Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LED czy plazma


Rekomendowane odpowiedzi

O Ekonomicznosci LED'ow juz kiedys pisalem . Obliczylem sobie roznice w kosztach rocznych i wyszlo mi ze kupujac LED'a o takiej samej przekatnej , doplacam z gory za prad na 7-8 lat (2.5-3k) , nie zyskujac w stosunku do plazmy nic ...BA nawet tracac na obrazie ... Wiec jaki to ma sens ??

LEDy wyszly po to,bo bycie EKO jest trandy fancy i wogole cacy :decayed: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dooooooobra :decayed:

jeszcze jedno w takim razie: czy mając możliwość kupienia plazmy z LG, byście poszli w tą firmę, czy tylko i wyłącznie Panas ?

a jeśli już LG, to który?

założenie cały czas dotyczy 42-46 cali

dziękuję za dyskusję, cały czas śledzę i kombinuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer'a bym odpuscil to jest drogi sprzet , zreszta juz nie produkuja nowych modeli .

LG napewno nie , albo Samsung albo Panas, ztym ze Panas lepsza dynamika obrazu , Samsung lepsza multimedialnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt Pioneer drogi sprzęt ale i dobry :) Moim zdaniem plazma lepsza... LED-y są fajne ale cena na razie jest wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na hdtv piszą że biel w plazmach LG jest daleka do białości

jakiś róż, czy cóś :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Wam coś powiem wszystkie te telewizory to jeden ch.j :decayed: osobiście mam w domu dwa jeden Led samsunga drugi Sony Bravia 37 cali i 40 cali i powiem Wam ze dla mnie istotne było zeby tv miał full hd, 100 hz , odtwarzanie filmów przez usb i tyle, reszta nie istotna bo nie korzystam z tego, istotna była cena przede wszystkim, kazdy tv mozna sobie ustawić wedle życzeń i jest ok, mówicie coś o czerni..... oglądałem w sklepie plazmy lcd led-y nie zauważyłem jakiejś znaczącej róznicy moze minimalnie ale choć moje tv są ze średniej półki to w porównaniu do tv znajomych czy zajebistego wypasu jaki ma ojciec ( 3d) nie widze większej róznicy. Na moich mi sie obraz bardzo podoba i jestem zadowolony. Plazma czy led hm..... jakoś niemoge przekonać sie do plazmy moze właśnie ze względów stereotypów które tu wcześnej padały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Wam coś powiem wszystkie te telewizory to jeden ch.j :decayed: osobiście mam w domu dwa jeden Led samsunga drugi Sony Bravia 37 cali i 40 cali i powiem Wam ze dla mnie istotne było zeby tv miał full hd, 100 hz , odtwarzanie filmów przez usb i tyle, reszta nie istotna bo nie korzystam z tego, istotna była cena przede wszystkim, kazdy tv mozna sobie ustawić wedle życzeń i jest ok, mówicie coś o czerni..... oglądałem w sklepie plazmy lcd led-y nie zauważyłem jakiejś znaczącej róznicy moze minimalnie ale choć moje tv są ze średniej półki to w porównaniu do tv znajomych czy zajebistego wypasu jaki ma ojciec ( 3d) nie widze większej róznicy. Na moich mi sie obraz bardzo podoba i jestem zadowolony. Plazma czy led hm..... jakoś niemoge przekonać sie do plazmy moze właśnie ze względów stereotypów które tu wcześnej padały.

Dokładnie masz rację.

Najlepsze jest to że 99% kupujących pomija kwestię sygnału hd przy wyborze tv.

Mało tego. Te 99% oczekuje super marketingowego wypasionego, krystalicznie czystego obrazu po podłączeniu zwykłej anteny naziemnej.

Zresztą ten temat można ciągnąć w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt ludzie naoglądają sie w sklepie obrazu z jakości hd i potem w domu kręcą głowami ze obraz jest nieczysty na analogu :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak TV dla teścia i teściowej to raczej LCD (ale źródło TV dobre cyfrowe a najlepiej HD) - przyjrzyj się Samsungowi xxxx650 bardzo udany model. Technologia na lampie a nie ja cudach półLEDowych którym do prawdziwych TV LEDowych jeszcze daleko. Jakość na tym ekranie jest naprawde OK z ładną czernią co ciekawe (w LCD). W rodzince już pojawiły się 2 szt. tego TV i wszyscy sobie bardzo chwalą - przede wszystki stosunek cena/jakośc jest rewelacyjny. Jedynie wójas zaparty entuzjasta produktów SONY uparł się ... więc mu znalazłem xxx710 ale mówiąc że Samsung zaoferuje to samo a za ok. 1000zł mniej (mówiłem ze matryca i tak jest z Samsunga w Soniaczu) no to w sklepie jeszcze sprzedawca go zbałamucił i kupił xxxx711 - to to wkurwiłem sie i powiedziałem po kiedo h... wujek prosi o poradę ... to teraz przepłacone podwójnie (711 to to samo co 710 tylko w innej obudowie ttlko za wyższą kasę). Fakt TV gra ładnie ale Osobiści kupił bym samsunga i kino domowe za cenę tego Sony.

