Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Czyszczenie kolektora dolotowego


Lukasz_N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam sie do czyszczenia kolektora dolotowego. Prosze o sugestie jak w najprostszy i najszybszy sposob pozbyc sie tego czarnego dziadostwa ze srodka.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym srodkiem do czyszczenia kominkow to moze byc problem. Ropy mam pod dostatkiem wiec chyba lepsza bedzie ta metoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w 1Z możesz sobie odpuścić czyszczenie kolektora dolotowego.

Po pierwsze dojście jest marne, po drugie w 1Z wyjście z kolektora wydechowego

do ssącego jest tylko z jednego gara przez co idzie tam minimalne ilość syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecilem ostatnio z ciekawosci EGR i jak zobaczylem ile syfu jest w kolektorze to az za glowe sie zlapalem. Skoro piszesz ze zbiera sie tam minimalna ilosc syfu to skad on sie tam wzial? Chyba jednak wysczyszczenie nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje Efek na krutką mete ??

To znaczy że jesli oczysci do zera i to mu w 2 miesiace sie zasyfi, to co przez 10lat ?????

Nieroumiem wogóle tego co piszecie ;/

Przeciesz jeśli sie kolektor dolotowy zasyfial przez 10lat, nagar z odmy,turbiny,egr, sie zbieral to wkoncu trzeba go wyczyscic, ale trzeba tez naprawic egr,odme i turbine, ale trzeba wyczyscic bo wkoncu niebedzie przelotu w nim ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: ,wlasnie sie wczoraj za to zabralem i moge napisac ze dobrym :good: srodkem do czyszczenie tego syfu jest plyn do czyszczenie hamulcow i sprzegla firmy "WYNNS"

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie zrobiłem zdjec kanalów dolotowych silnika 1Z. były tak zalepione srednica dolotowa to była na grubosc palca. i nie mówcie ze nie ma sensu. to tylko podziekowac za lanie taniego oleju do silnika jak i za styl jazdy - emeryt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stylu a'la "emeryt" to u mnie odpada a jesli chodzi o olej to silniczek innego niz Motul nie widzial. Ale przez tyle lat uzywania i kkm to normalne ze sie tam syf zbiera. Takze nie pozostaje nic innego jak wziac sie za robote i wyczyscic zeby dac nowy oddech zeciorowi :>

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: ,wlasnie sie wczoraj za to zabralem i moge napisac ze dobrym :good: srodkem do czyszczenie tego syfu jest plyn do czyszczenie hamulcow i sprzegla firmy "WYNNS"

A jak wrażenia po czyszczeniu? pomogło to coś? jakaś różnica w jeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez sie zastanawiam czy bedzie odczuwalna roznica w jezdzie bo moj 1Z troche muli od dolu. Checi do zycia nabiera tak kolo 2.5 tys. Z tego co sie dowiedzialem na naszym forum to powodem moze byc wlasnie takze zawalony dolot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w 1Z kolektor ssący wychodzi bez demontażu wydechowego? bo turbo przysłania chyba? W AFNie było spoko bo turbo nisko byłoa a tu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: ,wlasnie sie wczoraj za to zabralem i moge napisac ze dobrym :good: srodkem do czyszczenie tego syfu jest plyn do czyszczenie hamulcow i sprzegla firmy "WYNNS"

A jak wrażenia po czyszczeniu? pomogło to coś? jakaś różnica w jeździe?

dolanczam sie do pytania, i jak by ktos jeszcze opisal jak jest z wyciagnieciem kolektora, bo mysle nad zaslepieniem egra, i odrazu wyczyszczeniem kolektora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jakieś różnicy w jeździe nie odczułem, ale nie był zbyt mocno zasyfiony. Najlepszą metodą jest wypalenie kolektora nad ogniem. Pierwszy raz jak czyściłem to nie dość, że zmarnowałem dużo czasu i środków chemicznych a i tak efekt był taki sobie. W środku zostaje twardy osad którego nie do końca można się pozbyć. Drugi raz zrobiłem małe ognisko i nad ogniem go wypaliłem i później tylko obstukałem i przepłukałem ropą i był jak nowy.Po tej czynności zaślepiłem EGR i jest spokój. Co do wyciągnięcia kolektora to wyciągasz EGR i odkręcasz kolektor. Śruby imbusowe z tego co pamiętam imbus 6mm. Oczywiście trzeba kupić nową uszczelkę pod kolektor. Ja kupiłem Erling, koszt ok 10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretor, w AFN jest łatwiej, ale jak to jest w silnikach 1Z, AHU? tam turbo jest troche wyżej :gwizdanie:

niech się wypowie ktoś kto miał mocno zasyfiony kolektor, czy po czyszczeniu są jakieś różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...