Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT


Attis3

Rekomendowane odpowiedzi

10w60 to syntetyk

ja swojeauoto sprzedaje na razie wlalem CERATECA i obacze jak to bedzie wyglada, boje sie wlewac tych cudownych srodkow na nagar bo jeszcze mi sie cos zwali i bede musial wymieniac silnik bo remont sie nie oplaca, sprzedaje to g...o i szukam V6

Czyżby to był jedyny sposób na rozwiązanie problemu brania oleju przez ALT :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

10w60 to syntetyk

ja swojeauoto sprzedaje na razie wlalem CERATECA i obacze jak to bedzie wyglada, boje sie wlewac tych cudownych srodkow na nagar bo jeszcze mi sie cos zwali i bede musial wymieniac silnik bo remont sie nie oplaca, sprzedaje to g...o i szukam V6

Czyżby to był jedyny sposób na rozwiązanie problemu brania oleju przez ALT :wallbash:

moim zdaniem jedyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciężko go będzie teraz sprzedać, raz że pora roku teraz nie szczególna a 2 co zrobić jak kupujący przyjedzie za parę dni z pretensjami że auto żre olej :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciężko go będzie teraz sprzedać, raz że pora roku teraz nie szczególna a 2 co zrobić jak kupujący przyjedzie za parę dni z pretensjami że auto żre olej :wallbash:

Widziały gały co brały :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeżeli wkręcisz komuś że ten typ tak ma to raczej nie ma haczyka - taki model i tyle. Nie dziwię się że chcesz się pozbyć auta. Gdybym miał ciągle olej dolewać to też bym pchał dalej :kwasny:

Mnie tylko interesuje, dlaczego zdarzają się przypadki że ALT nie bierze oleju - mój nie jest jedyny. Czy to objawia się stopniowo po osiągnięciu jakiegoś progu przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeżeli wkręcisz komuś że ten typ tak ma to raczej nie ma haczyka - taki model i tyle. Nie dziwię się że chcesz się pozbyć auta. Gdybym miał ciągle olej dolewać to też bym pchał dalej :kwasny:

Mnie tylko interesuje, dlaczego zdarzają się przypadki że ALT nie bierze oleju - mój nie jest jedyny. Czy to objawia się stopniowo po osiągnięciu jakiegoś progu przebiegu?

przebieg plus stosowanie innego oleum niz castrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest nas tu kuwa paru,a może by tak do jakiegoś programu motoryzacyjnego uderzyć.Niech by rozebrali silnik,niechby ujeżdżali,może by kuwa tą zagadkę z archiwóm kuwa X rozwiązali.Bo czytam ,i za s..syna nie pojmuje jak cylinder i pierścienie są ok to jak żre tam olej.A przede wszystkim w takich ilościach.To sie nie trzyma kupy.Moja żona ugotowała swoje punto kilkakrotnie ,zmieniłem olej,zalałem płyn chłodzący KRONN i samochód jezdzi,oleju bierze może ze setke na 1000km,i w lato się wcale nie przegrzewa.Panowie śmieszny Fiat! Podaje jako przykład,że po poważnym doj..baniu wcale nie bierze tak dużo.Więc co jest w ALT.Gdyby miały turbiny to pewnie by było gdzie zganiać ,ale to jebanany wolnossak,tylko z popie..dolonom głowicą,nic więcej.

A Castrol to h.....j nie olej,wiem napewno.Wszystkie auta na long live które znam biorą olej.

[br]Dopisany: 24 Sierpień 2011, 17:50_________________________________________________A'propos olei 0w30 i 5w30 to polecam elf'a.Jeżdziłem 4 lata ok 100kkm na takim volkswagenem z silnikiem V5 2.3L i olej spuszczany przy wymianie nigdy nie był czarny.Samochód miał 300kkm i gaz od nowości.Polecam oczywiście do normalnych samochodów a nie audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak łyka 1L na 1000km to nikt nie ma prawa ci zarzucić że go oszukałeś bo taką normę podaje producent :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziadostwo jest furtką dla ciebie :) ktoś tu pisał że nowe silniki biorą po 0,5L na 1tys to o czym mowa a co do oleju to tak jak z wódką im bardziej popularny tym bardziej podrabiany .Raz widziałem silnik audi rok produkcji 2005 silnik rozebrany ,w środku jeden wielki szlam z tego co ja widzę to olej max co 10tys i wymiana , druga sprawa to poszukajcie sobie na necie testy filtrów oleju też bardzo ciekawy temat jak potrafi wyglądać filtr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janekx - jaki masz przebieg?

76 tyś

No to jest jakaś "poszlaka". Ja mam 151.000km, a przejechałem nim 14.000km i co jakiś czas dolewam. Po tym przebiegu wychodzi mi ok. 250ml na 1000km.

Tragedii nie ma...

Wg mnie najgorszy jest kat, sondy, no i warczący nastawnik rozrządu - jak rano go odpalam, to się ludzie na mnie patrzą :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janekx - jaki masz przebieg?

76 tyś

Potwierdzałeś ten przebieg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak bo auto jest z Włoch a tam historii nie sprawdzę. Ale wiele wskazuje na to, że jest prawdziwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Włoch-2001r-76tysi :notworthy:.Jedz se do serwisu i poproś o sprawdzenie stanu licznika,to ci te 76 ładnie przemnożą.Chłopie pobudka!!! Takie samochody nie trafiają w obce ręce,zostają w kręgu rodziny i znajomych.[br]Dopisany: 24 Sierpień 2011, 20:50_________________________________________________Za to powinni handlarzykom łby upier...lać u samej d*py.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przebieg gdy kupowałem 120kkm został sprawdzony w ASO. Auto kupione w salonie w PL, serwisowane tylko w ASO. Książka i pieczatki ASO. Przekręt w ASO można teoretycznie zrobić, ale to bardzo rzadka praktyka. Daty i stan przebiegu w książce pokrywają się z danymi w bazie danych ASO Audi/VW.

Teraz ja przy aucie grzebię sam lub w zaprzyjaźnionym warsztacie niezależnym, który na moją prośbę przybija pieczątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...