Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Uszczelka pod głowicą

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Słyszał ktoś o takim czymś , że na uszczelce są znaki pod którym szlifie jest głowica ?

I widać to bez jej rozbierania ?

Opublikowano

Na uszczelce z boku są nacięcia lub coś w tym rodzaju . Nie mówi to o szlifie tylko o planowaniu czyli szlifowaniu płaszczyzny głowicy a dokładniej o grubości uszczelki.

Opublikowano
  • Autor

jeśli jest tam pięć nacięć z czego trzy są większe znaczy ze miała już 3 szlify? [br]Dopisany: 23 Październik 2010, 00:47_________________________________________________

jeśli jest tam pięć nacięć z czego trzy są większe znaczy ze miała już 3 szlify?

Bo nie wiem co robić

rozbierać głowicę czy nie (może się już nie dać zeszlifować )

czy raczej kupić inny silnik ?

Zaczęła mi wyrzucać wodę :wallbash:

Opublikowano

Te 3 znaki mówią o grubości uszczelki,ktoś ją wymieniał i założył właśnie taką. Nie wiadomo czy głowica była planowana.Czeka Cię chyba jednak zdjęcie jej. :kwasny:

Opublikowano

Te trzy znaki oznaczają, że tłoki wystają ponad blok silnika w trzeciej grupie (najwięcej), więc jeśli masz trzy znaki zakładasz nową z trzema znakami. Po zdjęciu głowicy możesz też zmierzyć wystawanie poszczególnych tłoków i dobrać uszczelkę do największego wymiaru.

Opublikowano

Planujesz glowice a uszczelke zakladasz taka jak byla.

Opublikowano
  • Autor

A można ją jeszcze szlifować ?

Bedzie z czego zebrać , co by mi się tłoki z zaworami nie spotkały :gwizdanie:

Opublikowano

Bedzie z czego zebrać , co by mi się tłoki z zaworami nie spotkały :gwizdanie

Nie dygaj.

Opublikowano

To się nazywa planowanie głowicy,ale spotkałem się już z taką gdzie musieli zebrać 0,6mm,ale to był inny silnik i po konkretnym przegrzaniu,aże się wszystkie plastiki potopiły w bloku,więc nie masz się o co bać że się zawory spotkają z tłokami,a dlaczego planujesz taki zabieg?

Opublikowano
  • Autor

Płyn mi wyrzuca

Opublikowano

Płyn mi wyrzuca

Mi też wyrzuca, ale narazie nie mam ochoty rozgrzebywać silnika, tym bardziej, że nie robiłbym tego ja, tylko jakiś mechanik.

Ogólnie to d*pa, w każdym typie silnika można trafić na uszczelkę AVG, AJM czy AWX.

Tym bardziej, że mój ma oryginalnie 170 tys. km sprawdzane po VINie.

Ale nie sprzedam gnoja, i będę go serwisował i tłukł do końca.

Na razie dolewam, bo płyn i olej mam czysty.

A miało być kuźwa tak pięknie.

Opublikowano

tym bardziej, że nie robiłbym tego ja, tylko jakiś mechanik.

Nigdy żadnemu mechanikowi auta,sam rozbieram,sam składam i wiem co zrobiłem i ew spierd...
Opublikowano

A można ją jeszcze szlifować ?

Bedzie z czego zebrać , co by mi się tłoki z zaworami nie spotkały :gwizdanie:

W dieslu po planowaniu głowicy powinni sprawdzić czy zawory nie wystają ponad jej powierzchnię, jeżeli wystają to należy poprzez obróbkę gniazd zaworowych spowodować aby nie wystawały, w skrajnych przypadkach należy też przeszlifować z długości trzonki zaworów żeby zapewnić możliwość pracy samoregulacji popychaczy hydraulicznych :decayed:

Instrucjia serwisowa VW w nowszych konstrukcjach nie przewiduje możliwości obróbki powierzchni przylegającej do uszczelki pod głowicą tylko wymianę na nową :naughty:

Z praktyki wychodzi jednak że jeden, może i dwa razy frezowane głowicy przy zachowaniu zasad opisanych powyżej mają szansę pracować bezawaryjnie przez taki sam czas jak nowe, pod warunkiem że będzie to tylko wyrównywanie powierzchni, a nie zebranie frezem kilku mm :decayed:

Decyzję czy głowica nadaje się do regeneracji podejmie zakład który ją dostanie do naprawy.

Opublikowano

a którędy Ci ten płyn wyżuca? nie zapowietrza Ci sie nagrzewnica?

Opublikowano
  • Autor

a którędy Ci ten płyn wyżuca? nie zapowietrza Ci sie nagrzewnica?

Nie zapowietrzona już tyle razy odpowietrzałem że .........

Wyrzuca przez korek w zbiorniczku wyrównawczym

Na razie tak jeżdżę :embarrassed:

Opublikowano

A miało być kuźwa tak pięknie.

kiedy, gdzie i za ile kupiles auto? :mysli:

Opublikowano
  • Autor

kupiłem 2,5 roku temu

auto jest z Niemiec a ile dałem to nie pamiętam :gwizdanie:

Opublikowano

A miało być kuźwa tak pięknie.

kiedy, gdzie i za ile kupiles auto? :mysli:

Kupiłem rok temu, w Niemczech koło Frankfurtu nad Menem, dałem 5350 euro

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.