Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Nie odpala po wymianie łańcuszka rozrządu


v_dawid187_v

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dość spory problem po wymianie lancuszka rozrządu (znaki na walkach i na kole od paska rozrządu ok przy poleżeniu GMB1 cylindra) silnik nie odpala po zakręceniu nic nie słychać żadnych stuków czy tympodobnych kreci jak oszalały paliwo jest bo go zalewa iskra jest sprawdzona i jest mimo to silnik nie odpala jakieś pomysły?? pewnie bd musiał rozbierać go jeszcze raz:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze raz ustawienia rozrządu i zwróć uwagę na czujnik HALLA :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dawid. Ja przyczyny bym szukal na walku posrednim przy roarzadzie. On nie ma znakow i bardzo latwo go przestawic. On odpowiada za ustawienia zaplonu. Ja u siebie jak szukalem problemu to sie dopiero o tym dowiedzialem.Pozdro. Zdejmij kopulke i zobacz na znak dla palca jesli sie nie pokrywa niestety musisz ustawic z walkiem posrednim(czyli jeszcze raz rozrzad zdjac i lancuszek na znaki a posredni zeby gral ze znakiem od aparatu.) To tylko moja sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dawid. Ja przyczyny bym szukal na walku posrednim przy roarzadzie. On nie ma znakow i bardzo latwo go przestawic. On odpowiada za ustawienia zaplonu. Ja u siebie jak szukalem problemu to sie dopiero o tym dowiedzialem.Pozdro.

Widze kolego ze jednak czego nie doczytales,w ADR walek pośredni jest tylko od napędu pompy oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacz VAG-a i zobacz czy będą jakies błedy, wyglada na źle ustawiony rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marewel. Dla tego napisalem za tak jest u mnie i tu szukal bym przyczyny. Ale sam fakt nie odpalania po wymianie rozrzadu nasunol mi zdecydowanie ten problem. A wracajac do problemu Kolegi Dawida to niestety w takim razie-jak jest rozwiazane sterowanie zaplonem? Moze tam cos nie gra bo to zdecydowany objaw od rozrzadu. Chetnie poslucham Twojej sugestii Kolego Marewel :):hi:

Adrogi Kolego Marewel a w silniku ADR 1.8 walek posredni napedza pompe oraz APARAT ZAPLONOWY. sprawdzalem juz w necie bo troszke mnie zmieszales. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrogi Kolego Marewel a w silniku ADR 1.8 walek posredni napedza pompe oraz APARAT ZAPLONOWY. sprawdzalem juz w necie bo troszke mnie zmieszales. Pozdrawiam.

W ADR-rze nie ma aparatu zapłonowego :naughty: wiec wałek pośredni napedza jedynie pompe oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADR ma cewke podwójna sterowna przez ECU w ADP jest aparat z możliwoscia reg. konta zapłonu. Co do tematu to jak pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie w ADR nie ma aparatu zapłonowego ale oczywiście szukał bym przyczyny w ustawieniu rozrządu jak i sprawdził czy wszystko jest ok podłączone ale 1 co sprawdź w która stronę są skierowane krzywki 1 cylindra (powinny być skierowane w górę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qmpel wpadl na chwile stwierdzil ze mam 15 oczek zamiast 16 na lancuszku i sie zmyl po zmianie to samo co przed potem jeszcze pare razy zmienialem o oczko w jedna i druga i dalej nic silnik kreci nic nie slychac oprocz strzelania w rure co jakis czas po podlaczeniu vaga pokazl bledy aku, sondy, przpustnicy i ecu po skasowaniu nie ma bledow na roznych ustawieniach (w zlaeznosci od oczek na lancuszku) po prostu kreci i nic :/ jutro wstawiam chyba na warsztat bo po prostu nie mam czasu na naprawe:/ byc moze pasek zebaty sie przesunąl o oczko jak za pierwszym razem wykrecilem 2 walki a w sumie do zmiany lacuszka wystarczy zdjac tylko walek ssacy szkoda ze za pozno o tym pomyslalem Jak ktos ma jakies pomysly to piszcie. Co do aparatu yo adr go nie ma adr ma podwojna cewke i czujnik polozenia walu oraz halla co odpowiada glownie za iskre w odpowiednim momencie. Wiecej o instrukcjach napraw mozecie poczytac jak gdzies znajdziecie program elsa jest tam wszystko o naprawach vw i audi.[br]Dopisany: 08 Grudzień 2010, 21:42_________________________________________________dzisiaj bylem u mechanika 250 sobie zarzyczyl za ustawienie dzis tesh sprawdzilem wszystko jeszcze raz lancuszek jest ok wszystko co znim zwiazane tez

ale jak spojrze z przodu to na pasku zebatym jest przesuniecie co dziwne nie jest przesuniety o zabek a takjakby o pol zabka jutro przyjada do mnie koledzy mechanicy i nad tym pomyslimy mam nadzieje ze serce w moim audi odzyje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim oleju to lata?

Jest cisnienie sprezania?

Moze szklanki wstaly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polsyntetyk castrola

cisnienia nie sprawdzalem

szklanki nie wstaly tzn czesc byla w gorze czesc w dole

pozatym tylko jakbym je wyjol to trzeba czekac pol godziny po zmontowaniu na odpalenie

w przeciwnym razie ida zawory

vag nie pokazuje zadnych bledow

[br]Dopisany: 10 Grudzień 2010, 04:57_________________________________________________dzis jeszcze raz go robilem, walkow jush nie rozkrecalem walki sa ok mialem na wale korbowym przestawiony o zabek udalo sie to naprawic bez rozkrecania przodu wszystko z rozrzadem jest jush ok ale nie odpala prawdopodobny brak cisnienia dzis jeszce bd sprawdzal cisnienia na cylindrach to podam wyniki ok 23 podejzewam zawory ssace :/ cush jak cos bd zwalal glowice ale jeszcze jest nadzieja:) jak cisnienia bd zle to odkrece ssacy i sprawdze zawory wzrokowo tylko zostaje pytanie wymieniac zawory jak cos czy wymienic sobie glowice na druga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Kolego nim zabrałeś sie za wymiane mogłeś zapytac co robic przy wymianie łańcucha

Kolega Marewel ma tutaj racje, szklanki wstały, silnik nie ma spręzania i nie pali

mam nadzieje ze nie pokrzywiłeś zaworów :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprezanie na zaworach 0 :( 0 na kzadym nawet nie drgnie ale o odziwo

na silniku nic nie slychac jakis stukow czy cos po prostu kreci i nic wydaje

mi sie ze jakby zawory sie pogiely to byloby cokolwiek slychac

jakies pomysly??

jak cos to w poniedzialek zwalam glowice :( jutro caly dzien remament

dodatkowa opcja mam mozliwosc sprawdzenia historii samochodu tzn co sie z nim

dzialo jak byl w aso kiedy co bylo robione stan km itp

kolego devastation hmm a z tymi szklankami jakby zawory sie nie pogiely da sie cos zrobic zeby

serce adr ozylo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...