Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła dzienne z wykorzystaniem modułu SD-2 modele B5 i B6


PG

Rekomendowane odpowiedzi

a jak zachowują się tylne lampy podczas działania dziennych? Bo z tego co mi powiedział diagnosta to auta wyprodukowane do 2008 wg. przepisów powinny mieć dzienne przód i tył. Więc wszystkie B5,6,7 dzienne przód i tył. Co panowie na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz diagnoście, niech jeszcze trochę poczyta przepisy. Niestety częsty przypadek nieznajomości przepisów przez diagnostów i problemy podczas przeglądów :wallbash:

Cytat z Wikipedii

"(...) W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.(...)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki. Dzięki za info. "dopuszcza się tzn. nie jest to obowiązkiem :decayed:. Widocznie diagnosta ma problemy z czytana ze zrozumieniem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy probowal ktos moze podpiac sie pod ksenony z tym modulem dziennych?? zmniejszenie napiecia do np 3V przez ten modul ktory by wchodzilo w przetwornice automatycznie dawal by slabsze swiatlo palnika. Czy to raczej w przypadku ksenonow niemozliwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znasz zasade dzialania palnika xenonowego ?

Zeby wytworzyl sie luk elektryczny w bance palnika potrzeba 30 000 Volt.Pozniej dziala podtrzymanie i napiecie spada do 85V.Do zasilania przetwornicy potrzeba najmniej 12V pradu stalego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogeny świecą w dół i na boki :confused4: więc efekt zgubi się jeszcze bardziej :gwizdanie: ,a poza tym nie wykorzystasz halogenów (w razie konieczności !) we mgle z tymi ledami zamiast zwykłej żarówki -nie będzie to światło, którego będziesz w danym momencie potrzebował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pomysła- zastosować sd i zamiast długich halogeny ale z zarowkami typu http://allegro.pl/zarowki-led-h8-h11-4smd-6w-xenon-do-jazdy-dziennej-i1701666114.html :mysli:

Kolega Kowi87 ma już tak zrobione, z nim możesz pogadać jak to się sprawuje.

W tym temacie masz zdjęcia właśnie jego bolidu z tymi światłami: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=183739.45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko ze on ma ledy tam wstawione, a co za tym idzie zrezygnowal ze swiatel drogowych, chyba ze ma bixy wyrezane. Mi osobiscie sie podoba wlasnie biala barwa swiatel dziennych, ale nie chce tez rezygnowac ze swiatel drogowych, do bixow z kolei to za duzo roboty. A co do ksenonow, to zapytalem bo nie znam ich zasady dzialania, od tego jest forum by sobie wyjasniac watpliwe kwestie. Tak wiec dalej jestem w punkcie wyjsia. Chyba ze jest inna tylko nie wiem jak to bedzie wygladac ale rewelacji pewnie nie bedzie. Kupic w sklepach budowlanych typu castorama zarowki halogenowe takie wciskane stosowane sa np w oswietleniu szafek w kuchni itd. Ale sa tez takie razowki diodowe z jakby soczewkowym kloszem, i poprostu umiejetnie wpasowac je w kratki w zderzaku. Albo zrobic poprostu dzienne za pomoca modulu do dlugich z tym ze bedzie wtedy ta zolta barwa. A za paskami led w zderzaku jakos nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko ze on ma ledy tam wstawione, a co za tym idzie zrezygnowal ze swiatel drogowych, chyba ze ma bixy wyrezane. Mi osobiscie sie podoba wlasnie biala barwa swiatel dziennych, ale nie chce tez rezygnowac ze swiatel drogowych, do bixow z kolei to za duzo roboty. A co do ksenonow, to zapytalem bo nie znam ich zasady dzialania, od tego jest forum by sobie wyjasniac watpliwe kwestie. Tak wiec dalej jestem w punkcie wyjsia. Chyba ze jest inna tylko nie wiem jak to bedzie wygladac ale rewelacji pewnie nie bedzie. Kupic w sklepach budowlanych typu castorama zarowki halogenowe takie wciskane stosowane sa np w oswietleniu szafek w kuchni itd. Ale sa tez takie razowki diodowe z jakby soczewkowym kloszem, i poprostu umiejetnie wpasowac je w kratki w zderzaku. Albo zrobic poprostu dzienne za pomoca modulu do dlugich z tym ze bedzie wtedy ta zolta barwa. A za paskami led w zderzaku jakos nie jestem.

:rolleyes::blink:

czekam na efekt :kox:

:decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już nie róbcie festynu z tą kuchnią :facepalm: są tylko dwa słuszne rozwiazania :naughty:

1.Rezanie bixów, gniazdo po długich zostaje wolne - wkładacie LED i instalacje przerabiacie pod światło dzienne

2. Moduł SD-2 światło długie na mniejszym napieciu :gwizdanie: barwa żółta, można w sumie pokombinować z żarówkami podchodzącymi pod barwe xenonu np phillips diamond vision barwa 4,3k, ale trafic na ori taki produkt to też sztuka rynek zalany podróbami z racji tego ze żarówka nie ma homologacji w naszym pięknym kraju :sick3:

Reszta opcji na światła dzienne to lepszy festyn :wink4:

Co do tefo SD nawet dobrze to wygląda, ostatnio mijałem sie z takim B5 wyposażonym w ten moduł :good: a taśme na metry polecam w budowlance a nie na auto :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sharg z tymi kuchennymi lampkami to mi chodzilo by uzyskac taki sam efekt jak ty masz w awatarze. A one sa takze okragle jak te halogeny ktore masz. Tak wiec nie bedzie widac roznicy zbytnio.

A tak ogolnie to wyjdzie to nie mam pojecia, to tylko czysta teoria a szukamy tutaj w miare racjonalnego pomyslu.

