Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Po to są teraz podstawy magnesowe żeby nie wiercić dziur w autach,montujac uchwyt też ingerujesz w blachę :naughty:

Musiał byś posiedzieć w temacie żeby zrozumieć różnicę miedzy anteną magnesową a przykręcaną do blachy,odpowiednim UCHWYTEM,a różnica jest taka jak byś odbierał telewizję anteną siatkową,w porównaniu do SAT,nikt mnie nie przekona do wyższości anten magnesowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wszystko kwestia: co? po co? dla kogo? ja mam radio za 200 zł, antenę magnesową za 150 zł. CB potrzebuje okazyjnie i wystarcza mi w 100%. oczywiście do zakupu skłoniło mnie 500 zł i 10 punktów :) a im ktoś bardziej profesjonalnie podchodzi do tematu lub ma więcej złotówek w portfelu, to jak najbardziej, że inwestuje w lepszy sprzęt

szerokości :):a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym zakupić jakiś zestawik cb [radio+antenka] tak do 220zŁ - Co mi poradzicie >? Zastanawiałem się nad tym ;

http://allegro.pl/radio-cb-alan-109-hustler-ic-100-gratisy-i1311076194.html

i

http://allegro.pl/cb-radio-alan-109-florida-presenter-877-guma-i1314012648.html

Co sądzicie ?>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj za tą cenę to nie może być dobrze :P

miałem kiedyś antenę hustlera i strasznie się cieszyłem, że ktoś mi ją ukradł, padaczka straszna była

jak chcesz tanie dobre radio to jedź na giełdę i kup sobie Unidena 520xl albo tu: http://allegro.pl/okazja-uniden-stan-bdb-i1314090732.html i jakąś sensowną antenę.

Ja miałem już raz taki tani zestaw i już więcej nie popełnię takiego błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Orientuje się może ktoś czy CB Radio firmy M-TECH Legend II to to samo co Uniden 520 XL. Jeśli nie to jakie znacie różnice.

Czy w ogóle warte polecenia?

A drugie pytanie to czy jest sen dopłacać do radia STABO XM 3001?

Do radia myślałem dołożyć Antenę Sirio AS 100 MAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Unideny a Presidenty Johnny II Classic ;) Gdzieś na youtubie jest porównanie wnętrza tych trzech radyjek i uniden ma inne bebechy a president i stabo/m-tech takie same

Nie opieraj swojej wiedzy na youtube :cool1:

President i Unidena były spółką. Później te firmy rozdzieliły się. Radia President szły na Europę a Uniden na Amerykę.

Radia różnią się mocą wyjściową - w Unidenie jest wyższa. Poza tym radia są identyczne.

Homologacja :bla:

Sprzedaż Unidenów jest obecnie zakazana ale kto mi udowodni, że nie kupiłem go dużo wcześniej? Mogłem mieć nawet paragon ale wyblakł :cool1: Jak wszyscy wiedzą prawo nie działa wstecz.

Poza tym zakwestionowano radia od dwóch importerów: DAK Electronics i CANEX. A co jeśli radio przysłała mi ciocia z Ameryki :wink4:

Jak ktoś chce przepłacać niech kupuje Presidenta :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio również szukałem CB, wybór padł na 520XL i P. Missouri zestaw spokojnie mi wystarcza i w mieście i w tasie. Może w przyszłym roku na trasę kupię dłuższy bat, ale póki co jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Unideny a Presidenty Johnny II Classic ;) Gdzieś na youtubie jest porównanie wnętrza tych trzech radyjek i uniden ma inne bebechy a president i stabo/m-tech takie same

Nie opieraj swojej wiedzy na youtube :cool1:

President i Unidena były spółką. Później te firmy rozdzieliły się. Radia President szły na Europę a Uniden na Amerykę.

Radia różnią się mocą wyjściową - w Unidenie jest wyższa. Poza tym radia są identyczne.

Homologacja :bla:

Sprzedaż Unidenów jest obecnie zakazana ale kto mi udowodni, że nie kupiłem go dużo wcześniej? Mogłem mieć nawet paragon ale wyblakł :cool1: Jak wszyscy wiedzą prawo nie działa wstecz.

Poza tym zakwestionowano radia od dwóch importerów: DAK Electronics i CANEX. A co jeśli radio przysłała mi ciocia z Ameryki :wink4:

Jak ktoś chce przepłacać niech kupuje Presidenta :cool1:

Proszę bardzo:

Oglądaj od 5:08 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że takiej firmie jest na rękę żeby uniden wypadł źle. Nie mogą go sprzedawać.

