Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] BMW E60 2.5D 2005r


dziadek

Rekomendowane odpowiedzi

Czarna E60 z silnikiem 530d albo 530i i jak jeszcze znajdzie się w M-Pakiecie, a w środku jasna skóra to ideał :evil::slina::good:.

Oglądałem właśnie taką 530d czarną z beżowymi skórami w środku tylko że bez M pakietu no ale niestety w tej cenie to tylko malowane lub z przebiegiem :shocked: dlatego jest taka jaka jest :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ma te servotronic... takiego amatora jak ja to urzekło... kiera działa jak w jakimś babskim wozie albo jak w CC na 145kach, a Bartek mówi że powyżej 100km/h ciężko ją ruszyć - fajny patent... ale to pewnie stare i nie ma się czym podniecać...

włącznik świateł chociaż wyśmialiśmy... cholera wie co autor miał na myśli robiąc go taki mały... wręcz niewygodny... no ale to kwestia przyzwyczajenia pewnie...

gumę troszkę spaliłem i to się liczy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak sie jezdzilo w porownaniu do b6? bardziej komfortowe/wieksze to jest auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak sie jezdzilo w porownaniu do b6? bardziej komfortowe/wieksze to jest auto?

nie wiem jak to porównać :mysli: przecież to inna klasa auta, można by porównać z A6 ewentualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to już chyba druga e60 na tym forum ?? :wink4: z tych ujawnionych :tongue4:

ze zdjęć wydaje się być przyjemnawa :wink4:

daj więcej fotek..

coraz bardziej mam ochotę pokazać tutaj też swoją e60 :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też bym taką zakupił..tylko że czarną..najlepiej 535 w full wypasie w mpakiecie :evil:

no dawno bys kupił jakbyś nie pakował kasy w tego swojego TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje zdjęcia klapek po wywaleniu z kolektora dolotowego, tak profilaktycznie coby spokojnie spać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto srodeczka poka poka :) , fajna sztuka. Mruk R6 w porownianiu do V6 moim zdaniem lepszy przynajmniej ten ktory doswiadczylem ostatnio ogladajac 530d w Mpakiecie (byla piekna i zrobila na mnie wrazenie, pomimo ze w A4 mam mozliwie najlepszy wypas) ... bas lepszy niz u mnie w 2.5 - zdecydowanie. Jedyny mankament to brak wskaznika temp motoru , sa jakies kreseczki przy liczniku i jest tez w ukrytym Menu (bmw naszczescie w F10 do tego powrocilo i jest normalny wskaznik a nie jakies wygibasy)

Co do silnika to szkoda ze Ci funduszy nie starczylo :( .

Widze ze slynne klapki usuniete (swoja droga niezly to jest motyw z nimi po 120-150k kolektor do wymiany jak sie chce miec jak fabryka). Ja osobiscie nie wiem czy bym sie na taki ruch zdecydowal... za 1.8k mozna wyminic kolektor i nastepna wymiana za 4lata (zalezy ile sie jezdzi oczywiscie).Ale to tylko moja opinia.

535d fajne ale ... nie ma X a przy mocy rzedu 330koni i 700nm w zimie nie pojezdzisz (jeszcze dochodzi automat :confused4: ) , poza tym drogie w utrzymaniu .

Najlepsza konfiguracja to 530xd ale ciezko kupic i ...tanie nie sa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

535d fajne ale ... nie ma X a przy mocy rzedu 330koni i 700nm

330KM ?? 700nm??!! skąd żeś taką moc wytrzasnął ? :shocked: :shocked:

535d w e60 wychodziły tylko w 272KM - przedlift i 286KM - polift :chytry:

co do klapek.. ja u siebie w 3.0 218KM sprawdzałem zaraz po kupnie kolektor u mechanika no i okazało się że klapki w ładnym stanie i dobrze się trzymają.. w historii też była wzmianka że przy 160tys była wymiana kolektora.. teraz mam 193tys więc jeszcze (chyba) nie mam się o co obawiać :tongue4:

