Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] BMW E60 2.5D 2005r


dziadek

Rekomendowane odpowiedzi

mi odpukać wszystko działa i śmiga bez problemów...

a termostat to zwykła sprawa jak w każdym aucie ale się zastanawiam tylko czy nie będę miał tak samo po wymianie bo zabulę za dwa 250zł i znając moje szczęście będzie tak samo bo w sumie to diesel a mróz na zewnątrz niemały :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi odpukać wszystko działa i śmiga bez problemów...

a termostat to zwykła sprawa jak w każdym aucie ale się zastanawiam tylko czy nie będę miał tak samo po wymianie bo zabulę za dwa 250zł i znając moje szczęście będzie tak samo bo w sumie to diesel a mróz na zewnątrz niemały :wink4:

Diesel dieslem, ale po takiej trasie powinien złapać 90.

Mój staruszek dzisiaj złapał po jakichś 8 km, a nowsze diesle mają przecież jeszcze różnego typu dogrzewania itd., które nie zabierają ciepła z silnika i się szybciej nagrzewają.

Ale gdybać sobie możemy. Sprawdź na forum BMW, czy tak ma być, bo auto autu nie równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi odpukać wszystko działa i śmiga bez problemów...

a termostat to zwykła sprawa jak w każdym aucie ale się zastanawiam tylko czy nie będę miał tak samo po wymianie bo zabulę za dwa 250zł i znając moje szczęście będzie tak samo bo w sumie to diesel a mróz na zewnątrz niemały :wink4:

Dziadek ja na Twoim miejscu bym na razie odpuścił..

83st to nie jest jeszcze tak mało.. przejeździj lato.. zobaczysz co będzie na przyszłą jesień/zimę

jakby Ci łapała 60-70st max, tak jak chłopakom z bmw-klub to wtedy trza by się za to zabrać.. ale u Ciebie jeszcze nie ma tragedii :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek[/b] ja na Twoim miejscu bym na razie odpuścił..

postaram się :wink4:,

ale u mnie to ciężko...jak coś mam nie tak to mnie to wku...ia i w końcu to wymieniam choć często wychodzi że niepotrzebnie :confused4: w b6 wymieniłem cały dół wahaczy bo coś czasem mi skrzypnęło a były to gumy na stabilizatorze więc prawie 1500zł było w błoto dlatego teraz się tak z tym szczypie :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek[/b] ja na Twoim miejscu bym na razie odpuścił..

postaram się :wink4:,

ale u mnie to ciężko...jak coś mam nie tak to mnie to wku...ia i w końcu to wymieniam choć często wychodzi że niepotrzebnie :confused4: w b6 wymieniłem cały dół wahaczy bo coś czasem mi skrzypnęło a były to gumy na stabilizatorze więc prawie 1500zł było w błoto dlatego teraz się tak z tym szczypie :embarrassed:

ja też tak mam że jak mi gdzieś coś stuka to wymienił bym najchętniej pół auta :decayed: :decayed:

ale akurat termostaty to taka rzecz która Ci nigdy nie "skrzypnie" więc poza świadomością że prędzej czy później będziesz je musiał je wymienić, nic innego Ci nie będzie o tym przypominać :wink4:

teraz będzie lato więc pewnie łatwiej i szybciej się będzie dogrzewał :)

a na jesień wymienisz i na zimę będziesz miał spokój :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze ze swojego doswiadczenia,wymienilem termostat i dalej mam to samo,w zimie max 85C

zazwyczaj jak termostat jest padniety to ~70C lapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze ze swojego doswiadczenia,wymienilem termostat i dalej mam to samo,w zimie max 85C

zazwyczaj jak termostat jest padniety to ~70C lapie

No to możesz mieć padnięty czujnik temperatury - na forum jest sporo o tym.

Nie wiem jak w BMW (może ma jakieś swoje szczególne zagrania), ale sprawne B5 musi złapać 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie to mnie dręczy czy taka różnica temp jak jest u mnie a normą , szkodzi dla silnika (np inne dawki, większe spalanie itp) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, a jak ma się sprawa z zawieszeniem w BMW E60. Wiem, ze ono jest rozbudowane tzw. z przodu i z tyłu zastosowali zawieszenie wielo wahaczowe i koszty pewnie 2x większe co w Audi A4 B5, może się mylę... Koszty to pierwsza rzecz, a jak z jego trwałością? :mysli:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód to po dwa wachacze na strone więc mniej niż w Audi i jest możliwość wymiany w nich samych tulei...tył to wogole się nie orientuje.

Co do cen to allegro i będziesz miał jakąś tam średnią cenę.

Co do trwałości to tylko ze słyszenia wiem że niby nie jest źle :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Patrzyłem na Allegro i ceny wahaczy są porównywalne do Audi, niektóre są droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano nie wytrzymałem...dwa termostaty zamówione ori BMW...będzie z głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano nie wytrzymałem...dwa termostaty zamówione ori BMW...będzie z głowy...

:decayed: od takich ludzi warto kupowac auta :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie zdrowe podejście do auta :wink4: A ja nie wiedzieć czemu coraz częściej zatrzymuję się przy szukaniu auta na 530d :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano nie wytrzymałem...dwa termostaty zamówione ori BMW...będzie z głowy...

jak wymienisz to napisz jak tam teraz z temperaturką :wink4:

Drogie te termostaty w ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie te termostaty w ASO ?

w sumie 250zł, trochę kosztują bo oba z obudowami :confused4: - nie pamiętam konkretnie który po ile :cool1:

ciekawe jest to że w tej obudowie zalany jest zwykły termostat taki jak za około 40zł wahlera oczywiście bez możliwości wymontowania go z tej obudowy...ewidentne naciąganie ludzi :wallbash:[br]Dopisany: 03 Marzec 2011, 09:32_________________________________________________

jak wymienisz to napisz jak tam teraz z temperaturką :wink4

no i po wymianie chwila kręcenia się po mieście i 89-90 stopni :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: :good:

A powiedz, jakieś mody auta przewidujesz? :naughty: :naughty:

hmmm, myślałem nad Fotelami "Komfort" (chyba to się tak nazywa - te z takimi dziwnymi zagłówkami, full ekektryka z pamięciami itp. ) no ale chyba odpuszczę bo na forum bmw nic na ten temat nie ma tzn czy trzeba kombinować coś z modułami komfortu itp...

narazie chodzi mi po głowie wizyta u Rogala - te 220 KM samym softem jest kuszące :mysli:

...a tak wogóle to nie chcę za bardzo inwestować bo docelowo ma być:

- czarna

- automat

- 3.0d

M-Pakiet :decayed:

jakoś aż tak szczególnie mnie nie robi :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...