Śmieszny jest ten test. I gość który mówi prezydent :polew:

To president wypuszcza radia na podzespołach unidena ale jak chcesz wierzyć pajacowi, któremu zależy na sprzedaży "prezydenta" to Twoja sprawa.

Ja mam unidena 520xl, mój brat bliźniaka rodem z Presidenta. Zgadnij kto jest bardziej zadowolony :cool1:

Tak tak jest cichutko w "prezydencie" jest zwalone ASC :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę odwiedzić okulistę, bo wg tego co widzę to cała elektronika w unidenie jest inna jak w president'cie czy stabo ;)

Zresztą te chińskie unideny obecnie sprzedawane to nie to samo co kiedyś

Sprawdź napisy na poszczególnych podzespołach :wink4:

Z drugim zdaniem się zgadzam, te z Filipin były dużo lepsze.

Wiesz dlaczego Sztabo i President wyglądają tak samo? To Presidenty ze zmienioną nazwą wypuszczone na rynek Niemiecki. Ale ich cena wcale nie jest dużo niższa od Presidenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale M-tech to raczej to samo co Stabo ;) Co do cen Stabo to się zgadza, praktycznie to samo co Presidenty z serii II ;)

W sumie za tym rynkiem radioodbiorników cb teraz już się nadążyć nie da, jedni drugich kopiują i nie wiadomo co jest dobre a co złe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie za tym rynkiem radioodbiorników cb teraz już się nadążyć nie da, jedni drugich kopiują i nie wiadomo co jest dobre a co złe ;)

nie ma to jak stare Midlandy np 18 czy stare Onwy,to byly/ są radyjka :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zna ktoś radio INTEK M130 +antena MAG 1345??

cena 219?? warte ceny ? nadaje sędo czegoś takie radio??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Zakupiłem radio M-Tech Legend II (250zł) i antenę Sirio AS 100 Mag(100zł). Jestem początkującym CB-radiowcem, ale moim zdaniem za duże były szumy na tym radiu. Po 2 dniach przemyśleń postanowiłem wymienić radio na model Stabo 3001 XM(dopłata +100zł). I bez porównania dużo mniej szumów przy SQUELCH zjechanym na minimum.

Pożyczyłem miernik SWR firmy ALAN K150 ( taki jak Midland 23-505). Moje pomiary SWR wynosiły:

1 = 1,7

20 = 0,9

40 = 1,65

Mam pytanie czy miernik może źle wskazywać; źle jest zestrojone; czy może to jest błąd pomiarowy? Antena umieszczona na środku dachu.

Chciałem zaznaczyć jeszcze że po tych regulacjach rozmawiałem na kanale 21 z kuzynem który był w odległości 10 km ode mnie. I były lekkie szumy ale wszystko ładnie rozumiałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWR na 20 powien być 1.1-1.2 najlepiej...

a co do CB dzisiaj byłem odebrać z naprawy mojego unidena 520 i przy okazji obejrzałem Stabo i tego m-tech'a .. pytam dlaczego roznica w cenie to prawie stówka...a facet mi pokazuje ze Stabo jest wspierane przez President Polska ...które jest jego importerem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWR na 20 powien być 1.1-1.2 najlepiej...

a co do CB dzisiaj byłem odebrać z naprawy mojego unidena 520 i przy okazji obejrzałem Stabo i tego m-tech'a .. pytam dlaczego roznica w cenie to prawie stówka...a facet mi pokazuje ze Stabo jest wspierane przez President Polska ...które jest jego importerem..

no to Ci gosc pojasnil :naughty: , Stabo 3001 = Johnny 2 ASC a Uniden 520tka to cos na wzór Johnnego 1. Z zewnątrz są i Stabo i uniden i ten nowy wynalazek MTech są identyczne .....ale to tylko pozory i chwyt marketingowy. Miałem wszystkie te radia i wiele wiecej wiem wiec co mówie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mozecie wyrazic opinie czy warto kupic http://allegro.pl/show_item.php?item=1369152039 bede wdzieczny za szybka odp

ten model TTI to bardzo średni wybór, poza tym brak RFGain dyskwalifikuje go do użytku miejskiego, zdecydujesz sam

Ps. Rozwaz uzywanego Unidena 520 + antenke Yosan Missouri (nówka 60 PLN) lub Wilson Little (90PLN) - zestaw typu minumum kosztow maximum satysfakcji :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...