Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Rozrząd części dobór HELP


mateoGD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów biorę się niedługo za rozrząd i będe kupował taki zestaw RUVILLE co sądzicie o takim zestawie

POMPA WODY -> http://allegro.pl/pompa-wody-audi-a4-a6-vw-passat-1-9-tdi-oryginal-i1259343377.html

ZESTAW ROZRZĄDU -> http://allegro.pl/zestaw-rozrzadu-audi-a4-a6-golf-iv-passat-1-9-tdi-i1284436892.html

BARDZO PROSZĘ O DORADZENIE MI A SŁYSZAŁEM ŻE RUVILLE TO DOBRA DECYZJA I CENA DOBRA POZDRAWIAM KOLEGÓW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pasek contitecha,rolki ruvile a pompe wody miałem hepu i wylądowała trzy dni temu w koszu po 9 tys.km.Łożysko dostało delikatnego luzu i okropnie zaczęła piszczeć,skrzypieć itd.Założyłem z powrotem starą pompę SKF,która nie ma wcale luzu na łożysku i żadnych przecieków a ma przejechane 50 tys.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów biorę się niedługo za rozrząd i będe kupował taki zestaw RUVILLE co sądzicie o takim zestawie

POMPA WODY -> http://allegro.pl/pompa-wody-audi-a4-a6-vw-passat-1-9-tdi-oryginal-i1259343377.html

ZESTAW ROZRZĄDU -> http://allegro.pl/zestaw-rozrzadu-audi-a4-a6-golf-iv-passat-1-9-tdi-i1284436892.html

BARDZO PROSZĘ O DORADZENIE MI A SŁYSZAŁEM ŻE RUVILLE TO DOBRA DECYZJA I CENA DOBRA POZDRAWIAM KOLEGÓW :)

ja bym z allegro nie kupował bo nie wiadomo jakiego to pochodzenia wal do tego gościa

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=30793.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo - widzę, że jesteś z Gdańska.

Jak chcesz porządne części i później jeszcze porządnie to wszystko złożyć do kupy to dzwoń do OLO_GDA jutro i zapytaj o ceny. Lepiej nie znajdziesz.

Tel: 503-586-676

No i w środe na spota-grilla zapraszamy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! mnie też czeka wymiana rozrządu, czy 500zł za części + robocizna to dobra cana u mechanika? części jak wyżej pasek-conti rolki-ina i ruville.

Zpoczątku chciałem to zrobić sam ale słyszałem że trzeba cały przód rozebrać :shocked:[br]Dopisany: 05 Listopad 2010, 23:52_________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dayco nie polecam!!!! Ostatnio wymieniałem na gwarancji pasek (fakt ze osprzetu) dayco w Lexusie LS460 bo popękał (pasek ori Toyota made in DAYCO) po przebiegu 36tyś km

A ja wymienialem conti bo piszczal od nowosci nastepnie sie urwal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! mnie też czeka wymiana rozrządu, czy 500zł za części + robocizna to dobra cana u mechanika? części jak wyżej pasek-conti rolki-ina i ruville.

Zpoczątku chciałem to zrobić sam ale słyszałem że trzeba cały przód rozebrać :shocked:[br]Dopisany: 05 Listopad 2010, 23:52_________________________________________________

Zgadza się trzeba przód rozebrac... Cena według mnie ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie wiem po co wymieniasz pompę wody? Cieknie z niej, wyje, piszczy? W twoim silniku nie jest napędzana paskiem rozrządu, a i żeby ją zdemontować wcale nie musisz demontować rozrządu.

Co do rozrządu, popatrz na przykładowe aukcje:

http://moto.allegro.pl/rozrzad-seat-cordoba-1-9-tdi-90-km-1z-ahu-afn-oryg-i1291223716.html

http://moto.allegro.pl/rozrzad-audi-vw-seat-1-9-tdi-afn-ahu-1z-hit-i1288370319.html#gallery

Sprawny mechanik, powinien policzyc ci za wzmiane 150 zl max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie wiem po co wymieniasz pompę wody? Cieknie z niej, wyje, piszczy?

Nie wpadłeś na pomysł ze kolega chce wymienić żeby nie wracać z trasy na sznurku?

150zl za wymine rozrzadu?Powiedz gdzie masz takich mechaników a sam pojade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie wiem po co wymieniasz pompę wody? Cieknie z niej, wyje, piszczy?

Nie wpadłeś na pomysł ze kolega chce wymienić żeby nie wracać z trasy na sznurku?

150zl za wymine rozrzadu?Powiedz gdzie masz takich mechaników a sam pojade.

Wszystkie rozumy pozjadałeś?

Jak kolega nie chce wracać na sznurku, to niech jeszcze pół silnika wymieni, chociaż wszystko działa bez zarzutu.

