Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] 1.8T 411KM by MR Motors


wowo

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze na ostatniej imprezie zmieliło mi 1 bieg, a 2 dni poźniej i 2, prace nad swapem skrzyni nabrały tempa. Pacjent: skrzynia 6 gang FZQ Seat Leon Cupra R z silnikiem BAM 225KM FWD + 30% szpera Quaife.

Prócz skrzyni potrzebujemy:

- sprzegło

- półosie z przegubami

- rozrusznik

- czujnik prędkości

- przewód wysprzęglika

O tych gratach wiedziałem więc wcześniej skompletowałem, o tyle pewne rzeczy były dla mnie zaskoczeniem. Śruby rozrusznika, półosi, i inna łapa skrzyni. Miałem troche farta i udało mi się to ogarnąć na miejscu. Brakowało również blaszek pod śruby od półosi, jednak z pomoca przyszedł stary kompletny napęd z BMW e30

Przewód od wspomagania również wymagał delikatnej modyfikacji.

Mechanizm dzwigni zmiany biegów i linki zostaja stare.

Dzień dzisiejszy zakończył sie wrzuceniem sprzegła, zawieszeniem skrzyni, wyregulowaniem linek i odpowietrzeniem. Na suchara biegi wchodzą, hehe.

Jutro okaże się czy długośc półosi jest ok....

Porównanie półosi skrzyni 5 i 6 gang, oraz nowe sprzegło

21af646cb5bf1338m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki na fotosiku :) Te półosie to można przecież zmierzyć miarką jak masz i te i te za zewnątrz. Ale są takie same, obojętnie czy 5 bieg czy 6. Dzwony skrzyni mają jakąś unifikację. Z czego jest przepływka? Na 6 bieg powinien być bardziej Nm odczuwalny. Ogólnie mocno doinwestowane auto, bo z tego co widzę nie oszczędzano na częściach :kox: Gratki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przynajmniej katalog IC podaje przeróżne długości polosi. Do roznych skrzyń rózne połosie, do tego dochodzi kwestia zawieszenia. Niektóre modele maja szerszy rozstaw kół i długośc półosi się zmienia. Dziś zabaczymy jak bedzie w moim przypadku :) Z racji na komplikacje jakie były wczoraj nie nastawiam się ze pozostała robota bedzie plug & play :(

Na poprzednim setupie 330KM dało się juz odczuć bark 6 biegu, co zasugerowała moja żonka :D

Przepływka S3 209KM[br]Dopisany: 07 Lipiec 2011, 08:02_________________________________________________Wszystko dziala jak należy. Jestem pod wrażeniem precyzji działania tej skrzyni. Biegi wchodza mięciutko z charakterystycznym kliknięciem. Sprzęgło mieciutkie, jak dla mnie nawet za miekkie.

Przy napędzaniu auto nie myszkuje juz po drodze, więc szpera coś tam spina :)

Trzeba nauczyć sie tego auta od nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz gratki. Konkretne podejście, bez druta. Profi robota! :) Prawdopodobnie mnie też czeka przekladka skrzyni z 5 na 6bieg, ale to w starszym modelu audi, tam podobno wchodzi bez zmiany półosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście zapytali co trzeba przy przy płycie podłogowej od Golfa IV i pokrewnych zrobic by zmienić 5 na 6b. to bym Wam dawno powiedział ;) Kilka lat jeździ już mój Leon I ALH ze skrzynią 6 od ARL.

Swoją drogą fany zapier.... się szykuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie zapierdzielało na Night Power tylko szkoda ze organizacja była do bani :decayed: no i pozniej awaria :embarrassed::(

btw graty za czas reakcji :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ogólnie nawierzchnia do bani i h***.... oznakowana meta :/ Czasy beda lepsze bo auto ma potencjał.

RT 0,004s tak jakos sie wstrzeliłem :D Warto było bo za ten czas, to chyba najcenniejsza nagroda imprezy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nawierzchnia tam nie jest jakas reweleacyjna a o tej mecie nie wspomne :polew: :polew: moj kumpel leciał z Toba w parze Leonem Cupra to tak samo zbytnio nie wiedział gdzie meta :polew: :polew: :polew: :polew: :no: mam nadzieje ze bedziecie ekipa na Street Wars III na nowej ulicy Witosa :decayed: tam jest lepszy troche asfalt :) a w nagrode co dostałes ?? drukarke czy co ?? :naughty::kox: :gwizdanie:

a ten czas reakcji to mistrzostwo swiata :naughty: wystrzeliłes jak szatan :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat pykałem w szachy to ma sie ten reflex :decayed:

Nagroda za najlepsze RT było wyspawanie kpl. układu wydechowego do auta w RM Motors :) Może ktoś chce odkupic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagroda za najlepsze RT było wyspawanie kpl. układu wydechowego do auta w RM Motors :) Może ktoś chce odkupic??

no to ladna nagroda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat pykałem w szachy to ma sie ten reflex :decayed:

Nagroda za najlepsze RT było wyspawanie kpl. układu wydechowego do auta w RM Motors :) Może ktoś chce odkupic??

A myślałem,że już sprzedana :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co tam dalej z projektem sie dzieje bo czytam z zaciekawieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej - ciagle nie jedzie :disgust:

jakos na dniach ma już być poskladana - stoi w seacie w bielsku

/OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej - ciagle nie jedzie :disgust:

jakos na dniach ma już być poskladana - stoi w seacie w bielsku

/OT

Jak jeszcze oni coś spi***olą to chyba już człowieku stracisz wiarę w mechanikę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej - ciagle nie jedzie :disgust:

jakos na dniach ma już być poskladana - stoi w seacie w bielsku

/OT

Jak jeszcze oni coś spi***olą to chyba już człowieku stracisz wiarę w mechanikę :gwizdanie:

jeszcze brakuje zeby mi ja spalil :naughty::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...