Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Zaślepienie i wyłączenie programowe EGR


iras_gda

Rekomendowane odpowiedzi

jak jezdzisz krotkie dystanse, wloz sobie karton przed chlodnice, ja tak robie i nie slucham komentarzy, ze tak sie robilo w polonezach.w aucie robi sie szybciej cieplo i to znacznie. plus jak jeszcze komus jest zimno, to do sprawdzenia sa swieczki dogrzewajace plyn, u mnie wszystkie spalone :thumbdown:

w AVF-ie swieczki dogrzewajace??? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odlaczylem egr

troche na wolnych obrotach bardziej burczy, sztywniej chodzi

wolniej sie rozgrzewa, ale...

ruszanie spod swiatel, gaz w podloge i 0 (slownie: zero) dymu, a potrafil z egr czasem niezle zakopcic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odlaczylem egr

troche na wolnych obrotach bardziej burczy, sztywniej chodzi

wolniej sie rozgrzewa, ale...

ruszanie spod swiatel, gaz w podloge i 0 (slownie: zero) dymu, a potrafil z egr czasem niezle zakopcic

Ja tam widze jeszcze dym.. o ile mozna to nazwac dymem. A dokladniej to taka delikatna mgiełka tylko w nocy i tylko gdy ktos jedzie za mna z włączonymi światlami i tylko gdy konkretnie przycisne :->

W dzien nie da sie zauwazyc przynajmniej w lusterku wstecznym. A co do pracy na wolnych obrotach to niedostrzeglem roznicy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do pracy na wolnych obrotach to niedostrzeglem roznicy :mysli:

po 1-2 min ciaglej pracy na biegu jalowym ECU, wylacza EGR, przechodzac na prace na czystym powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1-2 min ciaglej pracy na biegu jalowym ECU, wylacza EGR, przechodzac na prace na czystym powietrzu.

No właśnie ja mam takie pytanko "

Kiedy silnik jest "dokarmiany" :kox: spalinami a kiedy nie ??? Wiem że podczas przyśpieszania EGR jest wyłączony i mamy w dolocie czyste powietrze , ale kiedy EGR się "włącza" tzn. silnik dostaje do kolektora ssącego spaliny przez EGR ( a kiedy nie )... prosiłbym Musashi o jak najdokładniejszą wypowiedź :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! szanowni koledzy pozwolicie , ze sie podepne pod temacik i rowniez zapytam z ciekawosci jak zaslepic i wylaczyc VAGiem wspomniany EGR?

Co prawda ja juz jestem po wymianie owego zaworu EGR (200zl dalem za nowka ori w pudeleczku :> gosciu chyba nie wiedzial co sprzedaje bo napisal na aukcji ze to do VW transportera a po sprawdzeniu numerow okazalo sie , ze do mojej B6 rowniez) ale wciaz jestem zainteresowany jak go odlaczyc.

Dziekuje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! szanowni koledzy pozwolicie , ze sie podepne pod temacik i rowniez zapytam z ciekawosci jak zaslepic i wylaczyc VAGiem wspomniany EGR?

Co prawda ja juz jestem po wymianie owego zaworu EGR (200zl dalem za nowka ori w pudeleczku :> gosciu chyba nie wiedzial co sprzedaje bo napisal na aukcji ze to do VW transportera a po sprawdzeniu numerow okazalo sie , ze do mojej B6 rowniez) ale wciaz jestem zainteresowany jak go odlaczyc.

Dziekuje :hi:

to po uja kupowałeś jak chcesz go odłączyć :mysli::wallbash: :wallbash: :wallbash:

Musha odpowiedz na wcześniejsze moje pytanie ... jak możesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! szanowni koledzy pozwolicie , ze sie podepne pod temacik i rowniez zapytam z ciekawosci jak zaslepic i wylaczyc VAGiem wspomniany EGR?

Co prawda ja juz jestem po wymianie owego zaworu EGR (200zl dalem za nowka ori w pudeleczku :> gosciu chyba nie wiedzial co sprzedaje bo napisal na aukcji ze to do VW transportera a po sprawdzeniu numerow okazalo sie , ze do mojej B6 rowniez) ale wciaz jestem zainteresowany jak go odlaczyc.

Dziekuje :hi:

Wystarczy zaslepci węzyk ktory wchodzi do EGR np wkrecic sróbke i po bolu. W B6 tak jest z tego co sie orientuje. W B7 trzeba dodatkowo zmodyfikowac sterowanie silnika bo inaczej bedzie sie zapalała kontrolka engine compartment. Wszystkiego dowiedzialem się z tego forum wiec dlaczego Ty też nie możesz? :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B6 1.9 (116 PS też) :wink4:

EGR sterowany elektrycznie :wink4:

Chodzi mi o to kiedy silnik pracuje na otwartym EGR a kiedy na zamkniętym :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok koledzy dziekuje serdecznie za podpowiedzi.

Czemu kupilem i wymienilem? hmm bo trafila sie okazja , za 200zl jak wspomnialem to nawet jak by mial lezec na polce w garazu to tez sie oplaca a zdazylo sie , ze zaczol lac olejem az strach i to przed samym wyjazdem do Polski na swieta tak wiec kalkulujac ilosc wyzyganego oleju + mycie silnika wolalem wymienic a teraz chce go zaslepic.

Dlaczego ja nie moge poszukac na forum i zrobic tak jak inni? bo tyle jest opini i sposobow , ze wolalem zapytac konkretnie i uzyskac konkretna odpowiedz , wkoncu forum po to jest zeby sobie pomagac , wymieniac sie opiniami i doswiadczeniami.

Ok jeszcze raz dziekuje i pozdrawaim. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzisiaj zdjęłem przewód gumowy z gruchy od sterowania EGR.poprawa w dynamice auta jest zauważalna :good: lepiej ciągnie z dolnych obrotów i ogólnie jakoś fajniej sie jeździ.

problem jest w tym że wyskoczyła mi kontrolka silnika,wydaje mi sie że nie powinno mieć to miejsca bo z kablami nie było nic grzebane. do vaga narazie ne mam jak sie podłączyć.

co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem u siebie zamiast rury i wywalenia EGR wstawić blaszke jak wstawiają chłopaki w innym temacie jednak taką otrzymałem odp od mojego fachowca : że taka blaszka nic nie pomoże bo tam cieknie ze zintegrowanej z

EGR klapy gaszącej, to ją trzeba by uszczelnić a jest to dość ciężkie w

realizacji.

Ze proponuje wywalenie EGR i wstawienie w jego miejsce rury.

Koszt 250zł na gotowo

Czy faktycznie lepiej wstawić rure?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zaślepieniu egr też wyskakiwał mi bląd i żółta kontrolka na blacie. Przy programie Witek mi to wyłączył.

Jak zaślepicie EGR to spokojnie możecie zaślepić dziurki w grzybku. W większości przypadków tamtędy cieknie olej.

Pytanie do tych co nie maja już egr i klapy gaszącej, co zrobiliście z wężykami od zaworku? Zaślepione czy wyrzucone całkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mialem problemu zoltej kontrolki na blacie :mysli: Moze masz nowszy soft silnika? Moj wozek jest 2 lata starszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatkane było śrubą i tyle. Nie wiem czy nie trzeba było coś jeszcze przepinać ale teraz i tak już wyłączony softem jest więc się zastanawiam co z tymi wężykami zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...