150 zł za robociznę przy wymianie rozrządu w 1Z to uczciwa cena, jeśli uważasz, że za 300 zł wymieniają lepiej, żyj długo i szczęśliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rozumy pozjadałeś?

Jak kolega nie chce wracać na sznurku, to niech jeszcze pół silnika wymieni, chociaż wszystko działa bez zarzutu.

150 zł za robociznę przy wymianie rozrządu w 1Z to uczciwa cena, jeśli uważasz, że za 300 zł wymieniają lepiej, żyj długo i szczęśliwie.

Nie wymienić pompy która kosztuje 80zl wraz z rozrządem to nawet nie jest oszczędność tylko głupota.

Uważam ze 250 (z ustawieniem kata wtrysku,zdjęciem dekla w celu ponownego ustawienia walka),zablokowaniem wszystkiego jak w książce pisze to prawidłowa cena.

Widze ze lubisz garażowe naprawy i Edzia Fredzia co fiaty naprawiał 30lat temu.

Widze ze napisałeś raptem 5 wiadomości przeczytałeś z 15 i polowe rozumów już zjadłeś.

Takie marudy ja Ty,przyjeżdżają do mechanika wiedza lepiej od niego a później maja pretensje ze coś się sypnęło.

Mechanik amator 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze napisałeś raptem 5 wiadomości przeczytałeś z 15 i polowe rozumów już zjadłeś.

Przestań z wyliczaniem statystyk postów, bo to jest argument dobry dla dzieci z forum muminków, wiesz o mnie dokładnie tyle samo ile ja wiem o Tobie.

Człowiek pyta w temacie o dobór części do wymiany rozrządu, a Ty się wpierdzielasz ze swoimi mądrościami co do wszystkiego. Poinformowałem kolegę, że pompę wody może wymienić nie ruszając rozrządu w tym motorze, bo podejrzewam, że czytał w innych wątkach, że pompa to konieczność przy wymianie paska zębatego i wziął to za pewnik także do sojego auta, tymczasem u niego nie ma takiej konieczności.

Nie wymienić pompy która kosztuje 80zl wraz z rozrządem to nawet nie jest oszczędność tylko głupota.

Dla pewności przy okazji wymiany rozrządu wymienił bym jeszcze zawory powietrza w felgach które kosztują 7 zł za szt., oczywiście z zablokowaniem wszystkiego tak jak w książce pisze, żeby potem z trasy na sznurku nie wracać.

mechanik profesjonalista 100% - wymienić wszystko co dobre, bo kiedyś i tak by się zepsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności przy okazji wymiany rozrządu wymienił bym jeszcze zawory powietrza w felgach które kosztują 7 zł za szt.

Wymiana rozrządu 150zl,czy to z pompa czy bez.

Wiec ile kosztuje późniejsza wymiana samej pompy 50zl?

Ile kosztuje ewentualna awaria w trasie samej pompy?Jesteś takim specem amatorem ze pokręcisz pompa i powiesz ta wytrzyma 100tys a ta 50?To może i rolek nie wymieniaj tylko sam pasek,taniej będzie a jak rolka zacznie szumieć to się wymieni.

Pomyśl logiczne zanim kolejny raz napiszesz jakąś durnotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę z Tobą dyskusję, bo widzę, że dyskusja na argumenty to dla Ciebie rzecz nieznana, byleby wyszło na Twoje.

Widzę, że jesteś jednym z tych użytkowników samochodów, którzy darzą je miłością. Pamiętaj, że jest to miłość zawsze nieodwzajemniona.

Reasumując - z Twoich wypowiedzi wniosek dla kolegi, który założył temat i prosił o poradę płynie jeden:

Dla pewności przy wymianie rozrządu zmień auto, bo a nuż po wymianie paska przepali się żarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś jednym z tych użytkowników samochodów, którzy darzą je miłością. Pamiętaj, że jest to miłość zawsze nieodwzajemniona.

A żebyś wiedział ze darze,u siebie dorzuciłem sprzęgło alternatora,łożysko wiskozy,szklanki panewki walka i kolo pasowe pompy wspomagania.

Wole darzyć je miłością niż kląć na drodze ze coś się wysrało,bo chciałem zaoszczędzić parę $$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żebyś wiedział ze darze,u siebie dorzuciłem sprzęgło alternatora,łożysko wiskozy,szklanki panewki walka i kolo pasowe pompy wspomagania.

Wole darzyć je miłością niż kląć na drodze ze coś się wysrało,bo chciałem zaoszczędzić parę $$.

Ja natomiast wolę nie inwestować w auto za wczasu.

I OK - reprezentujemy dwa odmienne punkty widzenia na użytkowanie samochodu, więc nie ma sensu bić dalej piany.

Jeśli Cię uraziłem w dyskusji - przepraszam.

Trzymaj się ciepło. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...