Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nie brał na dzien dzisiejszy Unidena , bo ceny CB poszły na pysk ... i trzeba pamietac ze uniden nie ma ASC ... więc szumy będą ...

Co do Anteny do 100 cm ... Chcesz Magnes czy Montaż ?

jak magnes to Sirio AS 100

jak montaż to MIDLAND PC-4

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam Unidena a szwagier Harryego II który ma ASC i szczerze mówiąc bardziej podoba mi się praca Unidena.

Na Presidencie są szumy które ASC wycina ale robi to tak beznadziejnie że czasem wycina kawałki rozmowy.

Była akcja serwisowa ale trzeba by radio do Częstochowy odesłać żeby ASC poprawili. Wg mnie niepotrzebne to jest.

U mnie na 520xl ładnie wszystko działa bez szumów a jak już jest eter mocno zasyfiony to można lekko rf-gain skręcić i szumy nie przeszkadzają a nadal wszystko ładnie słychać.

U mnie to ładnie działa z prostą anteną sirio 1,4 m na uchwycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam harrego III i do tego antene sirio ml147 i słychac mnie z ok 12km ja słyże z około 20km

A powiedz mi jak Ci sie to Srio stroilo ? nie bylo jakis wiekszych problemow?

udało sie zestroic dosłownie idealnie. wiem tyle ze koles rozbierał tylko podstawe magnetyczna i cos w niej poprawiał. robił to ZAKŁAD ELEKTRONIKI I RADIOKOMUNIKACJI SINAD S.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam harrego III i do tego antene sirio ml147 i słychac mnie z ok 12km ja słyże z około 20km

A powiedz mi jak Ci sie to Srio stroilo ? nie bylo jakis wiekszych problemow?

udało sie zestroic dosłownie idealnie. wiem tyle ze koles rozbierał tylko podstawe magnetyczna i cos w niej poprawiał. robił to ZAKŁAD ELEKTRONIKI I RADIOKOMUNIKACJI SINAD S.C.

moze z masa cos "ulepszal"....chyba rozbiore podstawe u siebie i zobacze co i jak tak siedzi ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Unidena a szwagier Harryego II który ma ASC i szczerze mówiąc bardziej podoba mi się praca Unidena.

Na Presidencie są szumy które ASC wycina ale robi to tak beznadziejnie że czasem wycina kawałki rozmowy.

Była akcja serwisowa ale trzeba by radio do Częstochowy odesłać żeby ASC poprawili. Wg mnie niepotrzebne to jest.

U mnie na 520xl ładnie wszystko działa bez szumów a jak już jest eter mocno zasyfiony to można lekko rf-gain skręcić i szumy nie przeszkadzają a nadal wszystko ładnie słychać.

U mnie to ładnie działa z prostą anteną sirio 1,4 m na uchwycie.

Owszem ... starsze wersje asc wycinały stanowczo za dużo , ale obecne wersje dost. na allegro maja juz w 99% poprawioną wersje . Nie należy również zapomnieć o pytaniu do kolegi ... w jakich głownie warunkach bedzie używane to CB ? jak trasa , to moze i by uniden dał rade ,a jak w miescie , to głownie radio tylko z RF gain wiec uniden (510) odpada ...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja cały czas piszę o uniden 520 a nie 510 daltego jak ma być magnes to uniden 520+sirio as100 nie będzie żadnych szumów miałem taki zestaw naprawdę odbiór bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widać ze chcesz iść po kosztach ... za to możesz mieć problem dostać presidenta z ASC + as 100 , więc w tym przedziale cenowym nie pozostaje mi nic innego jak napisać to co pisali już inni

Uniden 520 + Sirio AS 100 :) za tą kaske nic lepszego nie bedzie , ale zestaw z sam siebie jest bardzo dobry (jak za tą kase)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem poprostu zdania ze na CB nie powinno się oszczędzać ... bo znam takich co nakupywali szumofonów za +/- 150 zl i teraz płaczą ze CB to syf bo ciągle szumi i "trzaska" ... wg. mnie takie radia to dobrze sie nadaja jako podstawka pod wazon ...

Ja swego czasu wydałem na CB 680 zł (3 lata temu) , i kazdem powiem to samo ... "chcesz mieć komfort z jazdy i urzytkowania CB ... NIE OSZCZEDZAJ " Bo chytry traci 2 razy ...

Ja na twoim miejscu rozglądałbym sie nad radiotelefonem President ... np Harry II juz z poprawionym asc , i antenką sirio AS-100 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300-400 to m,niejwiecej jak bedzie potrzebne 500 to i 500 zaplace, szukam dobrego zestawu wiec co do ceny to jestem gotowy zaplacic wiecej

No i to jest dobre podejscie ...ale 500 to naprawde minimum na sprawny zestaw. Będziesz używac sprzetu na codzien czy okazjonalnie? No i jakie Cie zasiegi interesują (jazda nocą/odludzia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem poprostu zdania ze na CB nie powinno się oszczędzać ... bo znam takich co nakupywali szumofonów za +/- 150 zl i teraz płaczą ze CB to syf bo ciągle szumi i "trzaska" ... wg. mnie takie radia to dobrze sie nadaja jako podstawka pod wazon ...

Ja swego czasu wydałem na CB 680 zł (3 lata temu) , i kazdem powiem to samo ... "chcesz mieć komfort z jazdy i urzytkowania CB ... NIE OSZCZEDZAJ " Bo chytry traci 2 razy ...

Ja na twoim miejscu rozglądałbym sie nad radiotelefonem President ... np Harry II juz z poprawionym asc , i antenką sirio AS-100 :wink4:

co do Sirio AS-100 juz mi wiele osob polecalo wiec na tym chyba zostane a co do radiotelefonu to wlasnie mysle nad unidenem 520xl-president harry II-TTI 881

300-400 to m,niejwiecej jak bedzie potrzebne 500 to i 500 zaplace, szukam dobrego zestawu wiec co do ceny to jestem gotowy zaplacic wiecej

No i to jest dobre podejscie ...ale 500 to naprawde minimum na sprawny zestaw. Będziesz używac sprzetu na codzien czy okazjonalnie? No i jakie Cie zasiegi interesują (jazda nocą/odludzia).

Na codzien to raczej malo po miescie, 2-3 razy w miesiacu mam dluzsza trase, co do zasiegu to jak najwiekszy aczkolwiek na taka dlugosc anteny rewelacji sie nie spodziewam a tez nie chce zeby auto wygladalo jak samochodzik zdalnie sterowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostala jeszcze kwestia umieszczenia nie wiem gdzie go schowac :kox: a jak sie sprawuje uniden z szumami?

Miałem juz 20 radii CB, w tym 3 Unideny (510 i 520) z czego 520 ciągle używa moja żonka...... nieoczekuj zbyt wiele po tym sprzęcie. Rozważ Stabo XM 3001 -> tanszy niz harry, duzo lepszy niz uniden. Tak samo mały i poręczny.

Ps. co do anteny ....wszyscy polecają Ci powszechnie znane modele, niekonicznie najlepsze. Rozważ antenę HELIKALNĄ, są niskoszumne, wyglądają super, no i zasięgi odbiorcze pierwsza liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...