Plasmy są dobre ale dla wymagających i przede wszystkim dla osób oglądające filmy a nie programy rozrywkowe wiadomości i takie tam bzdety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już 1 czerwca pisałem:

"tak na teraz, bardzo BARDZO wstępnie, to drogą czytania i porównywania przebiegly wychodzi że

Samsung UE46C6500

or

Panasonic TX-P46G30E"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim dla osób oglądające filmy a nie programy rozrywkowe wiadomości i takie tam bzdety.

nie rozumiem troche... ogladam wszystko na Plazmie , bzdety tez .

Moglbys rozjasnic bo znow sie tworza tzw mity :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sport ma być przede wszystkim

piłka angielska, reszta nie gra roli :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sport ma być przede wszystkim

piłka angielska, reszta nie gra roli :wink4:

w takim razie Kamyk wyboru nie masz duzego :wink4: tylko PLAZMA .

Ja ogladam mase pilki (angielskiej tez) i C+SportHD wyglada na plazmie lepiej niz na LCD. Plynnosc, jakosc obrazu , barwy ... czujesz jakbys tam byl :decayed: . :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest porównywać co lepiej na sygnale HD bo zarówno plazma jak i lcd będzie wybornie...

Przy wyborze tv trzeba wziąść różne czynniki pod uwagę. Gdzie tv będzie stał, jeżeli słoneczna ściana to plazma odpada, jakość sygnału jaki mamy w domu i jakie głównie programy będą oglądane...

Plazma ma niestety sporo wad, ale za to rewelacyjny obraz który może wiele rekompensować no i znakomicie sobie radzi z programami nadawanymi w słabej jakości gdzie na lcd jest kupa... Ja bardzo żałuję że mam taki układ pokoju że na tv pada mi cały dzien słońce, musiałem wybrać lcd, również kwestia poboru prądu miała jakieś znaczenie - tv jest włączony po kilkanaście godzin dziennie...

Z plazmy nawet z takiej za 1700zł będziesz zadowolony :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem o HD ale wiadomo ze na zwyklym sygnale plazma rzadzi . A porownianie bylo do C+SportHD bo pomimo ze to bardzo dobry sygnal LCD SONY EX500 zostawia smugi podczas ogladania szybkich akcji w pilce. Zauwazylem tu u mnie jak i u mojego kolegi . Na plazmie nawet na SD te smugi sa mniejsze niz na LCD na HD, a na HD nie pojawiaja sie wogole...

Jesli chodzi o naslonecznienie to sie zgadza. Ale to tez nie przekresla plazmy poprpstu trzeba poszukac takiej w ktorej jest zastosowana odpowiednia powloka odbijajaca. Ma takie plazmy zarowno Panas jak i najnowsze Samsungi i podobno spisuje sie to dobrze.

U mnie na TV tez pada swiatlo ale mi to w niczym nie przeszkadza po to mam w domu rolety zeby sie takimi duperelami nie przejmowac. Od godziny 20 (a 90% ogladania TV przypada na ten czas) jest za***iście .

Jedyne co moge zarzucic plazmie to ze trzeba kontrolowac obraz statyczny , mi to weszlo niejako w nawyk ale gro ludzi moze miec z ztym problem - jak ze wszystkim :wink4: .

O poborze mocy nie bede sie wypowiadal bo jest to dla mnie 5cio-rzedny parametry przy wyborze TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już 1 czerwca pisałem:

"tak na teraz, bardzo BARDZO wstępnie, to drogą czytania i porównywania przebiegly wychodzi że

Samsung UE46C6500

or

Panasonic TX-P46G30E"

jak ów 3D nie rozpala twego entuzjazmu to bierz LE46c650

a 2 tyś droga nie chodzi - różnicy w obrazie nie poczujesz a jak juz to raczej na korzyść 650-ki

przede wszystkim dla osób oglądające filmy a nie programy rozrywkowe wiadomości i takie tam bzdety.

nie rozumiem troche... ogladam wszystko na Plazmie , bzdety tez .

Moglbys rozjasnic bo znow sie tworza tzw mity :>

ja też :good:

ale rozrywkowe programy efektowniej wyglądają na LCD - więc teściowa będzie w niebo wzięta, przecież ona Obcy Kontra Predator nie ogląda gdzie 80% filmu to sceny "nocne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...