Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki ubezpieczyciel najlepszy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pozostało mi jeszcze kilka miesięcy do końca polisy ubezpieczeniowej i zastanawiam się czy nie zmienić na inna firmę.

Obecnie auto mam ubezpieczone w AXA Direct. Czy to dobra firma?

Prawko mam od 1985r. a pierwsze auto od 1992r. i cały ten okres bezkolizyjnie :gwizdanie: .... i całe szczęście.

Jakie firmy ubezpieczeniowe są OK według was?

Podajcie swoje typy albo doświadczenia z firmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest ta, co najmniej bierze a najwięcej daje.

A że od każdego potrafi wziąć inaczej, to nie masz innego wyjścia jak osobiście posprawdzać, gdzie, za ile i co dają.

A o kłopotach w przypadku wypłat odszkodowań, to możesz sobie poczytać na forum naszym, jak i każdym innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ubezpieczenia OC komunikacyjnego to tu fajerwerków nie ma, kto jest wypłacalny a kto nie, itp

ponieważ to ubezpieczenie reguluje

Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych,

Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym

i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

warto przeczytać, szczególnie art. 9, 14, 15, 34, 36, 38, 43, 98, 106

a przypadku AC jest już nieco inaczej, tam liczą się zapisy w OWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: ja tam z Link4 jestem zadowolony, niecałe 400 za audika 2.8 96r, jeszcze 100 dostałem bo poleciłem żeby tato ubezpieczył swojego a on 1/3 zaoszczędził z tego co wcześniej płacił(co zrobiłem bezinteresownie ;) ) ,jak chcesz to znajdź znajomego i niech cię poleci to na flaszke i śledzia wam wystarczy :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktos wyzej napisal OC to w kazdej jednej firmie jest podobne roznia sie tylko cena - najtansze byly jak sprawdzalem dla siebie AXA, MTU ale szukalem czegos sprawdzonego jesli chodzi o AC i tu pewniakami sa PZU, HESTIA jak w moim przypadku (warto za pare groszy ubezpieczyc dom i sa wieksze znizki na auto).

Znajoma ma w AXA-ie caly pakeit miala stluczke i mowila, ze wszystko bezproblemowo jej wyplacili i sobie chwali AXE a powiem, ze cenowo bija na glowe innych.

Nie polecam InterRisk i ich glupkowatego tlumaczenia przy odmowie wyplaty odszkodowania z AC, ze przeciez jak byla zima to czlowiek mogl sie spodziewac, ze moze byc slisko i powinien uwazac, zeby nie wpadl w poslizg (taki przypadek mial znajomy i sprawa oparla sie o sad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Avivie coś liczyłem - dla mojego B5 tutaj pakiet wychodzi najlepiej, ale ...

... zaczynają robić ostre wyłączenia przy AC, także proszę zwrócić szczególną uwagę na wyłączenia!!!

Od teraz w moim samochodzie nie ma prawa zasiąść osoba poniżej 26 roku życia - zrobi bum i mogę się pożegnać z kasą :wallbash:

Paranoja jakaś. Teraz się nawet nawalić nie będzie można raz do roku, bo przecież siostry/brata/szwagra nie wsadzę za kółko, bo ma dopiero 25 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Avivie coś liczyłem - dla mojego B5 tutaj pakiet wychodzi najlepiej, ale ...

... zaczynają robić ostre wyłączenia przy AC, także proszę zwrócić szczególną uwagę na wyłączenia!!!

Od teraz w moim samochodzie nie ma prawa zasiąść osoba poniżej 26 roku życia - zrobi bum i mogę się pożegnać z kasą :wallbash:

Paranoja jakaś. Teraz się nawet nawalić nie będzie można raz do roku, bo przecież siostry/brata/szwagra nie wsadzę za kółko, bo ma dopiero 25 lat.

UWAGA -Aviva nie ubezpiecza od pożaru.

Czyli jak zapali Wam się samochód od instalacji elektrycznej to aviva nie zwraca kosztów naprawy. A w 99% pozarów samochodów ogień powstaje od instalacji w samochodzie. Aviva ubezpiecza od pożaru TYLKO gdy ogień powstanie ze żródła zewnetrznego , a nie wewnetrznego.

Amortyzacja - 5 letni samochód = 60% gdzie np.w PZU 35%

Dlatego jest tanio ,ale to niepełne ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszczę Wam tych zniżek, ja 1800 za oc;( i to najtaniej :radocha:

to zrób sobie pakiet np. z ubezpieczeniem mieszkania :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z doświadczenia odradzam Hestię i Avivę. Polecić za to mogę ze spokojem Link4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z doświadczenia odradzam Hestię i Avivę. Polecić za to mogę ze spokojem Link4.

Chyba warto by było napisać jeszcze dlaczego :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Avivie wcisnęli mi kit że przy kupnie samochodu przejmujemy pełen pakiet taki jaki kupiliśmy z samochodem, nie dajcie się nabrać straciłem 10 m-cy AC, assistance i inne, zostało tylko OC, niestety nie udało mi się im tego udowodnić bo stwierdzili,że tylko niektóre rozmowy są nagrywane, w hesti bardzo nie miła obsługa, niesłowni i w ogóle do d...., doprosić się niczego nie można, na telefon wydałem gromadę kasy a i tak nic nie załatwiłem. Aha Link4, bezproblemowa obsługa, rzeczowi ludzi, przede wszystkim kompetentni czego reszcie w/w brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...