Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Xenony - problem nagłaśniany


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

no to dziwna sprawa, bo mam ori xenon i nie mam automatycznego poziomowania, mam ręczne. skoro muszę mieć samopoziomowanie to w takim razie za mój xenon poleci dowód, ale jak mogą mi go zabrać skoro takie auto wyjechało z fabryki?

Hmmm :mysli: też mam 99 i posiadam samopoziom oraz spryski. Oczywiście fabrycznie był xenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, niby to dwa lata różnicy, ale to S8, więc tym bardziej... Dziwne że nie ma samopoziomu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale s8 produkowali od 1996 roku więc wtedy było to auto "świerze" a xenony to był "rarytas" więc może audi nie chciało zmieniać po roku całego układu tylko czekało na jakiś facelifting tym bardziej że jak projektowali s8 z xenonami to nikt pewnie nie myślał jeszcze o samopoziomowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jak to jest w S4 98 z dzielonymi soczewkami

z tego co mi sie wydaje to S4 98 rok mialo samopoziom :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się przy tym zastanawiam, skoro samopoziom obowiązywał od 2000r, to jak mając np. A4 z 96, zakładając do niego lampy poliftowe valeo z homologacją D2S, do tego HID i spryski na zderzak. Przetwornice chowamy pod lampę jak jest w ori i tak naprawdę nie widać co mamy.

Mogę wówczas mówić że mam fabryczny xenon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby oczywiscie spryski byly wymagane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby oczywiscie spryski byly wymagane :)

Jeżeli w UE są wymagane to jaka fabryka zrobi ori xenon bez sprysków :tongue4:

Nie chodzi mi o auta robione na Polski rynek :)

Ze spryskiem wygląda bardziej na ori :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anglia jest w UE a wymagane nie sa.. :decayed:

Wiec ta fajna dyrektywa chyba tam nie dziala.. a dlaczego..? Bo jej nie ratyfikowali..

A dlaczego u nas jest tak samo..? Bo tez jej nie ratyfikowali aktem normatywnym rangi ustawowej.. :decayed:

Innego sposobu nie ma aby obowiazywala.. (no chyba ze ktos zna jakies czary-mary) :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anglia jest w UE a wymagane nie sa.. :decayed:

W ten sposób możemy dyskutować do usranej śmierci i nigdy nie osiągniemy porozumienia...

Wiec ta fajna dyrektywa chyba tam nie dziala.. a dlaczego..? Bo jej nie ratyfikowali..

A dlaczego u nas jest tak samo..? Bo tez jej nie ratyfikowali aktem normatywnym rangi

W Anglii tego nie zrobili, bo pewnie nie chcieli. U Nas powód był na pewno zupełnie inny i spokojnie możemy się spodziewać że to zrobią.... Wówczas co, Wszyscy będą sumiennie montować spryski :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko mozemy. Jedna i druga strona caly czas tymi samymi argumentami sypie :)

Rozmawiamy o terazniejszosci:

możemy się spodziewać że to zrobią

No wlasnie.. :decayed:

Puki ktos nie przytoczy tutaj konkretnego aktu ratyfikujacego, to proponuje, by nie opowiadac bzdur (rodem z AS) ze spryski obecnie sa wymagane.

Juz wiele razy wspominalem: to jest oczekiwany stan rzeczy (moze i by bylo lepiej - nie wiem). Do tej pory nasz ustawodawca o to nie zadbal, a wiec takiego przepisu nie ma. Cala dyskusja, ze cos jest wymagane nie ma sensu, bo nic tych wymogow u nas w PL nie okresla (nawet rozporzadzenie

ministra infrastruktury w sprawie warunkow technicznych pojazdow oraz zakresu ich niezbednego wyposazenia):

http://www.nzzk.nw.pl/pdf/D20030262.pdf

Druga sprawa jak juz to wprowadza ze prawo nie dziala wstecz :wink4:

Dziekuje za uwage :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko mozemy. Jedna i druga strona caly czas tymi samymi argumentami sypie :)

Rozmawiamy o terazniejszosci:

możemy się spodziewać że to zrobią

No wlasnie.. :decayed:

Puki ktos nie przytoczy tutaj konkretnego aktu ratyfikujacego, to proponuje, by nie opowiadac bzdur (rodem z AS) ze spryski obecnie sa wymagane.

Juz wiele razy wspominalem: to jest oczekiwany stan rzeczy (moze i by bylo lepiej - nie wiem). Do tej pory nasz ustawodawca o to nie zadbal, a wiec takiego przepisu nie ma. Cala dyskusja, ze cos jest wymagane nie ma sensu, bo nic tych wymogow u nas w PL nie okresla (nawet rozporzadzenie

ministra infrastruktury w sprawie warunkow technicznych pojazdow oraz zakresu ich niezbednego wyposazenia):

http://www.nzzk.nw.pl/pdf/D20030262.pdf

Druga sprawa jak juz to wprowadza ze prawo nie dziala wstecz :wink4:

Dziekuje za uwage :hi:

Tak nie kozacz bo ci zaraz Siemian wytłumaczy. Ja to półtorej dnia tłumaczyłem i jak grochem o ściane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale mnie tu bardziej o coś innego chodzi :gwizdanie:

Bo rozumiem że HID jest nielegalny, czy legalny :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie no znowu się zacznie...

Jarko rozumiem że fajnie Ci się 2 dni temu to czytało i napieprzało, ale nie dolewaj oliwy do ognia... :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale mnie tu bardziej o coś innego chodzi

Bo rozumiem że HID jest nielegalny, czy legalny

HID jest nielegalny z prostego powodu. To, ze na kazdej aukcji jest zapis "mój HID posiada homologacje- kupuj ode mnie" oznacza tylko tyle, iz homologacje posiada przetwornica. reszta homologacji nie posiada.

reasumując - załóż tylko przetwornice z HIDow - masz legalny xenon :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie no znowu się zacznie...

Jarko rozumiem że fajnie Ci się 2 dni temu to czytało i napieprzało, ale nie dolewaj oliwy do ognia... :> :> :>

:naughty:

Panowie, ale mnie tu bardziej o coś innego chodzi

Bo rozumiem że HID jest nielegalny, czy legalny

HID jest nielegalny z prostego powodu. To, ze na kazdej aukcji jest zapis "mój HID posiada homologacje- kupuj ode mnie" oznacza tylko tyle, iz homologacje posiada przetwornica. reszta homologacji nie posiada.

reasumując - załóż tylko przetwornice z HIDow - masz legalny xenon :naughty:

Dziękuję, o coś takiego mi właśnie chodziło :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry że napisze troszkę nie na temat przed chwilą wymieniałem u kumpla w Bravie bębny i szczęki hamulcowe szkoda że nie zrobiłem fotki, tak każdy pisze o homologacji a na tych bębnach nie było nić żadnego napisu żadnej literki a na starych było coś tam napisane nie pamiętam co, czyli tak sobie myślę że powinni mu zabrać dowód że nie ma homologowanych bębnów :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...