Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Nikt nie podpowie gdzie trzeba podłaczyc plus zeby klimatr. sie odpalił?

Nikt nie potwierdził że w ogóle jest taka możliwość.

Opublikowano
Nikt nie podpowie gdzie trzeba podłaczyc plus zeby klimatr. sie odpalił?

Nikt nie potwierdził że w ogóle jest taka możliwość.

bo sterują tym cany:wink:

Opublikowano

To nie ma możliwości żeby inaczej zadziałało ? Kupiłem uniwersalne Webasto. Tylko potrzebuje żeby działał klimatronik. To pozostało podłączyc sie bezpośrednio pod silnik nagrzewnicy -+

Opublikowano
Nikt nie podpowie gdzie trzeba podłaczyc plus zeby klimatr. sie odpalił?

Nikt nie potwierdził że w ogóle jest taka możliwość.

A więc dziwne, że znajomy w swojej B6 podłączył do + i działa..., a więc szukaj schematu i podłączaj się jednak do plusa, a nie do jakiś tam nagrzewnic.

Opublikowano

Wszystko zależy jaki piecyk. Te uniwersalne da się właczać np. podawanym plusem.

Na stronie webasto jest instrukcja jak takie podłączenie wykonać. Nie trzeba się wpinac w sam wentylator tylko wystarczy do odpowiedniego pin w klimatroniku.

Opublikowano

Zrzut z instrukcji doposażania a4 b6/b7 w uniwersalne webasto eberschpacher- jest tam info do jakiego pinu w klimatroniku trzeba się podpiąć

webasto.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam szanownych klubowiczów.

Potrzebuje pomocy w temacie montażu oryginalnego webasto w swoim Audi (jak w opisie profilu).

Szukam opisu, lub najlepiej fotki przedstawiającej sposób montażu zaworu rozdzielającego płyn do nadwozia.

Gdyby ktoś z posiadaczy Audi A4 z oryginalnym webasto zechciał zrobić i przesłać zdjęcie jak takowy zawor jest zainstalowany i podłączony byłbym wdzięczny.

Po kilku sobotach spędzonych z głową pod maską zostało mi tylko podłączyć węże instalacji ogrzewania.

W pozostałych kwestiach dotyczących montazu websato oczywiście służe pomocą.

Chodzi o zawór jak na fotce kolegi WRCLAGUNA z początku tematu.

Niestety ETKA nie jest zbyt pomocna, wiem tylko że jest przykręcony dwoma śrubkami.

Opublikowano
Witam szanownych klubowiczów.

Potrzebuje pomocy w temacie montażu oryginalnego webasto w swoim Audi (jak w opisie profilu).

Szukam opisu, lub najlepiej fotki przedstawiającej sposób montażu zaworu rozdzielającego płyn do nadwozia.

Gdyby ktoś z posiadaczy Audi A4 z oryginalnym webasto zechciał zrobić i przesłać zdjęcie jak takowy zawor jest zainstalowany i podłączony byłbym wdzięczny.

Po kilku sobotach spędzonych z głową pod maską zostało mi tylko podłączyć węże instalacji ogrzewania.

W pozostałych kwestiach dotyczących montazu websato oczywiście służe pomocą.

Chodzi o zawór jak na fotce kolegi WRCLAGUNA z początku tematu.

Niestety ETKA nie jest zbyt pomocna, wiem tylko że jest przykręcony dwoma śrubkami.

No to Mario pewnie Ci wytłumaczy :wink:

Opublikowano

Czy ktoś z szanownych klubowiczów może mnie wspomóc podając numer VIN swojego Audi A4 B6 1,9 TDI z zamontowanym oryginalnie ogrzewaczem ARDIC?

Potrzebuję tego numeru by w zidentyfikować numery części w serwisie.

Opublikowano

Praktycznie skończyłem montować webasto u siebie. Wielkie podziękowanie dla kolegi Kkam ! Bardzo mi pomógł i doradził przy montażu .

img0965c.jpg

img0963o.jpg

img0977al.jpg

img0979or.jpg

Sterowanie będzie z telefonu :)

Opublikowano

super, że udał się montaż. Już odpaliłeś? Dobre rozwiązanie montażu, lepsze niż moje. Jaki sterownik GSM kupujesz? JAkby co to na jesień będę miał gotowy emulator ori webasta. Umożliwi on sterowanie TTC tak samo jak ori webastem - z licznika.

Opublikowano

Odpaliłem na "krótko" paliwo z zbiornika zewnętrznego podałem, żeby sprawdzić czy wszystko ok.Firma Psenso robi takie sterowniki uniwersalne do podłączenia różnych urządzeń. Miałem robic na pilota tak jak Ty ale tego urządzenia nie ogranicza zasieg pilota. Można odpalic z "końca świata" cena 349zł moim zdaniem jest jakoś specjalnie wygórowaną biorąc pod uwagę że masz pogląd na prace webasta możesz odczytać temperaturę.

Sterowanie GSM, SMS, sterownik do WEBASTO [F-VAT] (3262689751) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czekam na aplikacje do Iphona ma wyjśc już niedługo. Zawsze można sterowac przez przeglądarkę. Chyba że zmienie na androida to nie będzie problemu.

Zostało mi do połaczenia paliwo i instalcje , przerobic mocowanie tłumika ale to juz zrobię jak wjadę na podnośnik u kolegi .

Opublikowano

profi robota Krisu :ok2:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam

Poszukuję wydechu webasta (rurka widoczna na zdjęciu) wraz z elementem umożliwiającym montaż do osłony silnika. Czy można dostać to gdzieś poza ASO?

wydech_webasto.jpg

Nie mam pomysłu gdzie tego szukać.

Opublikowano

ja mam taką rurkę, nowa 70 cm, niestety bez mocowania do osłony silnika, Jeżeli nigdzie nie znajdziesz to mogę Ci odsprzedać

Opublikowano
ja mam taką rurkę, nowa 70 cm, niestety bez mocowania do osłony silnika, Jeżeli nigdzie nie znajdziesz to mogę Ci odsprzedać

Dzięki za odpowiedź.

Na razie auto stoi u mechaniora. Zobaczę w jakim stanie jest mocowanie i wtedy się odezwę.

Pozdrawiam

Opublikowano

Ktoś podpowie poratuje nr pina do kostki D w klimatroniku ?

Opublikowano
Ktoś podpowie poratuje nr pina do kostki D w klimatroniku ?
Jeśli dobrze pamiętam i kostka D (16-pinowa) jest brązowa to: 000 979 009
Opublikowano

Kostka jest czarna.

webasto.jpg

Opublikowano

Jeśli kostka jest czarna, 16-pinowa i zgodnie ze schematem chcesz tam wejść kabelkiem 0,35 to pin ma numer 000 979 006.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.