Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00


Arkadiush

Rekomendowane odpowiedzi

Pepin, w sedanie jest ten sam problem, nie tylko w Avancie

---------- Post dopisany at 21:30 ---------- Poprzedni post napisany at 21:29 ----------

SLO, będziesz może jutro popołudniu w mojej okolicy ze sprzętem foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Madas

    16552

  • nike21

    8875

  • Musashi

    5707

  • variocustoms

    5052

Top użytkownicy w tym temacie

:hi::bry: Oj Panowie potrzebuje pomocy ... coś zaczyna nie dobrego dziać się ze sprzęgłem ... przy delikatniejszym wciśnięciu sprzęgła słychać jakby ocieranie się metalu o metal i delikatnie drży pedał, gdy wcisnę je do końca do zmiany biegu jest ok zero hałasu i wszystko działa, gdy wolno spuszczam sprzęgło tuż pod koniec ponownie pojawia się ten dźwięk, to tak jakby coś było nie dokręcone czy coś w tym stylu.

Zaczęło się to dziać od koło 4 dni myślałem że to coś chwilowego ale to chyba coraz bardziej jest odczuwalne i bardziej wyrazisty dźwięk jest.

Potraficie jakoś to zdjagnozować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi::bry: Oj Panowie potrzebuje pomocy ... coś zaczyna nie dobrego dziać się ze sprzęgłem ... przy delikatniejszym wciśnięciu sprzęgła słychać jakby ocieranie się metalu o metal i delikatnie drży pedał, gdy wcisnę je do końca do zmiany biegu jest ok zero hałasu i wszystko działa, gdy wolno spuszczam sprzęgło tuż pod koniec ponownie pojawia się ten dźwięk, to tak jakby coś było nie dokręcone czy coś w tym stylu.

Zaczęło się to dziać od koło 4 dni myślałem że to coś chwilowego ale to chyba coraz bardziej jest odczuwalne i bardziej wyrazisty dźwięk jest.

Potraficie jakoś to zdjagnozować?

Mam to samo w aucie z przebiegiem 15tys km - 4 wizyty w ASO - nasmarowana a później wymieniona jakaś tam sprężyna, siłownik i dalej to samo...w poniedziałek znowu jadę :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa ... tylko że dziadek moja mała ma przejechane 342 tys km :) może i ma w końcu prawo coś się dziać tylko żeby wyczaić co to jest, bo nie sztuką jest wyrzucić kasę na sprzęgło czy dwumas jesli może się okazać że to nie to, jednak i takiej usterki nie wykluczam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa ... tylko że dziadek moja mała ma przejechane 342 tys km :) może i ma w końcu prawo coś się dziać tylko żeby wyczaić co to jest, bo nie sztuką jest wyrzucić kasę na sprzęgło czy dwumas jesli może się okazać że to nie to, jednak i takiej usterki nie wykluczam :(

No ja tylko piszę że może jak w końcu znajdą co to u mnie to ci to w czymś pomoże bo z twojego opisu wygląda że objawy takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę wdzięczny jak dasz znać może to coś pomoże :)

Skrzynię trzeba wyciągnąć. Łożysko igiełkowe do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę wdzięczny jak dasz znać może to coś pomoże :)

Skrzynię trzeba wyciągnąć. Łożysko igiełkowe do wymiany...

tylko u mnie jest ten dźwięk również na wyłączonym silniku to Bartek też twoim zdaniem łożysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę wdzięczny jak dasz znać może to coś pomoże :)

Skrzynię trzeba wyciągnąć. Łożysko igiełkowe do wymiany...

tylko u mnie jest ten dźwięk również na wyłączonym silniku to Bartek też twoim zdaniem łożysko?

Nie pamiętam czy na wyłączony też - na pewno jeśli na pół-sprzęgle hałasuje a przy pozostałych pozycjach jest spokój... Twoje auto jest dużo nowsze - może nie mieć tego łożyska. Musiałbym ten przypadek osobno przeanalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę wdzięczny jak dasz znać może to coś pomoże :)

Skrzynię trzeba wyciągnąć. Łożysko igiełkowe do wymiany...

Myślisz Bartek że to będzie to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę wdzięczny jak dasz znać może to coś pomoże :)

Skrzynię trzeba wyciągnąć. Łożysko igiełkowe do wymiany...

Myślisz Bartek że to będzie to???

Po opisanych objawach? Na 99%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę wdzięczny jak dasz znać może to coś pomoże :)

Skrzynię trzeba wyciągnąć. Łożysko igiełkowe do wymiany...

tylko u mnie jest ten dźwięk również na wyłączonym silniku to Bartek też twoim zdaniem łożysko?

Nie pamiętam czy na wyłączony też - na pewno jeśli na pół-sprzęgle hałasuje a przy pozostałych pozycjach jest spokój... Twoje auto jest dużo nowsze - może nie mieć tego łożyska. Musiałbym ten przypadek osobno przeanalizować.

Podrzucę ten pomysł w ASO jak będę w poniedziałek może coś im zaświta :wink: dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pomylcie tego z oporowym bo to dwie różne rzeczy...

no na początku pomyliłem dlatego zapytałem o to że na wyłączonym też mam ten dźwięk - bo oporowe się kręci tylko wtedy gdy wciskasz sprzęgło na pracującym silniku z tego co wiem, ale to igiełkowe to nie mam pojęcia do czego służy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...