Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegos radia na poziomie lafayette ermes, z tym że musi być małe tak by sie zmieściło w schowku przy drzwiach pod kierownicą, mozecie cos polecić :mysli:

Antena sirio triflex do tego bedzie podłączona(już zamontowana) radio chce zamontować na stałe, dobrze by było jak by radio miało możliwosć podłaczenia zewnętrzego głośnika

obecnie mam wspomniane wyzej radio, lecz nie mieści sie w tym schowku, jego wymiary to 14cm, potrzebne jakieś 10-12cm[br]Dopisany: 24 Grudzień 2011, 11:41_________________________________________________Co myślicie konkretnie o tej aukcji

http://allegro.pl/cb-radio-uniden-pro520xl-nowe-na-czesci-i2011230174.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tylko w ten sposób można jeszcze to sprzedać na legalu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc piszę tutaj:) Otrzymałem na święta cb radio :) Nigdy nie miałem cb i mam pytanko czy zostawić to radio czy lepiej zamienić na coś lepszego jest to TTI TCB-550 koleś sprzedający niby mówił że takie w zupełności wystarczy.Miał ktoś takie radio?? Będzie dobre>??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc piszę tutaj:) Otrzymałem na święta cb radio :) Nigdy nie miałem cb i mam pytanko czy zostawić to radio czy lepiej zamienić na coś lepszego jest to TTI TCB-550 koleś sprzedający niby mówił że takie w zupełności wystarczy.Miał ktoś takie radio?? Będzie dobre>??

Jak się nie obrazi osoba która ci je dała to zamień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTI 550 mają niestety wadę fabryczną , potrafią się zawiesić.

Wtedy tylko serwis główny - reset procesora i na nowo wgranie oprogramowania.

Twój-car to naprawdę pomyłka, jak już bardzo chcesz coś w ten deseń to kup Triflex'a

Można dostać bardzo dobre uchwyty relingowe jak coś zapraszam na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym?

http://allegro.pl/tylko-u-nas-sirio-twin-car-cb-fm-z-glowka-dv-i1961211257.html

Radio już wybrałem, ale teraz mam niezła zagwozdkę z anteną, a właściwie z jej mocowaniem. Magnes źle, uchwyt na reling źle, na klapę źle. To może tak?

bierz triflexa totalnie jak fabryczna w audi wyglada, odbiór mysle ze wystarczajacy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz triflexa totalnie jak fabryczna w audi wyglada, odbiór mysle ze wystarczajacy :wink4:

Tak właśnie będzie chyba. Cenię sobie zbytnio wygodę i bezpieczeństwo, żeby walczyć z antenami chowanymi w bagażniku.

A już poczytałem, że Triflex zbiera całkiem dobre opinie jak na swój wygląd i gabaryt.

Do tego Stabo 3001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie z anten do 1m ? Moja "byle jaka" przez okres jesinno-zimowy zdążyła już zardzewieć. :kwasny:

Nie macie z tym takich problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam unidena pro 520xl i do tego antenke 62cm pirat na magnesie

fajna antenka mocny magnes

bylem na dąbrowie w łodzi i gadalem z gościem co byl w konstantynowie łódzkim i lecial na szadek wiec zasieg super (12km w miescie tak okolo)jak na taka krotka antenke wiec polecam ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirat to całkiem przyzwoita antena - pod warunkiem, że oryginał - najłatwiej rozpoznać - kabel. 5,2m

Pierwsza seria cierpiała na rdzewiejące podstawy magnetyczne.

Jeżeli komuś nie przeszkadza, że gwiżdże to OK.

Trzeba umieć ją stroić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

generalnie to jest tcb 550am nie wiem czy to coś zmienia?? a jak wymieniać to co polecacie??bo antena to florida mnie interesuje to dobra antena chyba co?? a po za tym że to radio się zawiesza to bardzo odstaje od lepszych radi generalnie czym się różni ktoś mi powie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

550 AM - właśnie te modele, nie było problemów z 550 AM/FM.

różnice od lepszych - jest ich dość sporo - przede wszystkim brak filtrów, alwe w Twoje autko nie generuje zaklóceń, więc będzie OK.

Wszystko zależy jakie kto ma wymagania - poużywaj i sam ocenisz.

Najważniejsze - trzymaj gwarancję i dowód zakupu!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena sirio triflex do tego bedzie podłączona(już zamontowana)

Ile metrów przewodu trzeba do CB w avancie?

kabla było ze 4-5m, przewód jest w zestawie, spokojnie starczy do schowka pod kierownicą :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję cb radio na trasy Niemcy-Polska. Do wydania na radio do 500zł, oczywiście nowe, co najlepszego kupie w tych pieniądzach ?

Radio będzie służyło Mi do dwóch aut, auto-lawety i osobówki. Więc będę je przekładał :hi:

Antenę potrzebuję nie za wysoką, na magnesie gdyż będę ją przekładał z jednego auta do drugiego.

Co za tym idzie musi mieć dobrą wydajność.

Czytałem trochę o president missouri (cena ok 200zł)

ZYSK 3dB

IMPEDANCJA 50 Ohm

SWR 1,0-1,1

WYSOKOŚĆ 72 cm

DŁ KABLA 4,0 m

ŚREDNICA MAGNESU 80 mm

Może polecacie coś innego ? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi :good: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym antenę montażową do autolawety i magnes do osobówki. Radio możesz przekładać.

Missouri jak wiekszość anten Presidenta jest za droga w stosunku do swoich możliwości.

Szukam jakiegos radia na poziomie lafayette ermes, z tym że musi być małe tak by sie zmieściło w schowku przy drzwiach pod kierownicą, mozecie cos polecić :mysli:

Właśnie przymierzyłem Stabo 3001 - włazi do tego schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym antenę montażową do autolawety i magnes do osobówki. Radio możesz przekładać.

Missouri jak wiekszość anten Presidenta jest za droga w stosunku do swoich możliwości.

Szukam jakiegos radia na poziomie lafayette ermes, z tym że musi być małe tak by sie zmieściło w schowku przy drzwiach pod kierownicą, mozecie cos polecić :mysli:

Właśnie przymierzyłem Stabo 3001 - włazi do tego schowka.

dzieki, jutro ide zobaczyc za ile u mnie w mieścinie idzie to kupić :naughty:[br]Dopisany: 28 Grudzień 2011, 17:32_________________________________________________a tak wogóle czym sie rózni stabo 3001 od 3003 :mysli: bo cenowo na alegro róznica 40zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, jutro ide zobaczyc za ile u mnie w mieścinie idzie to kupić :naughty:[br]Dopisany: 28 Grudzień 2011, 17:32_________________________________________________a tak wogóle czym sie rózni stabo 3001 od 3003 :mysli: bo cenowo na alegro róznica 40zł

3003 ma AM/FM

3001 ma tylko AM, a w miejscu przełącznika modulacji ma filtr Hi-Cut, którego 3003 wygląda, że nie posiada.

Oba mają świetnie działające filtry ANL i w Polsce są dystrybuowane przez President Polska.

W środku 3001 to President Johnny II ASC, a 3003 to Harry II ASC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...