Co do bixow do duzo roboty. Mi sie bawic w to zbytnio nie chce. Jedyny mod jaki chce zrobic z soczewkami to prysnac je w srodku na czarny mat. Co do tasmy na metry to ja akurat taki paseczek skladajacy sie z 3 diod zamontowalem na stale w podswietleniu tablicy rejestracyjnej po jednej w kazdej lampce i swieci rewelacyjnie.

A powiedzcie mi bo nie znam sie na tym czy ksenon a dokladniej palnik wytwarza tyle samo ciepla co zwykla zarowka H7??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sharg z tymi kuchennymi lampkami to mi chodzilo by uzyskac taki sam efekt jak ty masz w awatarze. A one sa takze okragle jak te halogeny ktore masz. Tak wiec nie bedzie widac roznicy zbytnio.

A tak ogolnie to wyjdzie to nie mam pojecia, to tylko czysta teoria a szukamy tutaj w miare racjonalnego pomyslu.

Co do bixow do duzo roboty. Mi sie bawic w to zbytnio nie chce. Jedyny mod jaki chce zrobic z soczewkami to prysnac je w srodku na czarny mat. Co do tasmy na metry to ja akurat taki paseczek skladajacy sie z 3 diod zamontowalem na stale w podswietleniu tablicy rejestracyjnej po jednej w kazdej lampce i swieci rewelacyjnie.

A powiedzcie mi bo nie znam sie na tym czy ksenon a dokladniej palnik wytwarza tyle samo ciepla co zwykla zarowka H7??

więcej niz H7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sharg z tymi kuchennymi lampkami to mi chodzilo by uzyskac taki sam efekt jak ty masz w awatarze. A one sa takze okragle jak te halogeny ktore masz. Tak wiec nie bedzie widac roznicy zbytnio.

A tak ogolnie to wyjdzie to nie mam pojecia, to tylko czysta teoria a szukamy tutaj w miare racjonalnego pomyslu.

Co do bixow do duzo roboty. Mi sie bawic w to zbytnio nie chce. Jedyny mod jaki chce zrobic z soczewkami to prysnac je w srodku na czarny mat. Co do tasmy na metry to ja akurat taki paseczek skladajacy sie z 3 diod zamontowalem na stale w podswietleniu tablicy rejestracyjnej po jednej w kazdej lampce i swieci rewelacyjnie.

A powiedzcie mi bo nie znam sie na tym czy ksenon a dokladniej palnik wytwarza tyle samo ciepla co zwykla zarowka H7??

no to kup swiatla do jazdy dziennej wesema... http://sklep.wesem.pl/7/6664/Swiatla_do_jazdy_dziennej_typu_HM4 tutaj masz jak to wyglada.

na pierwszej stronie masz moje auto z takimi samymi swiatlami tylko ze ja zalozylem przeciwmgielne, blizej srodka co by intercoolera nie zaslaniac.. jak je rozsuniesz na zewnatrz bedziesz mial jak oryginal... mieszcza sie w kratki... takze montaz podlaczenie i po problemie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi bo nie znam sie na tym czy ksenon a dokladniej palnik wytwarza tyle samo ciepla co zwykla zarowka H7??

Mniej ciepła, pobór to 35W a światła o 300% więcej.[br]Dopisany: 27 Lipiec 2011, 18:35_________________________________________________

a jak zachowują się tylne lampy podczas działania dziennych? Bo z tego co mi powiedział diagnosta to auta wyprodukowane do 2008 wg. przepisów powinny mieć dzienne przód i tył. Więc wszystkie B5,6,7 dzienne przód i tył. Co panowie na to?

Co powie diagnosta na takie DRL na module ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi bo nie znam sie na tym czy ksenon a dokladniej palnik wytwarza tyle samo ciepla co zwykla zarowka H7??

Mniej ciepła, pobór to 35W a światła o 300% więcej.[br]Dopisany: 27 Lipiec 2011, 18:35_________________________________________________

a jak zachowują się tylne lampy podczas działania dziennych? Bo z tego co mi powiedział diagnosta to auta wyprodukowane do 2008 wg. przepisów powinny mieć dzienne przód i tył. Więc wszystkie B5,6,7 dzienne przód i tył. Co panowie na to?

Co powie diagnosta na takie DRL na module ?

pewnie to samo co na xenon HID w soczewce :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta to tam nic co powie "niebieski ludek" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie podłączenie mudułu SD-2 z pomarańczowym przewodem

przewody kolorów:

Czerwony -> + po stacyjce

Brązowy -> sygnał świateł mijania

2x Niebieski -> światła drogowe (długie)

Czarny -> masa

do auta podłączyłęm do skrzynki bezpieczników

Bezpiecznik Nr: 20 - światło mijania prawe -> podłączamy kabel Brązowy

Bezpiecznik Nr: 18 - światło drogowe prawe -> podłączamy kabel Niebieski

Bezpiecznik Nr: 19 - światło drogowe lewe -> podłączamy kabel Niebieski

Bezpiecznik Nr: 25,26 - Panowie trzeba sprawdzić bo nie pamiętam do którego się wpiąłem!! do niego podłączyłem + po stacyjce trzeba sprawdzić miernikiem !!!!

został mi pomarańczowy przewód i nie wiem co z nim, gdzie go wpiąć??

od KOGIELA otrzymałem taki schemta :

audi.jpg

i taką odp:

Prosze podłaczyc tak jak w załaczniku i wyjac bezpieczniki od swiateł drogowych

JAk podłączyc/gdzie pomaranczowy przewód z modułu i dlaczego mam wywalić bezpieczniki od długich.

Bezpieczniki siedzą, pomarańcziwy przewód luźno lata i narazie wszystko dobrze działa, proszę o pomoc :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...