Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Sposób na rysy po antenie CB ?


TTom3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem polega na tym ze pojawily sie u mne na dachu rysy od anteny cb magnesowki ;/ PRzed kazdym zalorzenem czyszcze spod anteny i blache w aucie ale to nic nie dalo rysy i tak sa ;/ Pozatym kabel ktory idzie od anteny strasznie porysowal mi dach ;/ NA antene znalazlem juz sposob - gumowe podkladki ale na kabel nie mam pomyslu ? Jak wy rozwazaliscie ten problem?

Tak to wyglada:

dsc00018es8.jpg

dsc00019es6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rys to przeczytaj ten wątek http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,1514.0.html

Po operacji naprawy lakieru, ja nakleiłbym na miejsce przyklejania specjalną folię zabezpieczającą...

Co do kabla, to ja bym na niego nałożył jakiegos gumowego kondona albo owinął. I tak go ściągasz na postoju...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega Doman13 bez podkładki się nie obędzie. Sam używam i rys nie zauważyłem. Aczkolwiek i tak przed założeniem podkładki oczyszczam pod nią miejsce. I po problemie.

Co do kabelka: u mnie wychodzi przez lewą górną część klapy i antena stoi na lewym tylnym końcu dachu, także problemu z nim nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod antenki najlepszym rozwiązaniem są przezroczyste naklejki, dość grube i dobrze zabezpieczają lakier przed porysowaniem. A jak chcecie uniknąć takich przykrości proponuje antenkę na stałe z odkręcanym batem pzdr :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ja mam pytanie czy po zsatosowaniu naklejki przeźroczystej która będzie np dwa lata przyklejona nie zostanie ślad, czy lakier w tym miejscu nie będzie miał innego odcienia ?

No wlasnie ja slyszalem ze slad bedzie niestety ;/ dlatego lepej kupic chyba ta gume a na kabel to jeszcze ne wem co wykombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurrr... jaki ja głupi byłem :kox:

mądry osioł po szkodzie ; ]

kupiłem antete i tą podkładke- ale jakoś jej za bardzo nie uwiezyłem bo tak jakoś wydawało mi sie słabiej ta antena jest przymocowana i...teraz antena zrobiła mi tak konkretnie grubą ryse że potknąć sie o nią mozna ; / w poniedziałek jade kupić drugą podkłądke ;/ ale pytanie- co zrobic : D czy takie wynalazki jak kredka koloryzujaca

http://www.allegro.pl/item524283118_kredka_koloryzujaca_na_glebokie_rysy_polecam.html

...to potem dzieciom sie daje czy coś ona tak zrobi ?(co prawda- w pn i tak ją kupie, i sprawdze... )

ajej ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do usuniecia tych rys na lakierze kup paste polerską lekko scierną np.K2 lub pod kolor twego auta,lekko spoleruj te rysy i to powinno pomóc. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie anteny na stałe najlepiej na reling jak ktoś posiada ładnie się prezentuje rewelacyjnie odbiera i znika problem z porysowanym dachem :decayed: co do podkładki na dach ja miałem taka przeźroczysta folie przez rok czasu i żaden ślad ani odbarwienie na lakierze nie zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem się podjąć próby zlikwidowania dość pokaźnej rysy kredką ale ni hu hu nie mogłem koloru dobrać :kwasny: zrobiłem polerkę pastą lekko ścierną i już tak nie rzuca się w oczy. A jak się nazbiera więcej rys to oddam do lakiernika i z głowy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie anteny na stałe najlepiej na reling jak ktoś posiada ładnie się prezentuje rewelacyjnie odbiera i znika problem z porysowanym dachem :decayed: co do podkładki na dach ja miałem taka przeźroczysta folie przez rok czasu i żaden ślad ani odbarwienie na lakierze nie zostało

w poprzednim aucie zrobiłem dziurę w dachu, radio odbierało rewelacyjnie

nie polecam jednak uchwytów zaczepianych na dwie śrubki przykręcane ampolem

niestety po zimie klapa zaczyna rdzewieć, a czasem sama blacha potrafi się wygiąć od uchwytu jeśli ktoś szybko jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE JESTEM ZWOLENNIKIEM ROBIENIA DZIUR W KAROSERII :thumbdown::no: i na pewno nikomu bym tego nie proponował w takim autku a jesli juz to tylko w nagłym wypadku.Dobrym rozwiazaniem sa magnesowki ale trzeba pamietac o podkładkach i zabezpieczeniu kabelka i starac sie tak montowac na karoserii aby kabelek miał jak najmniej stycznosci z karoseria. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładka pod magnes anteny pogarsza i tak słabą masę magnesówki. Ja sądzę, że te kilka rys można przeboleć biorąc pod uwagę liczbę uniknętych mandatów :) A jeśli już to polerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...