Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] wzrost spalania - czym moze byc spowodowany???


danisz_

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie - co moze powodowac taki wzrost? Zauwazylem, ze przez ostatnie 1.5 miesiaca auto pali mi o okolo litr wicej na 100km. Wymienilem olej, wszystkie filtry i dalej nic. Mniej wiecej w tym czasie zalozylem nowe opony, ale to niemozliwe zeby powodowaly taki wzrost. Gdzie jeszcze zajrzec?

sorki za brak polskich znakow ale cos mi sie poprzestawialo z klawiatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz temp. silnika bo mzoe termostat padl.

Klima kod 49 i nie pytaj jak to wlaczyc bo jest na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dla mnie dziwne, a spalanie wg FIS takie masz?? Parametry oleju takie same? FIS czasem przeklamuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem olej, wszystkie filtry i dalej nic.

Jakiej firmy filtry wstawiłeś ??

caly czas verva

Spróbuj kilka zbiorników pojeździć na EKODIESEL z PKN Orlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam licznika z FISem, Spalanie wyliczam zawsze po zatankowaniu pod korek, zawsze lalem verve na orlenie i wychodzilo mi srednio 6.5l/100km od 3 czy 4 zbiornikow wychodzi mi 7.5 -8/100km. Bylo juz tak przed wymiana filtrow i oleju. Filtr paliwa mam hengst czy jakos tak a oleju filtron, dodam, ze zawsze taki mialem bo taki maja w olejarni gdzie zmieniam olej. Olej to Mobil 10w-40 i zawsze taki byl, znika w ilosci okolo 200g na 10000km. Jezdze po wojewodztwie wiec paliwo tankuje na roznych stacjach ale zawsze orlenu. ma ktos jakis pomysl???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc odcinki 2-3 km (szczególnie niedogrzanym autem) po mieście łatwo uzyskać spalanie nawet o 1,5 litra wyższe niz ciąglą jazdą po mieście. Może latem też wiecej jeżdziłeś w trasie. Generalnie ok. 7 litrów nie jest alarmujące. koło 8 to już coś nie tak. Napisz jeszcze o tych oponach bo jak zmieniłeś z 195 na 225 to szerokość kapci ma spore znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony byly 205/60r15 i takie same kupilem. Generalnie jezdze w trasie, malo mam takich krotkich przejazdow po miescie. dzis znow zatankowalem 55 litrow na ktorych zrobilem 755km i to samej trasy, co daje srednie zuzycie 7.3 litra wczesniej jak zrobilem sama trase to wychodzilo mi najmniej 5.7 a max 6 litrow, generalnie mialem zawsze 6.5/100km w cyklu mieszanym. Litr wiecej na 100km daje mi przy przebiegu 2500 - 3000km miesiecznie stowke w plecy a w skali roku... komplet wahaczy na przyklad. Zrobilem dzis logi, niebawem wkleje. dodam jeszcze, ze kat wtrysku mam na 68 w BS, co jest dziwne bo na pewno byl ustawiony na 51 jeszcze latem. czy to mozliwe zeby sie sam przestawil, czy oznacza to moze nadchodzaca smierc pompy. Dodam jeszcze ze od poczatku nie moge sie pozbyc bledu 00550. Caly czas powraca. RATUNKU, POMOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mała część logów wygląda dobrze - nie wiadomo co z pozostałą częścią.

Musiałbyś zrobić pełne logi wg:

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=53752

Co do filtrów to nie stosuj jakiś wynalazków - albo bierz ori albo KECHTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jezeli temp. otoczenia spada do ok 10stop. to autko troche bedzie wiecej palilo, a oponki tez maja do siebie na kazdych inaczej ci wyjdzie. Zima spalanie moze wachac sie nawet do 2l roznicy (opony inne itp.) nawet wlaczone swiatla odbijaja sie na spalaniu, cisnienie opon, ja mam goodyear'a i jak jest sucho to sa swietne ale na mokrej powierzchni sa totalnie do bani, slizgaja sie przy ruszaniu a i ABS mi wylapuje jak lekko przycisne przed zakrentem :no:. z tych ktore urzywalem to polecam pirelki p6000 i continetal chyba naljepsze w deszcz.

A co do twego pytania, to jedynie jeszcze mi sie nasuwa: filter paliwa, moze jest zasyfiony.

pozdrawiam , powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze mysle ale jak mialem celice to sonda lambda byla j... i tez przez to spalanie bylo wyzsze

moze warto sprawdzic

Też może tak być. Warto by sprawdzić jak ona działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem wszystkie logi do kupy. Są w dziale diagnostyuka VAG

o tu: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,18042.0.html

[br]Dopisany: 07 Październik 2007, 12:09 _________________________________________________czy aby napewno w TDI, czy to innym dieselu jest sonda lambda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...