Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] jak to jest z tą mocą seryjną ???


Saritankian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczy , od pewnego czasu zastanawia mnie dlaczego moc auta podawana przez producenta nie jest "faktyczną" mocą samochodu .... i tu dla przykładu ford focus st ma mieć w serii 225 koników a na hamowni wypluł 200 (auto 2 m-ce stare) lub rs zamiast 305 ma 247

jak to jest z audikami czy w naszych dupowozach jest tak samo ? czy zawsze moc podawana jest mocą silnika a nie tą faktycznie przenoszną na asfalt przez koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamownia hamowni nie równa, po za tym kilku naszych kolegów miło się rozczarowała przy hamowaniu swoich wysłużonych wozidełek :cool1:

a z tymi fordami to raczej bujda :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa silniki ktore trzymaja seryjna moc, sa takie ktore nie trzymaja danych obiecanych przez producenta a sa i takie ktore maja spory bonus jesli chodzi o km i nm.

a druga sprawa to tak jak kolega napisal

hamownia hamowni nie rowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczy , od pewnego czasu zastanawia mnie dlaczego moc auta podawana przez producenta nie jest "faktyczną" mocą samochodu .... i tu dla przykładu ford focus st ma mieć w serii 225 koników a na hamowni wypluł 200 (auto 2 m-ce stare) lub rs zamiast 305 ma 247

jak to jest z audikami czy w naszych dupowozach jest tak samo ? czy zawsze moc podawana jest mocą silnika a nie tą faktycznie przenoszną na asfalt przez koła...

jeżeli autko jest na gwarancji, robisz pomiar mocy na rolkach

i idziesz z tym do salonu, niech sie martwią

w końcu ktos wywalił kase za to zeby było to za co zapłacił

nie tak dawno był program na TVN Turbo na ten temat

bohaterem był dostawczy hundai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec jezeli kupuje np takiego focusa rs to jego moc czyli te 305 KM i 410 Nm powinno miec na kołach a nie w silniku czy tak?

ostatnio z ciekawosci oglądałem wykresy różnych marek samochodów i w sumie to w wiekrzosci sie pomiary niepokrywaly z danymi producentów co wy na to???[br]Dopisany: 06 Grudzień 2010, 19:36_________________________________________________i tu na str 14 np. dla przykładu ford focus mkII po modach moc silnika 346 KM a na kołach 276?a producent podaje 305

http://www.racingforum.pl/index.php?s=11696d89d80459d74c58bfae8c3804a1&showtopic=70300&st=260

dlatego pytam czy to normalne, bo jak ktoś mówi ze jego bryka ma 200 KM to jak mam to rozumieć hehe :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze obowiązuje moc: w/g normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale producenci podają moc silnika a nie moc na kołach, zhamuj Quattro to sie przerazisz jeśli patrzysz na moc na kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co znaczy wg normy? :mysli:

podsumowując... zawsze podaje sie moc silnika :zyzol:

spotkałem się niedawno z wieloma rozczarowanymi miłośnikami po schamowaniu swoich autek , może niepotrzebnie się martwią...

szkoda że nie mam mojego wydruku z chamowni bo sprawdziłbym se gdzie się chowią te 162 KM[br]Dopisany: 06 Grudzień 2010, 20:18_________________________________________________ps zgadzam się w kwestii że chamownia chamowni nie równa :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie mam mojego wydruku z chamowni bo sprawdziłbym se gdzie się chowią te 162 KM[br]Dopisany: 06 Grudzień 2010, 20:18_________________________________________________ps zgadzam się w kwestii że chamownia chamowni nie równa :kox:

piszemy samo h . HAMOWNIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje że silnik silnikowi nierówny, byłem na hamowni dwoma takimi samymi A4 2.0 tdi i ta z mniejszym przebiegiem wypluła 144KM a ta z wiekszym przebiegiem 155KM a seria niby 140KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to może mój po 300 000 km wypluje 200 KM hehe :naughty:

..a może 40.. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje że silnik silnikowi nierówny

Jak na moje to też jak kolega napisał - silnik silnikowi nierówny. Poza tym producenci zawsze podają moc silnika, zanim moc dojdzie na asfalt, to trzeba się liczyć z oporami, jakie stawia cały układ napędowy, tam zawsze poucieka trochę ps-ów i Nm. Tak przynajmniej ja myślę, bo ja inaczej wytłumaczysz te ubytki.

zhamuj Quattro to sie przerazisz

żebyś wiedział, jeśli wypluje połowę tego co podaje fabryka, to będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje że silnik silnikowi nierówny

Jak na moje to też jak kolega napisał - silnik silnikowi nierówny. Poza tym producenci zawsze podają moc silnika, zanim moc dojdzie na asfalt, to trzeba się liczyć z oporami, jakie stawia cały układ napędowy, tam zawsze poucieka trochę ps-ów i Nm. Tak przynajmniej ja myślę, bo ja inaczej wytłumaczysz te ubytki.

zhamuj Quattro to sie przerazisz

żebyś wiedział, jeśli wypluje połowę tego co podaje fabryka, to będzie git.

Wiem bardzo dobrze :naughty: mam straty blisko 45km względem mocy silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie macie racje , zresztą jak przyśpiesznie jest takie jak podaje producent (a zazwyczaj jest nawet lepsze) to po co się przejmować mocą na asfalcie... :naughty:

jeszcze jedno... miał ktoś robiony pomiar w dynosofcie we wrocku? mi tam zhamowali mojego audiczka i wyszsło 162 KM 351Nm ale nie mam wykresu i nie wiem teraz czy to moc już przeniesiona czy silnika...pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj afn (seria) oska wypluła w listopadzie ~120km i 255Nm

1z (seria) rok temu wyplul ~92km i 202Nm na przeplywce Boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie macie racje , zresztą jak przyśpiesznie jest takie jak podaje producent (a zazwyczaj jest nawet lepsze) to po co się przejmować mocą na asfalcie... :naughty:

jeszcze jedno... miał ktoś robiony pomiar w dynosofcie we wrocku? mi tam zhamowali mojego audiczka i wyszsło 162 KM 351Nm ale nie mam wykresu i nie wiem teraz czy to moc już przeniesiona czy silnika...pozdro :hi:

jest to moc silnika, przynajmniej tą moc zawsze odznacza sie na tle innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem A3 z 1.9TDI ASZ, to seryjnie powinno być 131KM i 330Nm, a na hamowni wyszło: 141KM i 346Nm. Od obsługi dowiedziałem się, że Audi seryjnie daje pare koników więcej na wypadek jakiejś gorszej partii, aby nadal było to co w katalogu.

Hamownia Maha, ponoć całkiem dobra, ale z A4 w BLB to nie zaryzykuję sprawdzenia mocy hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie macie racje , zresztą jak przyśpiesznie jest takie jak podaje producent (a zazwyczaj jest nawet lepsze) to po co się przejmować mocą na asfalcie... :naughty:

jeszcze jedno... miał ktoś robiony pomiar w dynosofcie we wrocku? mi tam zhamowali mojego audiczka i wyszsło 162 KM 351Nm ale nie mam wykresu i nie wiem teraz czy to moc już przeniesiona czy silnika...pozdro :hi:

Na dole jest mój z Dyno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...