Powiedz jeszcze.. po wyjęciu tych klapek odczułeś jakąś różnicę w pracy silnika?

a jak tam u Ciebie kolektor wydechowy?? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330KM ?? 700nm??!! skąd żeś taką moc wytrzasnął ? :shocked: :shocked:

535d w e60 wychodziły tylko w 272KM - przedlift i 286KM - polift :chytry

pomysl zanim napiszesz :decayed: ja mowie o samochodzie po programie :gwizdanie: , wiem jakie moce wychodzily , nawet bez programu ten silnik jest mocarnie mocny a automat raczej zima nie pomaga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze.. po wyjęciu tych klapek odczułeś jakąś różnicę w pracy silnika?

żadnej, niektórzy piszą że przy niskich obrotach powinien być mułowaty lub mniej delikatnie się wyłączać a tu nic, jak było tak jest :good:

a jak tam u Ciebie kolektor wydechowy?? :naughty

mam w historii że zmieniany :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest mniej więcej koszt usunięcia klapek od kolektora ssącego? :mysli:.

nieporownywalnie mniejszy niz wymiana kolektora, sadze ze w zakladzie nie ASO (bo ASO Ci tego nie zrobi) wywala to za 200-300 zl , pod warunkiem ze beda chcieli sie tego ot tak podjac (bo nie kazdy mechanik tez sie na to zgodzi bo jest to poniekad...DRUCIARSTWO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest mniej więcej koszt usunięcia klapek od kolektora ssącego? :mysli:.

ja zapłaciłem 200zł za robocizne, przy okazji się wyszło że 3 świeczki spalone były :kox: to trzeba było wymienić wszystkie żeby za chwilę znowu kolektora nie ściągać no i uszczelki pod kolektor 6x11zł szt.

bo nie kazdy mechanik tez sie na to zgodzi bo jest to poniekad...DRUCIARSTWO )

no mi jeden mechanik odmówił co do niego z innymi rzeczami do tej pory jeździłem ale bardziej z braku wiedzy odmówił bo nie wiedział nawet że taki problem występuje w BMW i jak to ugryźć. Żeby nie było to takim druciarstwem to możesz na ebay zamówić sobie z Angli za 60 funtów takie specjalne zaślepki które się montuje zamiast tych uchwytów klapek. Angole takie coś mają w sprzedaży - ciekawi mnie czemu w pl nikt tego nie wprowadza... :mysli: pewnie dlatego że wkręcenie śrubki taniej wychodzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330KM ?? 700nm??!! skąd żeś taką moc wytrzasnął ? :shocked: :shocked:

535d w e60 wychodziły tylko w 272KM - przedlift i 286KM - polift :chytry

pomysl zanim napiszesz :decayed: ja mowie o samochodzie po programie :gwizdanie: , wiem jakie moce wychodzily , nawet bez programu ten silnik jest mocarnie mocny a automat raczej zima nie pomaga .

chyba że tak..

nie było wzmianki o programie więc pomyślałem że nieco jesteś niezorientowany :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze to wywaliles ja jedzilem z kuzynki mezem w niedziele jego bmw 330d e46 2000r i ten silnik bije na glowe moje 1.9tdi mojemu jak sie da w podloge to tak jakby mu sie nie chcialo i meczy sie a 3.0d idzie konkret tak jakby to lubial :evil: szkoda ze w b6 nie bylo 3.0tdi :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330d e46 2000r i ten silnik bije na glowe moje 1.9tdi mojemu jak sie da w podloge to tak jakby mu sie nie chcialo i meczy sie a 3.0d idzie konkret tak jakby to lubial

nie no 3.0d to bajka ale nie ma co porównywać z 1.9tdi przecież to dużo większa pojemność, poza tym 6 garów i to w rzędzie całkiem inna kultura pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...