Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Zaślepienie i wyłączenie programowe EGR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:hi: Przepraszam że tak się wtrącę. Nie poci wam się zawór egr? Bo mój jest cały spocony. Co to może być? Czyżby zawór do wymiany?

Normalna sytuacja :wink4:

myśle nad tym aby zatkać przewód czymś z małą dziurką w środku.tak aby tylko tylko zassysało powietrze.wtedy może nie wywali błędu.

ECU to "wyłapie" :wink4:

nie da sie bez ingerencji w oprogramowanie sterownika ...

Opublikowano

zatykać i nie płakać że błąd. Fakt nieładnie wygląda serwis na desce no ale cóż norma Euro 0 to czego wymagać :decayed:

Opublikowano

Mogli byście zapodać focie w jaki sposób to zaślepiacie?

Opublikowano

ściągasz wężyk z gruszki z góry, wkręcasz jakąś śrubę. Odkręcasz dwie śruby od rurki która idzie do kolektora i dajesz jakąś podkładkę z blachy i skręcasz.

Albo całkiem wywalasz rurkę i dajesz zaślepki takie jak np kolega Rpalka sprzedaje.

Wtedy to mozesz zaślepić te dziurki przez które cieknie olej jakimiś śrubkami.

Opublikowano

Ja w ten wężyk włożyłem śrubke tak dopasowaną że "główką" go zatyka a gwint troszke wystaje.

Żeby wężyk nie latał to tak zatkany założyłem z powrotem na egr. I nic wiecej. Chyba dobre rozwiązanie?

Opublikowano

Ja w ten wężyk włożyłem śrubke tak dopasowaną że "główką" go zatyka a gwint troszke wystaje.

Żeby wężyk nie latał to tak zatkany założyłem z powrotem na egr. I nic wiecej. Chyba dobre rozwiązanie?

no ok , a ECU nie wywala Ci błędu ? (masz [AVF] 2004r.)

Opublikowano

Zrobiłem to dopiero dzisiaj. Odpaliłem troszke pochodził i żółtej kontrolki nie było. Zobaczymy co bedzie po kilku km.

Opublikowano

Jak masz 2004 r. to ECU to "wykryje" :confused4:

Opublikowano

prod dokładnie to 12.03

jak się cos zmieni to napisze

Opublikowano

ja mam zaslepiony srubka zwykla i nic sie nie dzieje odpukac juz 2 rok prawie :)

Opublikowano

jak się cos zmieni to napisze

zmieniło się, zapaliła sie pomarańczowa żarówka

a jak wyjmę śrubke i zaślepie blaszkami rurkę do kolektora to też bedzie błąd?

Opublikowano

tez

Opublikowano

pytanie, jeden mechanik powiedział żeby nie zaślepiać EGR bo:

silnik będzie dostawał cały czas czysty tel, zwikszy się przez to temperatura co będzie później skutkowało wypaleniem gniazd zaworów.

Co Wy na to?

Opublikowano

przecież silnik pracuje na czystym tlenie jak egr się zamyka.

poza tm w starszych silnikach nie było egra i jakoś nic sie nie wypalało.

Opublikowano

pytanie, jeden mechanik powiedział żeby nie zaślepiać EGR bo:

silnik będzie dostawał cały czas czysty tel, zwikszy się przez to temperatura co będzie później skutkowało wypaleniem gniazd zaworów.

Co Wy na to?

materiały z których jest zrobiony silnik w dieselku to nie puch, wytrzymają znacznie większe "anomalia" niż brak EGR :wink4:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
:hi: Panowie a czy w AVF koniec 2002r model już z 2003 będzie tendencja do wyskakiwania błędów? i w którą to rurkę trzeba wkręcić śrubkę? z góry dzięki za odpowiedź.
Opublikowano

:hi: Panowie a czy w AVF koniec 2002r model już z 2003 będzie tendencja do wyskakiwania błędów? i w którą to rurkę trzeba wkręcić śrubkę? z góry dzięki za odpowiedź.

Z Twoim raczej jeszcze nie będzie takich "problemów" :wink4:

Opublikowano

Da się to tylko jakoś prosto zaślepić? gdzieś tam czytałem to wyrzucają jakieś rurki.... jest taka potrzeba?

Opublikowano

Da się prosto zaślepić i jest wszystko prosto napisane. Nie ma potrzeby wyrzucania wężyków.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.