Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Tapicerka siedzenia


al31

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi powiedzieć czy łatwo jest zmienić tapicerkę na siedzeniu? tzn zdjąć starą (u mnie rozdartą) i założyć kompletną nową z innego audi?. Byłem u tapicera żeby mi naprawił to rozdarcie i powiedziałem że sam mu ją zdejmę niech mi wymieni podarty kawałek materiału i potem sam sobie ją założę na oparcie. Gość stwierdził że to nie jest takie łatwe tylko fachowiec (tzn on) może to zrobić, . Oczywiście za dodatkową opłatą. I zastanawiam się czy rzeczywiście to takie trudne że aż trzeba wóz u niego na dwa dni zostawiać? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwestii?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zglos sie do baskeciora, on u siebie naprawial fotel kierowcy i musial chyba caly rozebrac. Przynajmniej oparcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dziure na fotelu, na boczku, na wysokości łokcia. Tapicer wyjął fotel, wyciął kawałek z przedniej części fotela (tej mało widocznej) i wszył w miejscu dizury caly fragment, cały bok. Przód, skąd pobrał materiał, załatał materiałem od (VW).

Nie miał identycznego materiału, zresztą fotele z czasem płowieją. Dla mnie fachura robota. 4 godzinki - 150 zeta. Fotel jak nowy, a ten inny materiał niewidoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem sobie sam (mama wszyła nowy element, po wypruciu starego z dziurą). Rozebranie i złożenie nie jest trudne. Mam kilka fotek to mogę podesłać, jak ktoś będzie potrzebował. Kawałek podobnego materiału kupiłem za 10 zł. Różnicy przwie nie widać, a jaki efekt bez przetarcia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobny problem jak kolega Nonilion tylko ze u mnie tapicer wycial material z tylu podlokietnika w tylnim siedzieniu, i wszyl z przodu, a w podlokietniku wszyl podobny material tylko o innej fakturze, ale kolor identyczny i nie ma sladu, auto zostawilem na dzien bo mial jakies inne roboty i robil w miedzyczasie moja :audi: skasowal 60zł, to zalezy gdzie masz przetarcie ale mi sie nie chcialo z tym bawic :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudi moglbys wstawic kilka tych fotek ktore zrobiles? chetnie przyjrzalbym sie temu tematowi, prosze. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko siąde na swojego kompa to powstawiam. Na razie korzystam z sieci poza domem, więc proszę o trochę cierpliwości. Na pewno nie zapomnę. [br]Dopisany: 03 Styczeń 2008, 19:30 _________________________________________________Nareszcie w domu. :) Oto zdjęcia, które obiecałem wrzucić na forum:

Tak wyglądało przetarte oparcie fotela ;(:

cd93eb96ba276225m.jpg

Na początku trzeba odkręcić tył oparcia (u mnie dwie śróbki z dołu w czerwonych kółkach)

36927cd5f726a262m.jpg

Potem pozdejmować gumki naciągające (są schowane za regulacją fotela po obu stronach)

6645fdb50eeec010m.jpg

Na dole tapicerka jest zaczepiona o metalowe zęby, z których trzeba ją ściągnąć.

f1f12615987b4a1fm.jpg

Tak wygląda siedzenie po zdjęciu tapicerki (w miejscach czerwonych lini przebiegają pręty do naciągania, a w miejscach gdzie są kółka pręty są łączone z siedzeniem za pomocą oczek z drutu. Ja je po prostu porozginałem, a póżniej dogiołem tak jak były na początku. Trzeba uważać żeby nie rozerwać fotela, a po skończeniu doginania tak przekręcić te oczka, żeby łączenia były skierowane do tyłu auta.W przeciwnym razie możemy zaczepić o któreś oczko przy wsiadaniu albo wysiadaniu z auta)

40f2257486c6c9b6m.jpg

Potem skłądamy w odwrotnej kolejności. U mnie przetartą część, jak pisałem wcześniej ,wszyła mama więc jakieś koszty odeszły. Materiał też nie był idealnie jak oryginalny, ale efekt moim zdaniem dużo lepszy niż wcześniej. Dodam że zdjęcie nie oddaje pełnego efektu, bo widać tu inne załamanie światła, na wszytym kawałku. W rzeczywistości, jest jeszcze lepiej niż na zdjęciu.na I to za 10 pln. Powodzenia dla odważnych. Jak ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem. Pozdro

dc7d04d9543bfcfem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że odnawiam temat, ale można zamówić w serwisie oryginalne poszycie na fotel - oparcie.Każe np. oparcie ma swój numer katalogowy.Do mojej A4 z 96 roku krzykneli mi 514 zł.....także to tylko tak informacyjnie:)))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lepiej jakies fajne pokrowce kupic niz bulic 520zl za ori no ale w sumie co ori to ori :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadzwoń do Java Car Desing? lepszych speców od tapicerki nie znam u kumpla robili skóre pomieszaną z alcandrą troche zapłacił to fakt ale efekt kocur i ma ją ponad rok i nic się nie dzieje a koleżance w A3 naprawiali przypalony fotel od papierosów i też kozak im wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam zajebistego i nie drogiego tapicera robi bardzo fachowo i na zamówienie, tak samo obszywa kierownice w skórze jak i całe wnętrze, po prostu robi wszystko co jest związane z tapicerką podkreślam ze robi fochowo i tanio :th: tu macie adres Warszawa Ul.Żeromskiego 17a tel.835-46-91. Polecam warto. Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest poduszka w siedzeniu to tez jest tak latwo sciągnąć material z siedzenia jak jest przetarty? bo mam ten sam problem z dziurą w siedzeniu i chcialem sobie wszyc nowy ale mam poduszki i niewiem czy domowym sposobem da sie to zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można odświerzyć zdjęcia :hi:[br]Dopisany: 06 Marzec 2011, 19:54_________________________________________________up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...