Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

stabo3001 zamówione :hi: cena na miejscu ok 380zł gratis wystrojenie :good:

Gratki wyboru, a jaka antena?

sirio triflex, wybrałem ja tylko dlatego że chce na stałe zintegrowac CB radio z autem, niechce mi sie wyciagac coróż anteny, ma poprostu być kiedy sobie włacze :decayed:

teraz pytanie warto dawac właczanie radia po kluczyku :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

teraz pytanie warto dawac właczanie radia po kluczyku :mysli:

Warto, o ile nie przewidujesz sytuacji rozmówek na postoju, ale nawet wtedy nie jest to duży problem.

Jak planujesz pełną integrację to to bedzie najlepsze wyjście.

Zaciski śrubowe pod przekaźnikami:

zaciskisruboweaudiadr.png

Jeden z zacisków od 3 do 6 powinien być właśnie "+" po kluczyku, już nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus sie znajdzie, moge tez dać osobny bezpiecznik dla radia, apre rzeczy mam juz podłaczonych pod plus po kluczyku :wink4:

na postoju tez bedzie radio działało dopóki nie wyjme kluczyka ze stacyjki(nie musi być na zapłonie) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko antenka. Miałeś fabryczna antenę czy wierciłeś otwór bo b5 chyba tak jak b6 ma antenę w tylnej szybie. Też myślałem o takiej ale wydaje mi się że b6 z anteną dziwnie by wyglądało (Wiadomo nikt się nie domyśli że to CB)

A co do włączania po stacyjce to jak najbardziej radio ma szybką 19 tak że niema problemu z przestawianiem radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 ma jeszcze antene na dachu :naughty: podmieniłem ją, niestety stara juz nie do odzysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-tech to nie jest żadna podróba!!!!

President sprzedał linię produkcyjną serii II i tyle.

Całość jest robiona na identycznych elementach tych samych producentów, nie ma w tym nic nie legalnego, czy jak to nazywasz podrabianego!!!

Podłączanie radia po kluczyku to totalna głupota!!!

Radio należy włączać i wyłączać pokrętłem on/off.

Słyszeliście coś o naładowaniu elektrolitów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączanie radia po kluczyku to totalna głupota!!!

Radio należy włączać i wyłączać pokrętłem on/off.

Słyszeliście coś o naładowaniu elektrolitów?

Nigdy w życiu. Przybliż, proszę, temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio należy włączać i wyłączać pokrętłem on/off.

Słyszeliście coś o naładowaniu elektrolitów?

również chętnie poczytam gdyż w każdym aucie mam tak podłączone radio i nie zauważyłem negatywnych skutków :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę walił wywodów, zauważ, że np. jak radio wyłączone jest zasilaniem i potem nim włączone - np - potrafi być przez jakiś czas "głuche"

Różne potrafią być objawy.

Głównie radia pracujące na procesorach - często potrafi się zawiesić.

Mikrosekundowe efekty samoindukcji powstające przy jednoczesnym załączaniu róznych odbiorników napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie poczytaj trochę, bo na każdej stronie tego wątku pojawai się podobne pytanie! :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytam kolego :naughty: I pytałem o missouri do 200zł, to dostałem odp że w tych pieniądzach kupi się coś lepszego i szkoda przepłacać.

Przelecę kilkadziesiąt stron, to może coś znajdę co mnie interesuje.

Nie znam się na antenach i dlatego napisałem, że chce coś nie za wysokiego, ale by miała jak najlepszy odbiór.

Wydawało Mi się, że proste pytanie dla kogoś kto się orientuje w temacie i udzieli Mi rady

No ale... szukam dalej :chytry:

:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytam kolego :naughty: I pytałem o missouri do 200zł, to dostałem odp że w tych pieniądzach kupi się coś lepszego i szkoda przepłacać.

Kolego ja mam taką antenkę i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba kilkadziesiąt, wystarczy się cofnąć np. o 4str.

Misoouri nowej nie dostaniesz za 200zł, bo jej cena zakupu od dystr. jest wyższa.

Chyba, że wędki jak ich wiele - komuś kto takie kupuje życzę szybkiego pozbycia się anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:naughty: Ja za swoją dałem 240 a i widziałem po 280 zależy jak i gdzie trafisz.[br]Dopisany: 30 Grudzień 2011, 00:21_________________________________________________

nie trzeba kilkadziesiąt, wystarczy się cofnąć np. o 4str.

Misoouri nowej nie dostaniesz za 200zł, bo jej cena zakupu od dystr. jest wyższa.

Chyba, że wędki jak ich wiele - komuś kto takie kupuje życzę szybkiego pozbycia się anteny

To ich jedyna chyba wada,że trzeba ja zawsze chować :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem radio na stałe, miał być model stabo 3001, ale jest 3003. Plus wziety z kostki od radia kabel żółty po kluczyku, masa ze śrubki, ale nie jestem zadowolony z tej anteny triflex :disgust: byłem gotowy na odbiór z 3-5km, w sumie tak odbiera, ale za to mnie nie słychac, ludzie mówia że trzeszczy :wallbash: lipa, macie jakis pomysł, antena wystrojona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką odległość ta antena pracuje, ale bardziej w otwartym terenie. Pamiętaj, ze nigdy nie wiesz jaki poziom antenowy prezentuje Twój rozmówca.

Co do "trzasków" to pewnie bzdura slyszana od tych, którzy nie potrafią wyłonić Twojego sygnału z mnóstwa zakłóceń pasma.

Do końca 2013 niestety mamy mocno podniesione warunki propagacyjne, a co złym związane mnóstwo zakłóceń wszelkiego rodzaju, głownie rusków etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze sprawdzic z kims znajomym porostu, tak to jest ok cos tam słysze, ale to nadawanie mnie inryguje, jak bedzie lipa to kupie jakaś rezerwową magnesowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego ty się spodziewałeś? Ja na floridzie presidenta mam nadawanie góra 2-3 km a wmieście to i mniej. Ale przynajmniej nie trzeszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...