Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Xenony - problem nagłaśniany


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

czy wszystkie lampi valeo mają soczewkę pod ksenon?? bo na moich jest naklejka na której są rodzaje żarówek i nie ma tam nic o ksenonie. są tylko h7, w5w,h7, to soczewki są pod ksenon czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wszystkie lampi valeo mają soczewkę pod ksenon?? bo na moich jest naklejka na której są rodzaje żarówek i nie ma tam nic o ksenonie. są tylko h7, w5w,h7, to soczewki są pod ksenon czy nie??

Powiedzmy , ze sa przystosowane , smialo mozna zakladac do soczewek xenony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i gicior. teraz tylko znaleźć dobry zestaw hid i będzie :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tony84 popatrz sobie na oznaczenie wybite na kloszu. A nie na nalepki.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ykk na szklanym kloszu??

tony84 tak :)

a od kiedy to jest szkło? :naughty::tongue4: A tak na marginesie, jakie dokładnie powinny być oznaczenia dotyczące soczewki pod xenon a soczewki na H7? Jakieś inne? Bo u mnie nie widzę czegoś takiego jak D2S lub H7 na "szkle" :tongue4: Rozumiem że powinno to być tam gdzie jest oznaczenie homologacji i dopuszczenia do ruchu E9? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tego nie mam na szkle tylko na naklejce na reflektorze. :) ogólnie to różni sie tylko mocowaniem żarówki xenonowej.Spokojnie można zakładać do zwykłego reflektora orginalną żarówkę xenonową. :)

Dopuszczenie do ruch każdy reflektor ma./powinien mieć/orginał na pewno ma. :)

[br]Dopisany: 17 Maj 2008, 10:39 _________________________________________________powino pomóc

http://www.auto-swiat.pl/wydania,artykul/Porady_ekspertow,Jaki_to_reflektor_,Artykul-15711/[br]Dopisany: 17 Maj 2008, 10:41 _________________________________________________http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74878

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dopuszczenie mam :wink4: E9 ponieważ lampa ori Valeo wyprodukowana w Hiszpanii :th: No i faktycznie na lampie ( na "szkle" obok E9 ) jest: 04 HR ( halogenowe drogowe ), 02 A <- ( ze strzałką pod spodem "<-" oznaczającą ruch, jeśli dobrze przeczytałem, tu jest lewostronny, ale to pozycyjne :wink4: ), 01 1 <- ( kierunkowskaz przedni też lewostronny), 04 HC -> ( halogenowe mijania dla ruchu prawostronnego jeśli dobrze rozumiem :rolleyes: ), 00 DC -> ( ksenonowe mijania też prawostronny ). Czyli jeśli dobrze rozumiem moja prawa lampa (od strony pasażera) jest przystosowana do naszego polskiego ruchu prawostronnego :th: Czyli gra gitara :cool: A co oznacza to 02, 01, 00, 04 przy tych oznaczeniach? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalekx czepiasz sie.. :rolleyes: chodzilo o klosz.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalekx czepiasz sie.. :rolleyes: chodzilo o klosz.. :rolleyes:

dokładnie, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z takim pytankiem jak mam lampy soczewkowe i chce włożyć w nie ksenon to komu najlepiej zlecić taką robote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z takim pytankiem jak mam lampy soczewkowe i chce włożyć w nie ksenon to komu najlepiej zlecić taką robote?

orginał czy hidy? :mysli:

jeśli xidy to samemu :) zresztą orginały też nie problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie o Hidach 8000K jak to samemu? jak to się robi bo ja zielony :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu 20 stron..uff :P rozumiem ze lepsze do soczewkowych sa 6000K??

byla tez taka opinia ze 6000K w soczewce wyglada jak zwykla zarowka... potwierdzicie czy zaprzeczycie?

moze jednak skusic sie na 8000 ? mowie oczywiscie o hidach ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wsadziłem HID 6000K w zwykłe soczewki przystosowane pod H7.

Zaraz po zapaleniu swiecą z mocno niebieską poświatą, po dłuższym czasie (myślę że >15min) rozświecają się do bardzo białego światła - z bliska nie mogę stwierdzić niebieskiej poświaty - ponoć (info od postronnej osoby) z dalszej odległości nadal ją widać.

Czy w soczewce od H7 HID 6000K wygląda jak zwykła żarówka? Na 100% NIE! - no może w b. słoneczny dzień...

Zanim zmieniłem halogeny H7 na żarniki HID wymieniłem żarówki pozycyjne na Philips Blue cośtam i wydawało mi się że świecą na bielutko.

Po wymianie na HIDy kobitka mi powiedziała, że pozycyjne się przepalają bo jakoś tak na pomarańczowo świecą i prawie ich nie widać :wink4:

Do golfów w agrotuningu wsadza się 12000K :polew: - fiolecik aż miło.

Robert S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia co kto lubi :) dla mnie optymalne 5000 k ale 6000 tez mogą być,najbardziej do orginału :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...