Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] GAZ


wojtas-audi

Czy jestes zadowolony ze swojej instalacji gazowej?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojej instalacji gazowej?



Rekomendowane odpowiedzi

Ja ma A4 B5 silnik 1.8 125 km. zastanawiam sie nad zalozeniem takiej instalacji gazowej w ciagu 6 miesiecy zrobilem 12 tys km. Zna ktos dobrych gazownikow i mogl by polecic instalacje gazowe w woj mazowiedzkim:>? Slyszalem podobno ze gdzies w okolicach siedlec zakladaja jakas instalaje ponoc nikt jeszcze nie nazeka i kosztuje 1800 zl sek. :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1800zł to pewnie nie jest sekwencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem podobno ze gdzies w okolicach siedlec zakladaja jakas instalaje ponoc nikt jeszcze nie nazeka

Owszem zakładają i nikt nie narzeka

Ale jak dzwoniłem to sekfencja była za 2500 a za 1800 to zwykły gaz.

Numer tel do zakładu:

(025) 63-334-47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko... Na instalce LPG się nie oszczędza!!! Jak kupisz lepszą instalkę, to nie powinieneś mieć z nią problemów, ale gdyby coś było nie teges masz gazowników w całej Polsce, co zajmują się daną instalką i w końcu dojdziesz z nią do ładu... W ADRach to jeszcze pół biedy, bo to silnik wolnossący, a nie Turbo. Ja swoją (W AEB :) ) dopiero ustawiłem własnym interfejsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mozliwe bo to z jednego ucha przez drugie ale jak jest naprawde to trzeba samemu sie dowiedziec. Dzieki za informacje :)bialy4 a wiesz czasem czy ta gazownia to dobra oplaca sie do nich jechac:> moze powiedzieli Ci jaka to instalacja :>? bo ja do siedlec mam 150 km wiec szukam czegos konkretnego i dobrego!! podobno tez jest jakas dobra gazownia pod białobrzegami firma 2 braci miejscowosc falencice czy jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko... Na instalce LPG się nie oszczędza!!! Jak kupisz lepszą instalkę, to nie powinieneś mieć z nią problemów, ale gdyby coś było nie teges masz gazowników w całej Polsce, co zajmują się daną instalką i w końcu dojdziesz z nią do ładu... W ADRach to jeszcze pół biedy, bo to silnik wolnossący, a nie Turbo. Ja swoją (W AEB :) ) dopiero ustawiłem własnym interfejsem.
Dobrze gada bo wkońcu przyjdzie taki dzienz miłą chęcią wywali sie LPG z auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

szacuje się, że za 10 lat 20% wszystkich europejskich samochodów będzie zasilanych gaziwem :twisted:

Co prawda nie LPG tylko CNG ale zawsze to gaz :biggrin:

Wodór (spalany w silnikach spalinowych oraz ogniwa wodorowe - silniki elektryczne) i CNG zastąpi ON, PB i LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacuje się, że za 10 lat 20% wszystkich europejskich samochodów będzie zasilanych gaziwem :twisted:

Co prawda nie LPG tylko CNG ale zawsze to gaz :biggrin:

Wodór (spalany w silnikach spalinowych oraz ogniwa wodorowe - silniki elektryczne) i CNG zastąpi ON, PB i LPG

NO CNG sięnie przebije ze względu na samo paliwo jaki i instlacje w autach - zdaje się że przy takim samym zbiorniku [w litrach] jak do LPG to tylko 1/3 tego dystandu się zrobi - wiec wielkość zabudowy zbiornika jest wielkim utrudnieniem. Co do Wodoru to moim życzenim było by aby coś z tej technologii sie przebiło - największy problem to paliwo a dokładnie jego pozyskiwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W siedlcach zakładał mój znajomy do vectry jeżdzi juz ze 4 lata i instalka jest bezawaryjna.

podobno tez jest jakas dobra gazownia pod białobrzegami firma 2 braci miejscowosc falencice czy jakos tak.

Jeżeli już to Falenica ale o nich nie słyszałem - za daleko mieszkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
szacuje się, że za 10 lat 20% wszystkich europejskich samochodów będzie zasilanych gaziwem :twisted:

Co prawda nie LPG tylko CNG ale zawsze to gaz :biggrin:

Wodór (spalany w silnikach spalinowych oraz ogniwa wodorowe - silniki elektryczne) i CNG zastąpi ON, PB i LPG

NO CNG sięnie przebije ze względu na samo paliwo jaki i instlacje w autach - zdaje się że przy takim samym zbiorniku [w litrach] jak do LPG to tylko 1/3 tego dystandu się zrobi - wiec wielkość zabudowy zbiornika jest wielkim utrudnieniem. Co do Wodoru to moim życzenim było by aby coś z tej technologii sie przebiło - największy problem to paliwo a dokładnie jego pozyskiwanie.

Przebije się przebije, tutaj nie ma co dyskutować. Odniesie sukces dzięki temu w jaki sposób się otrzymuje CNG. Szacuje się, że jeśli teraz rozpoczęłaby masowa produkcja CNG tylko sposobami rolnymi (fermentacje różnych roślinek) zaspokoiłoby to 50% całego zapotrzebowania światowego na gaz.

Niesty na zbiorniku CNG faktycznie będzie się robiło mniej kilometrów niż na zbiorniku PB czy LPG. Wprowadzi się po prostu większe zbiorniki (jak dobrze pamiętam w zamyśle ma być coś około 120-150 litrów) z lekkich tworzyw węglowych. Aktualnie Mercedes testuje takie właśnie zbiorniki w Politechnice Wrocławskiej.

W kwestii wodoru zgodzę się z tobą jak najbardziej. Mam nadzieję, że przebije się to. Technologie wodorowe były bardzo blokowane przez potentatów motoryzacyjnych (bo przecież wpakowali miliony w silniki benzynowe i wysokoprężne) ale teraz przy kończących się złożach ropu naftowej, nie mają innego wyjścia jak inwestowanie w nowe technologie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie proszę osoby, które znają sie dobrze na rzeczy o podpowiedx jaką instalację gazową mozna montować do silnika 1,6 [ 74 KW ] 101 KM z przebiegiem 170.000 km czy i jaki ma ona wpływ techniczny na "życie " silnika no i oczywiście, poza walorami cenowymi jak się zachowuje w praktyce. Pozdrawiam i dziękuję. Darek

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 07-03-2007, 16:58 ]

scaliłem do tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów jest sporo.

Do tego silnika można wstawić nawet instalację II generacji

Większość będzie proponować sekwencję, ale to i tak zależy od montażu jak te instalacje będą sie spisywały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj moje i innych wypowiedzi w podobnym temacie

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=7134&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

sekwencja i jeszcze raz sekwencji. Co do reszty informacji to znajdziesz je na forum bo było o tym dużo.

Po co tak w ogóle zakładasz nowy temat? Pisz tam gdzie gadamy o instalacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=34972

Kuuuuuuuuuur..... w obiegly czwartek zalozylem instalacje.

spoko spoko różnica między pb a lpg i tak będzie na takim poziomie, że oszczędność będzie odczuwalna no bo przecież odpad z produkcji benzyny nie może być droższy od jej samej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...