

Tu masz porównanie jak wygląda 7,5x17 z ET43 na tylnej ośce, bez dystansu i z dystansem 17mm...

withoutdystanslook1.jpgdystanslook1.jpg

Może nie jest pod sam rant - ale tak jest nawet bezpieczniej...

tak sobie myślałem i myślałem że to za pięknie wygląda i wymyśliłem że twoje zdjęcie i porównanie jest, dla jakich wartości ET? standardowych? nie zapominajmy że moje ET nowych felg to 56 a np. te które są obecnie... albo inaczej - jaśniej i od początku,

1) mam komplet zimówek ori 7Jx15" H2 ET39,

2) na gablocie obecnie jakieś włoskie podróbki (które kupiłem razem z autem) ośrupane, poobcierane 5x112 7Jx16 ET35 (i wygląda to tak sobie ale "tak sobie" poniżej średniej) nauczyciel powiedział by 3= jeśli chodzi o odległości,

3) i te które chcę założyć 5x112 7,5J 17" ET56 + do tego opony 225/45/17,

sorry ale raczej na pierwszym zdjęciu nie miałeś ET56? ale podejrzewam że 42 (lub coś w tym stylu, prawda?

mało tego po założeniu nowej felgi na tył odległość przy poziomicy (w pionie) i zmierzeniu odległości od krawędzi felgi do poziomicy przy rancie błotnika wyniosła 55mm trochę dużo...

- czy te 0,5 cala z 7,5 + dajmy na to wspomniany dystans 17/20mm tyle nadrabia?

BTW aukcja zakończona jutro wizyta w Gumar

Widzę że wątek się rozwinął i to w niewłaściwym dziale, pewnie za to mi się oberwie... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - w spotach WLKP nie ma OT. Gadamy tu o wszystkim.

Dokładnie - źle mnie zrozumiałeś. Napisałem Ci jakie ET mają felgi przeznaczone dla A4 (7,5x17 ET43) i jakie dystanse należy do nich zastosować aby wyciągnąć koło pod rant. Dla Twoich obecnych felg musiałbyś dowalić dystanse szersze o 13mm!!! (czyli odpowiednio 27mm na front i 30mm na tył - za duże, odradzam).

Szukaj klineta na fele (może na forum A3 :mysli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek :hi:[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2011, 08:01_________________________________________________

cześć z rana :hi: :hi:

czesc Adamie.masz problemy ze snem czy tak wczesnie do pracy smigales? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - w spotach WLKP nie ma OT. Gadamy tu o wszystkim.

Dokładnie - źle mnie zrozumiałeś. Napisałem Ci jakie ET mają felgi przeznaczone dla A4 (7,5x17 ET43) i jakie dystanse należy do nich zastosować aby wyciągnąć koło pod rant. Dla Twoich obecnych felg musiałbyś dowalić dystanse szersze o 13mm!!! (czyli odpowiednio 27mm na front i 30mm na tył - za duże, odradzam).

Szukaj klineta na fele (może na forum A3 :mysli:)

Okej, zaraz uderzam do Gumaru, dzwoniłem już i pracują dzisiaj :> może coś z tego wyjdzie... :mysli:

woocash w Gumarze możesz zamienić te fegi co masz na inne, na 99% pracują w Piątek

Co do tego zamieniania to nie wiem... z reguły firmy nie są skore do zamiany a jeżeli już to dadzą cenę za moje że hoho ale mam też kartę przetargową :) jest ich 5 sztuk, w super stanie :>

Pozdrawiam Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek :hi:[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2011, 08:01_________________________________________________

cześć z rana :hi: :hi:

czesc Adamie.masz problemy ze snem czy tak wczesnie do pracy smigales? :mysli:

dzieci mnie budzą już ok 6 rano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja się też piszę na ten "event" :) Pogadać i zapoznać się czas najwyższy... (ale uprzedzam, nazbierało się u mnie dużo wątpliwości i pytań, na pewno porozmawiamy sobie :> )

Czas i miejsce to samo?[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2011, 20:21:19_________________________________________________

dystanse możesz kupić tam gdzie Bart-S i ja kupowałem do B7, 17mm na koło z dłuższymi śrubami, 200 zł za parę, Chyżańska 1, firma Gumar, tel: 061 8770 913, właściciel Przemek, powołaj się na Bartka Podgórskiego, zostaniesz dobrze obsłużony :)

Byłem dzisiaj w Gumarze tak jak zapowiadałem, Przemek na prawdę fachowiec, jedyny facet (w tej dziedzinie, a rozmawiałem z wieloma!), który zna się na rzeczy i powiedział co i jak, wynik rozmowy = jednak decyduje się na dystanse ale trochę zabulę za tą przyjemność 200 zł za przód i 350/400 za tył... :confused4: na tył pójdą dystanse przykręcane do piasty na szerokość 30/35mm ale myślę że spokojnie 25mm styknie bo 30mm to już szaleństwo tym bardziej że (i tu uwaga! kolejny problem z moim autem - zawieszenie... ale to temat na inną okazję chociaż bardzo powiązany z destansami a przynajmniej z tyłem, auto strasznie się gnie nurkuje przód, tył prawo, lewo i boję się że może obcierać przy podjeżdżaniu pod krawężnik o błotnik) na przód idą dystanse 15mm tak mi się wydaje... Umówiłem się z Przemkiem na poniedziałek, mam zabrać dwie fele + dwie oponki i będziemy przymierzać przód, to będzie wyznacznikiem jakie dyst. dajemy na tył. (no nie jest to jeszcze do końca ustalone tak na sztywno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykręcane do piasty są jak najbardziej :good: miałem takie w Alfie chyba 25 mm na koło i w Lexusie też 25 mm na koło, trakcja super no i wygląd, Lexusa miałem na gwincie więc wygląd był dużo lepszy, za Eibacha Pro Spacer zapłaciłbyś minimum 500 zł na ośkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...