Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Woda wewnątrz auta


czako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie mi ja mam natomiast mokro na podłodze za pasażerem ;( co to może być?

Znaczy z tyłu :mysli:

to masz do wymiany uszczelke pod filtrem kabinowym jest sparciała :gwizdanie: w tym roku temat przerabiałem, najlepiej wywalic podłoge z auta i wysuszyc jak nie ma sie ogrzewanego garażu, woda na tył dostaje sie kanałem wentylacyjnym na nogi.

Mozesz zasylikonować zaiast dawac nową uszczelke, ale trzeba tak czy tak demontować podszybie i obudowe filtra kabinowego, woda pokazuje sie tylko podczas deszczów, myjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko z tylu jest mokro z tej właśnie strony ,nie dawno zaglądałem jak tam mój filtr kabinowy wygląda ale wiem ze dobrze skręciłem obudowę tylko ze cala ta guma co jest na podszybiu nie ma dwóch spinek i jedna mi pekla (druga od strony filtra)może to tez jest przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem to, okazalo sie ze nie mialem rynienki w podszybiu, wiec to na pewno cos przy filtrze kolego, cieklo mi z nawiewu pod siedzeniem na nogi pasazera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem to, okazalo sie ze nie mialem rynienki w podszybiu, wiec to na pewno cos przy filtrze kolego, cieklo mi z nawiewu pod siedzeniem na nogi pasazera.

dokładnie tak jak pisałem wyzej, z przodu też będzie woda, ale dopiero zobaczysz ją po ściagnieciu podłogi :gwizdanie: bankowo uszczelka pod obudowa filtra kabinowego, albo wspomniana rynienka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeczytałem sporo na temat wody w kabinie. Problem oczywiście dotyczy i mnie. Ominę wywody na temat emocji z tym związanych. Po testach z wiaderkiem stwierdziłem, że woda nie przedostaje się, przez linkę od maski czy od ECU. Woda dostaje się w moim przypadku po lince od gazu. Nie krzyczcie jeśli wg Was to niemożliwe. Woda skrapla mi się do środka jeśli tylko nieco poleje się właśnie na linkę. Niby otwór w grodzi jest wysoko ale to nie przez stojąca wodę tylko wg mnie woda dostaje się po lince. Sprawdzałem lejąc wodę w różnych częściach szyby. Woda pojawiała wewnątrz tylko na wprost pedału gazu. Więc wysnułem wniosek jak powyżej. Zastanawiam się nad rozwiązaniem problemu. Autko na razie schnie. U mnie linka wychodząca od ściany grodzi w stronę silnika jest praktycznie pozbawiona pancerza. A właściwie jego plastikowej/gumowej osłony. Być może tu jest przyczyna. Zrobię zdjęcie jak ktoś podejmie tą kwestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zapchały się odpływy pod akumulatorem i podczas ulewy do wnetrza filtrem kabinowym i nagrzewnica 4 litry wody. Wodospad miał swój basenik pod fotelem pasażera przednim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wodę po stronie pasażerów... No bo miałem otwór w podłodze, ktoś wydłubał jakąś zaślepkę i podczas deszczu lało się ile wlezie. Wycisnąłem z dywaników spore wiaderko wody... Zalepione, ale trzeba było wykręcać fotel aby podnieść i osuszyć wykładzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam ten sam przypadek! Woda pokazuje się tylko z tyłu za pasażerem z przodu sucho. Wcześniej miałem przypadek, że woda lała sie z pod uszczelki filtra kabinowego ale po uszczelnieniu sylikonem wydaje się być ok bo z przodu jest sucho a wcześniej woda była, teraz nowa zagadka woda pokazła sie tylko z tyłu za pasażerem. Może ktoś wie gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wodę po stronie kierowcy oraz za kierowcą.

