[ALL B5] Montaż nie oryginalnego radia FOTO

Maxx1979

Witam

Będąc zmuszony do wymiany radia musiałem znaleść radio które z miare dobrze zadoptuje się z wnętrzem mojego audi

Wybór padł na Alpine :

4ngxS.jpg

Potrzebna jest jeszcze przejściówka do podłączenia tylnich głośników :

4nC_9.jpg

Tak to się prezentowało po zamontowaniu kolorystyka została zachowana a też co ważne radio posiada w miare płaski panel:

4nPsS.jpg

Następnie wyciąłem ramke z aluminiowego płaskownika, pierwsze przymiarki :

4ofUr.jpg

Kolejna przymiarka, ewentualne poprawki aluminiowej ramki robi się pilnikiem i papierem ściernym żeby panel radia ładnie wpasował się wewnątrz ramki

4pkfi.jpg

w nocy

4pwJ0.jpg

Jeszcze tylko malowanie alu ramki na czarny mat

4pY9A.jpg

I gotowe

4q9Di.jpg

naprawde dobrze pomyślane :kox:

mam podobny model - alpine ida-x001 ale nie jest u mnie. może kiedyś zrobię taką rameczkę jak będę montować w przyszłym roku :wink4:

Rób produkcje seryjna tych ramek, sprawdź na innych radiach czy pasuje, jak lata to ogarnij temat moze bym kupił taką :naughty:

Co do opisu montażu radia, jest już dosć obszerny wątek z 3 ma mozliwosciami finansowymi :wink4: ale z tą ramka jestes pierwszy :decayed:

wycięcie ramki można zlecić firmie która zajmuje się obróbką CNC, wytną w alu według dostarczonego projektu koszt około 50zł, ja mam sklep z alu profilami po drodze więc zakupiłem kawałek płaskownika aluminiowego o grubości 6mm i przy użyciu imadła, pilnika, wiertarki i papieru ściernego zrobiłem taką ramke zajęło mi to ok 3h godzin,

ja myślałem jeszcze kiedyś, żeby zgrzać ramke radia z tą ramką z alegro i pomalować pod kolor, ale plany posżły w zapomnienie, tyle że u mnie to radio wystaje niestety(ramka sie licuje)

:notworthy: Bardzo dobra robota :good: też może kiedyś coś takiego wyrezam :naughty:

Jak przymocowałeś ta ramkę i do czego :mysli:

Jak przymocowałeś ta ramkę i do czego :mysli:

sama ramka wchodzi bardzo ciasno i napewno nie wypadnie ale żeby nie było możliwości wepchnięcia jej do środka zrobiłem tak jak na foto

rtaW0.jpg

rvm6S.jpg

[br]Dopisany: 14 Październik 2010, 20:17_________________________________________________Lepsze foto

można sciągać panel bez problemu

rwRUi.jpg

rJaDJ.jpg

rZGMi.jpg

i w nocy

sd8cr.jpg

Rameczka poprostu full wypas :hi: jak by Ci sie chcialo prosil bym o jakis rysuneczek tj zwymarowanie rameczki :gwizdanie:

najlepiej w corelu :gwizdanie: to będziemy Cieli seryjnie :gwizdanie:[br]Dopisany: 17 Październik 2010, 19:57_________________________________________________

Potrzebna jest jeszcze przejściówka do podłączenia tylnich głośników :

aa i nie jest potrzebne

Ja tam sie w tygodniu po kawalek alu wybiore i bede rezal taka rameczke bo moje [ ] wygladaja okropnie i strasznie mnie to denerwuje... :kox:

zewnętrzny wymiar to otwór po oryginalnym radiomagnetofonie :cool1:

wymiar wewnętrzny bierzesz z panelu radia :cool1:

rysunku nie mam

A nie dostales ramki otaczajacej radio? Wtedy wystarczy wsadzic adaptery (boczne za 5-10zl) i tez jest ok bez meczenia sie. Chyba ze mialo byc gladko :naughty:

tyl mozna podlaczyc czinczami (z wyjscia tyłu na subwoofer wtedy puszczasz nie wzmocniony sygnal - przejsciowka z czinczy na wtyczki jakies 15zl ). Tak mam w alpinie wlasnie.

Pomysł idealny na polepszenie wyglądu nieoryginalnego radia w B5. Smaka mi narobiłeś tym i spróbuje tez tak zrobic. :good:

Nie ma co myslec tylko szukac odpowiedniego kawalka alu i do rezania :kox: ja jestem na etapie szukania alu :gwizdanie:

najpierw zróbcie szablon z grubego kartonu, sprawdźcie czy pasuje wymiarami i czy okienko na panel jest dobrze zwymiarowane i panel bedzie można zakładać/ściągać bezproblemu , specjalnie nie podałem wymiarów ramki chodzi mi o to że inne radia mogą posiadać inne wymiary panelu przedniego i każdy musi indywidualnie zwymiarować ten wewnętrzny otwór żeby nie było zbyt dużych szpar.

Do malowania używałem zwykłego podkładu + czarny matowy, można wygrzać po malowaniu ramke żeby lakier lepiej chwycił.

Dzieki Maxx1979 za porady damy rade napewno :hi: przynajmniej ja sobie z tym poradze :gwizdanie: tez mam alpinke tyle ze starsza :kox: