Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szanowni koledzy jedno wazne pytanie a mianowicie jak wiekszosc czytala to jestem swiezo po kompletnej regeneracji glowicy i wszystko bylo i jak narazie jest wporzadku po zlozeniu silnika do kupy po za jednym szczegolem. Wczoraj podczas postoju zaczela sie nagle strasznie telepac buda i zaswiecila sie kontrolka od ESP. Silnik tak pracowal jak by chodzil tylko na trzy gary , proba przegazowania nic nie dala , jedynie dosc ociezale silnik wkrecal sie na wyzsze obroty a po zejsciu na normalne na biegu jalowym wskazowka od obrotow skakala. Dodam tylko , ze silnik nie byl jeszcze rozgrzany do normalnej temperatury 90 stopni.

Dzisiaj rano po odpaleniu wszystko bylo wporzadku zadnych podobnych objawow.

Na 100% pompotryski sa do wymiany gdyz juz wala sadza i to czuc po odpaleniu , czasem az w oczy szczypia spaliny z wydechu i tak tez stwierdzili chlopaki z ECU-Project.

Pytanie Moje to czy juz pada/padaj wtryski kompletnie czy to moze uszczeniacze na wtryskach sa temu winne lub jezeli zapalila sie kontrolka na FIS-ie od ESP to moze winna jest listwa zasilajaca od wtryskow ???

Jak glowica szla do remontu to wiadomo i pompowtryski i cala listwa zostaly zdemontowane przed planowaniem i do montazu wtryskow nie byly zakladane nowe uszczelki bo i tak pompki do wymiany mialy isc tak wiec planowalem zakupic nowy komplet uszczelek do nowych pompowtryskow.

Podpowiedzcie cos czy ktos z Was mial podobny problem ?

:hi:

to już sobie sam odpowiedziałeś na pytanie. gdyby były chajowe uszczelniacze to np musiałbyś chwilkę przytrzymać kluczyk przy odpaleniu auta aby zapalił..

ja miałem problem właśnie z odpalaniem... meches wymienił wszystkie uszczelniacze i niestety miał pecha bo po złożeniu przestała pracować jedna pompka i trzęsło strasznie budą... regeneracja na koszt mechesa i jest ok.. :wink:

Oj to lipa , juz mam dosc :wallbash::suicide_anim: , co do odpalania to jest ok , mozna by rzec ze "odpala na dotyk"

Po remoncie silniczek chodzi naprawde cicho i rowno , zadnych zastrzezen nie mam az tu nagle taki pieprzony babol z tym pompkami , nie ma sily musza jeszcze pochodzic bo tu akurat w UK nie znam nikogo kto by zamienil mi pompki i jeszcze podpisal do nich mapy wtrysku gdyz komplet jaki posiadam to BQ z 2.0 TDi. Trzeba zbierac siano i do polandowa sie kulnac na tydzien czasu i do ECU-Project zawitac na podmiane pompek i korekte softu :wink:

Kuzwa z kad tu kase znow nazbierac juz mi puszek do zbierania brakuje i makulatury :facepalm:

wiesz ja Ci opisałem swój przypadek :wink: mi zaczęło budą rzucać od razu po złożeniu a skoro Tobie na gorącym dobrze pracuje.. :whistling: niech się inni wypowiedzą

Rowzumiem kolego i serdeczne dzieki , kazda uwaga czy spostrzezenie jest przydatne :wink: a co do telepania w Moim aucie to jak pisalem wczesniej to telepanie sie zaczelo gdy silnik nie byl jeszcze rozgrzany bo dopiero co wyjechale z domu do pracy a do pracy mam az 10 minut piechota a 3 minuty jadac autem tak wiec silnik nie zdolal sie nagrzac. Dzisiaj rano po skonczonej pracy odpalilem autko i cisza jak makiem zasial tylko klekot diesla bylo slychac. Wrzucilem pierwszy bieg i jazda i odziwo nic zlego sie nie dzialo , zadnego szarpania czy tez skakania na obrotach :eusathink:

No nic pojezdze troche i zobacze co sie bedzie dzialo , kupie jeszcze ten specjalny srodek do plukania pompowtryskow , ktory sie uzywa gdy czysci sie pompki specjalnym urzadzeniem , wypadlo mi z glowy jak sie on nazywa :facepalm: jest o tym watek na forum.

:hi:

---------- Post dopisany at 08:05 ---------- Poprzedni post napisany at 08:02 ----------

siema wszystkiem

:hi:

marcin6980 ja jestem zdania że twój przypadek prosi się o nowy wątek w dziale o silnikach diesla , myślę że tam szybciej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania.

szacun że furka zaczęła już klekotać , nie ma jak to własna satysfakcja z dobrze zrobionej roboty :gicior:

Ok dzieki serdeczne i masz racje mikaszi satysfakcja jest z pracy jaka sie wlozylo w uruchomienie silniczka ale jak sobie przypomne kto spier.... silniczek to juz mi przechodzi chec na gratulacje i fanfary :facepalm:

Ok zaloze jeszcze watek w innym dziale moze ktos sie trafi kto mial taki przypadek z pompkami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4740

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

To zapytaj kolegi jak mozesz gdzie fele przygotowywal do sezonu :wink:

U mnie w okolicy dawał je do polerki wibracyjnej, chyba 300zl/szt biorą :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapne Vaga ale po robocie...a powiedzcie mi czy po poprawieniu kostek powinno zgasnąć na zegarach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w teorii kazdy błąd airbaga powinny być wykasowany VAG'iem bo sam się nie skasuje ale na własne oczy widziałem jak airbag sie zapalał i po 10-15 minutach nagle sam gasł więc nie wiem:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno a jak to sie ma do listwy zasilajacej wtryski ? Jezeli ona jest walnieta to VAG pokaze jakis blad? Czy przy wymianie pompek wylozyc te pare groszy wiecej i odrazu zakupic nowa listwe czy dac sobie spokoj i zostawic obecna listwe :eusathink:Jak myslicie Pany ?

Pokaze sie blad na vagu jesli pompka nie dostaje sygnalu z ecu. Ja wymienialem u siebie wiazke ostatnio

Wysłane z mojego MT11i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zarzucił by ktoś małą instrukcją jak odczepić ten uchwyt do przedniego lusterka na szybie ,żeby nie rozwalić szyby

wiem że trzeba obkręcić ale jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zarzucił by ktoś małą instrukcją jak odczepić ten uchwyt do przedniego lusterka na szybie ,żeby nie rozwalić szyby

wiem że trzeba obkręcić ale jak

prosta robota

sDmbswk.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zarzucił by ktoś małą instrukcją jak odczepić ten uchwyt do przedniego lusterka na szybie ,żeby nie rozwalić szyby

wiem że trzeba obkręcić ale jak

prosta robota

http://i.imgur.com/sDmbswk.png

na pewno tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapne Vaga ale po robocie...a powiedzcie mi czy po poprawieniu kostek powinno zgasnąć na zegarach??

nie powinno... musisz vagować :wink:

jakby co mogę Ci podpiąć jak nie masz vaga.. :hi:

---------- Post dopisany at 12:09 ---------- Poprzedni post napisany at 12:07 ----------

panowie zarzucił by ktoś małą instrukcją jak odczepić ten uchwyt do przedniego lusterka na szybie ,żeby nie rozwalić szyby

wiem że trzeba obkręcić ale jak

prosta robota

http://i.imgur.com/sDmbswk.png

na pewno tak ?

na pewno nie bój nic :hi:

złap dziada i przekręć i samo wyskoczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę założyć całe lusterko fotochrom

tu przykładowe zdjęcie jak wygląda mój uchwyt

mirrorR.JPG

lusterka samo się obraca a stopka w której jest uchwyt do zamocowania na szybę jest sztywna , ściągnąłem lusterko , a stopka została , jak ściągnąć tą stopkę , trzeba ją obrócić czy co

jak szyba mi pęknie to chyba się walnę na linę

---------- Post dopisany at 11:14 ---------- Poprzedni post napisany at 11:12 ----------

zwykłe lustro poszło ale tylko lustro , stopka została :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopka przyklejona do szyby? Miałem jakiegoś angola z uszkodzoną szybą i dla testu chciałem usunąć stopkę i zobaczyć czy klej do szyb jest naprawdę tak mocny jak się mówi. Założyłem lusterko z powrotem i zacząłem się siłować, udało się dopiero tacie, wyrwał lusterko razem ze stopką ale co najlepsze z "kawałkiem" szyby, tak jak by "jedna warstwa" szyby została wyżłobiona :decayed: Szkoda, że nie zrobiłem foto choć może gdzieś te lustro leży... W każdym razie nie radzę tego "wyrywać" bardziej wyciąć to jakiś nożykiem, linką lub potraktować jakąś chemią jeśli jest...

---------- Post dopisany at 12:21 ---------- Poprzedni post napisany at 12:20 ----------

Ale tobie chyba chodzi jednak o ten plastyk :doh::whistling::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zarzucił by ktoś małą instrukcją jak odczepić ten uchwyt do przedniego lusterka na szybie ,żeby nie rozwalić szyby

wiem że trzeba obkręcić ale jak

prosta robota

http://i.imgur.com/sDmbswk.png

dokładnie, tak . bardzo prosta robota, sam się zdziwiłem że to takie proste :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zarzucił by ktoś małą instrukcją jak odczepić ten uchwyt do przedniego lusterka na szybie ,żeby nie rozwalić szyby

wiem że trzeba obkręcić ale jak

prosta robota

http://i.imgur.com/sDmbswk.png

dokładnie, tak . bardzo prosta robota, sam się zdziwiłem że to takie proste :decayed:

Łukasz Ty juz miałeś lustro z czują a ono schodzi o wiele łatwiej:wink: zwykłe lustro trzeba porządnie złapać, najlepiej jakimś francuzem przez szmatke tuż przy szybie i kręcić w lewusa:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

Miód :)

Nie wiecie czy na tym sedanie srebrnym to oryginalna jest ta antena czy to jakis zamiennik albo cos ? Moze ma ktos numer czesci takiej anteny pletwy rekina ?

Wysłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

Miód :)

Nie wiecie czy na tym sedanie srebrnym to oryginalna jest ta antena czy to jakis zamiennik albo cos ? Moze ma ktos numer czesci takiej anteny pletwy rekina ?

Wysłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

oem

---------- Post dopisany at 14:42 ---------- Poprzedni post napisany at 14:23 ----------

ufff nie było łatwo znaleźć ten cholerny nr , ale udało się

8E5 035 503 D

---------- Post dopisany at 14:45 ---------- Poprzedni post napisany at 14:42 ----------

widze, że nawet na alle taka leżała niedawno

219b6b30f9b4ed89d3040f025a22ac2b7fddba34_500x500.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś potrzebuje to mam wiązkę kabli z tej antenki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Ty juz miałeś lustro z czują a ono schodzi o wiele łatwiej:wink: zwykłe lustro trzeba porządnie złapać, najlepiej jakimś francuzem przez szmatke tuż przy szybie i kręcić w lewusa:decayed:

no właśnie na taką odpowiedź czekałem , trzeba złapać kluczem za uchwyt lusterka i obrócić w lewo , bo kręcenie samym lusterkiem za przeproszeniem gów...o dało . A po szarpnięciu schodziło tylko lusterko a stopka zostawała :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tu ktoś kto mnoże zrobić obróbkę cyfrową zdjęcia w celu przybliżenia by odczytać tablice rejstracyjnę chyba znalazłem swojego sprawcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...