Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

używam CB Radia na co dzień. korzystam z zestawu: radio ONWA MK3 Gold + antena President Florida, jestem bardzo zadowolony. nie szumi, bardzo dobrze słychać, mnie podobno też dobrze słychać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Florida - jak Cie widze to Cie słysze :decayed: Tak poważnie florida to antenka która potrafi zaskoczyć i chyba jedyna antena presidenta która jest warta swoich pieniędzy (poza wa27 :decayed:) Onwa mk3 spoko radyjko, daje rade

Polecam MLke sirio 145 i radio President harry III tylko pod warunkiem, że radio jest po tuningu w konnektorze :kox:

Sam używam pare radii i anten , najelpiej jednak jeździ mi sie z Mlką midlanda która 5 lat dzielnie daje rade i Unidena 520xl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuning w Konnektorze :) - ojjj, filtr, który praktycznie nic nie da - na pewno tego nie wyczujesz - robiliśmy u nas testy i osoby, które miały powiedzieć, który jest po zmianie filtra na MuRata455 - niestety poległy :)

wymiana wkładki - to może pomóc, ale ile? 10% ?, nawet nie

A fakt, że w tym momencie tracisz 5-letnią gwarancję, to już nie ważne...

Fajnie patrzeć jak efekt placebo działa na ludzi - to prawda - najważniejsze jest samopoczucie - bezcenne.

Onwy - pierwsza (gruba) jakoś chodziła, ale pamiętajmy radio bez jakichkolwiek filtrów, MK3 to już prawdziwe porażki - radia najczęściej trafiające do serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK3 to już prawdziwe porażki - radia najczęściej trafiające do serwisu

póki co mam moje od roku, używam codziennie i ani razu nie trafiło do serwisu. no i mam nadzieję, że tak będzie dalej :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przerwał mi się 10cm od anteny kabel, co w takim przypadku zrobić? Można to jakoś polutować, czy lepiej połączyć od miejsca przerwania? Trzeba na nowo stroić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przerwał mi się 10cm od anteny kabel, co w takim przypadku zrobić? Można to jakoś polutować, czy lepiej połączyć od miejsca przerwania? Trzeba na nowo stroić?

a skad jesli masz na tyle kabla to jedz do macherow od cb uciac w miejscu pekniecia i w tym miejscu go zarobia robilem to u siebie groszowe sprawy :wink: chyba ze masz czym to samemu sie bawic ale raczej sie nie oplaca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to każda ingerencja w kabel moze powodowac gorszy odbior czy nadawanie. Dltego powinno sie kabel wymienic po całości a nie lutować i kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to każda ingerencja w kabel moze powodowac gorszy odbior czy nadawanie. Dltego powinno sie kabel wymienic po całości a nie lutować i kombinować.

noooo, w końcu mądra wypowiedź!!! :thumbup1:

Wymień kabel na nowy - koniecznie o tej samej długości jak ma oryginalnie ta antena!

Oczywiście sprawdź strojenie po tym zabiegu

Przede wszystkim kabel ma być dobrej jakości, z RG-58 polecam firmę Technokable - cynowana miedź, świetny ekran!

najgorsze na rynku - Cabeltech :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to każda ingerencja w kabel moze powodowac gorszy odbior czy nadawanie. Dltego powinno sie kabel wymienic po całości a nie lutować i kombinować.

True.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, ze cały asortyment President'a jest przereklamowany .... zwykly uzytkownik Cb potrzebuje radia prostego z ktorego bedzie sie wydobywalo jak najmniej szumów.. u siebie w audi posiadam teraz President'a teddy ASC z antenką Wilson Little Will.... wpinam wtyczke do zapalniczki i jade ... nie musze sie pokretlami bawic bo w miescie super wycina szumy a na trasie kiedy sq sobie rozkreci ladnie zbiera... zestawik za 3 stowki nowy ktorego moge polecic...

Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20min roboty i 30zł, gośiu wywalił ten kawałek co był przy antenie i dosztukował ten co został. Wszystko wystroił i działa jak wcześniej. Średnio opłacało mi się kupować nowy kabel, bo i tak mam przedłużkę 3m. Dzięki za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co kot chce osiągnąć, ja napisałem co trzeba zrobić aby było idealnie

tak robiąc antena zaczyna być strojona kablem..., ale mając przedłużacz 3m, a nie 3,63m to już wtedy bez znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co kot chce osiągnąć, ja napisałem co trzeba zrobić aby było idealnie

tak robiąc antena zaczyna być strojona kablem..., ale mając przedłużacz 3m, a nie 3,63m to już wtedy bez znaczenia

Może i jest 3,63m ponad rok temu to montowałem i już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co kot chce osiągnąć, ja napisałem co trzeba zrobić aby było idealnie

tak robiąc antena zaczyna być strojona kablem..., ale mając przedłużacz 3m, a nie 3,63m to już wtedy bez znaczenia

Z tymi przedłużkami do kabli antenowych jest ciężko. Ja miąłem w A4 zrobiony rzekomo przez profesjonalny serwis CD. I same problemy z nim były. Antena rewelacja nie jest bo to ori florida ale kabel z którego została zrobiona przedłużka prawie nie miał ekranu który na dodatek był kiepsko połączony przy końcówce i antena łapała mi zakłócenia od wszystkich urządzeń elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest ciężko, tylko nie robi się takich rzeczy u papudrunów!

Nie kupuje się przedłużaczy na allegro za 10 czy 20zł, bo sam kabel dobrej jakości kosztuje ok 4-5zł/m, do tego wtyki, beczka itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiła to firma która zajmuje się tym tematem od 20lat i taka tandetę odwalili.

Ja już byłem gotowy rozwalać przód w audi żeby przetoczyć komutator wentylatora klimy i zmienić szczotki. A wystarczyło wywalić przedłużkę :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...