Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Problem z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

mam problem z odpalaniem ale tylko zimnego silnika

wyglada to w ten sposob ze rano kreci i jakby załapuje po chwili odpala gdy odrazu zgasze i ponownie odpalam to pali za pierwszym obrotem

wymienilem juz zaworek w filtrze wezyki paliwowe i przelewowe nowe swiece

poradzcie co moze go bolec gdzie szukac przyczyny

Opublikowano

Kąt wtrysku do sprawdzenia

Opublikowano

A moze swiece sie skończyły i nie ma czym się zagrzac

Czytasz w ogóle co kolega pisze :cool1: nowe świece założył :gwizdanie:

stawiam na kąt wtrysku jak kolega wyżej napisał :)

Opublikowano
  • Autor

koledzy kat wtrysku 51 !!![br]Dopisany: 27 Listopad 2010, 18:35_________________________________________________jakies pomysły??[br]Dopisany: 28 Listopad 2010, 10:39_________________________________________________dodam ze mam akumulator 50ah 600a czy to nie za mały????

Opublikowano

Pewny nie jestem , ale powinien mieć coś koło 70Ah

Opublikowano

Też za mały.

Do tego motoru producent przewidział akumulator 86-90A

Opublikowano

Niestety to moze byc juz motorownia w gorszym stanie.

Opublikowano

dodam ze mam akumulator 50ah 600a czy to nie za mały????

za mały

Też za mały.

Do tego motoru producent przewidział akumulator 86-90A

nie przesadzaj 72-74 będzie gites
Opublikowano
  • Autor

czy ten aku moze byc przyczyna takiego odpalania czyli kreci i powoli załapuje jakby chciał a niemógł??

Opublikowano

Ja mam coś takiego, jak auto stoi jakieś 28 godzin to nie mogę odpalić i muszę odpowietrzyć układ, objawy są takie że auto odpali i zgaśnie później to samo aż konie i trzeba odpowietrzać, akumulator ostatnio wymieniłem i nic to nie dało. Mechanik powiedział, że przyczyna to pompa wtryskowa ale powiedział, że mogę jeszcze wymienić wężyki.

Opublikowano

czy ten aku moze byc przyczyna takiego odpalania czyli kreci i powoli załapuje jakby chciał a niemógł??

to bardzo prawdopodobne ...pozycz od kogoś na 1 noc i sie przkonaj :)
Opublikowano

Kolego sprawdź też przekaźnik świec,być może nie domaga.Być może czekasz za krótko,gdy zgaśnie kontrolka przekaźnik jeszcze grzeje.

Co do akumulatora to też jest jakiś trop,ale tylko jeśli słabo kręci i silnik nie jest w stanie sprężyć paliwa.(ja kiedyś swoje auto od malucha odpalałem :) a tam aku. 45)

Opublikowano
witam

mam problem z odpalaniem ale tylko zimnego silnika

wyglada to w ten sposob ze rano kreci i jakby załapuje po chwili odpala gdy odrazu zgasze i ponownie odpalam to pali za pierwszym obrotem

wymienilem juz zaworek w filtrze wezyki paliwowe i przelewowe nowe swiece

poradzcie co moze go bolec gdzie szukac przyczyny

Mam to samo i widzę, że coraz więcej samochodów to ma... :mysli: Jeślibyś podmienił akumulator na mocniejszy napisz jaki efekt.

Kolego sprawdź też przekaźnik świec,być może nie domaga.Być może czekasz za krótko,gdy zgaśnie kontrolka przekaźnik jeszcze grzeje.

Wydaje mi się, że mirek309 ma to też wtedy, kiedy świece nie są załączane (dodatnia temp)

Opublikowano

Panowie klekot musi dostać kopa. Dobry akumulator to podstawa.

Opublikowano
  • Autor

czy ah w aku ma duze znaczenie czy patrzymy raczej na ampery??

Opublikowano

Mam taki sam motyw w moim 2,5 tdi-akumulator 82ah Centra ma może rok naładowałem go dzisiaj przed zimą-efekt taki sam odpala na 3-4 tłoki i się telepie cały na początku.

Opublikowano

Sprawdziłem dzisiaj z innym prawie nowym akumulatorem Centra 760A i pierwsze odpalanie jak było spie... tak jest. Jedynie wymiana rozrusznika zostaje... :mysli:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.