Co się okazało to jak kolega prowadził mi kable pod wzmacniacz to tą drogą co idzie linka od klapy. Po prostu zapomniał sobie uszczelnić po zdjęciu korka :)

Jeżeli chodzi o ten problem czyli woda na miejscu kierowcy i za nim to u mnie przyczyną okazał się komputer .Obudowa komputera miała już spraciałą pastę i puszczała wodę do środka. Walczyłem z tym pół roku aż do dzisiaj bo znalazłem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem tamtym tygodniu zalane auto, przez filtr kabinowy woda się dostała.

Bez zdjęcia foteli i wyciągnięcia podłogi nie jesteśmy wstanie osuszyć gąbki. Miejscami ma nawet 15cm grubości. Z góry wydaje się sucha jak pieprz w dolnych warstwach jest nasiąknięta wodą. Masakra. Ja walczyłem całą sobotę. Na szczęście był skwar i miałem do dyspozycji odkurzacz ze ssaniem na mokro...pozdro. Uważajcie z kluczami przy dokręcaniu obudowy filtra. Ja jedną śrubę zerwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wygrał nierówną walkę z cieknącą wodą do bagażnika w sedanie? U mnie woda zbiera się we wnękach za kołami. Na pewno nie przez lampy czy uszczelkę klapy. Mi to wygląda na przeciek pod bocznymi listwami szyby. Są one wciskane w takie jakby rynienki, które mocowane są nitami do karoserii. Tak jakby właśnie przez te nity leje się do środka. Raczej innej opcji nie ma. Może ktoś ma na to sprawdzony sposób?:facepalm:

---------- Post dopisany 19-06-2013 at 21:13 ---------- Poprzedni post napisany 18-06-2013 at 21:30 ----------

Wyjaśniło się. Szyba jest do ponownego wklejenia.:wallbash: Po podważeniu w górnych rogach odchodzi od karoserii. Jutro wklejanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam ten sam przypadek! Woda pokazuje się tylko z tyłu za pasażerem z przodu sucho. Wcześniej miałem przypadek, że woda lała sie z pod uszczelki filtra kabinowego ale po uszczelnieniu sylikonem wydaje się być ok bo z przodu jest sucho a wcześniej woda była, teraz nowa zagadka woda pokazła sie tylko z tyłu za pasażerem. Może ktoś wie gdzie szukać przyczyny?

Czy to jest sama woda?? A może z płynem do spryskiwaczy??

---------- Post dopisany at 14:53 ---------- Poprzedni post napisany at 14:48 ----------

Jak tylko z tyłu to nie wiem gdzie przyczyna. Raczej nie z filtra, bo woda podsiedzieniem z przodu raczej by się nie przelała do tyłu bo na podłodze/konstrukcji tam jest takie małe wzniesienie . Także może od tyłu cieknie.

Przeleje się, przeleje. A właściwie to nie tyle przeleje co przesiąknie. Cały dywanik jest od strony karoserii z gąbki. Gąbka wodę chłonie i to wzniesienie w niczym jej nie przeszkodzi. Ja miałem przeciek z przodu, a tył i tak był zalany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) ja za to mam problem od strony kierowcy... wszystkie odpływy drożne ale jednak dalej mi się leje..

Na fotkach widać nawet skąd leje tylko możne ktoś podrzuci jakiś ciekawy pomysł skąd to k**estwo może się wdzierać do środka hmm ?

jie5.jpg

Uploaded with ImageShack.us

mxbc.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij osłonę lewego słupka. Mi się wydaje, że zacieka gdzieś przy szybie. Miałem takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniłem na nowo szybę i raczej jest juz ok ;) ale.. no właśnie jest jedno ale :D podczas podrózy przy silnych opadach deszczu moja "Anfibia" nabrała wody za fotelem kierowcy... ;/ i jest tego tak dużo ze można piwo tam chłodzić :P ktoś jakiś pomysł ? byłbym bardzo wdzięczny! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w bagażniku sucho? Może to co lało się z przodu przesiąkło do tyłu...? Ogólnie samochód bardzo fajny tylko często dziurawce :facepalm::facepalm::wallbash::wallbash: Ja też z tym walczyłem ale jeszcze przed totalnym zalaniem wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...