Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła dzienne z wykorzystaniem modułu SD-2 modele B5 i B6


PG

Rekomendowane odpowiedzi

Nie czytaj opisów na alegro proste, nie bedziesz zadawal tego typu pytań o spalaniu :facepalm:

bo to działa tak samo jak popularne na tym portalu magnetyzery czy lewitacja do nauczenia sie z ksiazki sprzedawnej alegro

to ma świcić a nie zmniejszać spalanie, oszczedność jest ale zarówek H7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....skoro mam zainwestować w jakieś urządzenie to chciałbym wiedzieć jakie są z tego korzyści... a nie wydać pieniądze od tak sobie :thumbdown:

II

II

II

V

....

to ma świcić a nie zmniejszać spalanie, oszczedność jest ale zarówek H7

na tacy podane :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem cały wątek i nie zauważyłem żeby ktoś pisał o spalaniu po montażu tego urządzenia.

Może się ktoś podzielić wrażeniami?

Zastanawiam się czy zmniejszenie spalania jest na tyle zauważalne, że warto montować to urządzenie?

Bardziej chodzi tu o zwiększenie żywotności akumulatora niż o spalanie czy też ekologię :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem cały wątek i nie zauważyłem żeby ktoś pisał o spalaniu po montażu tego urządzenia.

Może się ktoś podzielić wrażeniami?

Zastanawiam się czy zmniejszenie spalania jest na tyle zauważalne, że warto montować to urządzenie?

:facepalm:

Tak po załozeniu tego za 100zł jak robiłeś 300km teraz bedziesz robił 450 :wink4: noi auto szybsze

Ludzie nie przesadzajcie :wallbash:

skoro mam zainwestować w jakieś urządzenie to chciałbym wiedzieć jakie są z tego korzyści... a nie wydać pieniądze od tak sobie :thumbdown:

masz ori xenony ? jesli tak to swiatla do jazdy dziennej sa swietnym rozwiazaniem.Bez nich jazda na zapalonych xenonach szybko wykancza odblysnik i niepotrzebnie same palniki.Po co maja palic sie w dzien przy dobrej widocznosci?Uwazam ze zakladanie dziennych do auta ze zwyklymi reflektorami nie jest az tak potrzebne bo zarowka to koszt w zaleznosci od producenta 10-50 zl za sztuke a palnika xenon od 100 zl chinskie (:kox::D) do 450 w ASO za sztuke .Nie wspominajac o kosztach regeneracji wypalonych odblysnikow xenonowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytaj opisów na alegro proste, nie bedziesz zadawal tego typu pytań o spalaniu :facepalm:

bo to działa tak samo jak popularne na tym portalu magnetyzery czy lewitacja do nauczenia sie z ksiazki sprzedawnej alegro

to ma świcić a nie zmniejszać spalanie, oszczedność jest ale zarówek H7

Wybacz, ale nie uważam żeby teoria o niższym spalaniu była aż taką bujdą... mniejszy pobór prądu = mniejszym obciążeniem alternatora = mniejsze spalanie... i właśnie pytałem o to czy spadek spalania jest taki, że można to odczuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscia go odczujesz przy dystrybutorze :hi: jeżdze dosć długo na tym( mam h7 led wiec jeszcze mniejszy pobór) i naprawde nie widze róznicy w spalaniu i dystansie jaki pokonuje w porownaniu do tego jak jezdzilem na światłach, wiec dla mnie jest bujda tak samo jak spadek spalania po chipie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscia go odczujesz przy dystrybutorze :hi: jeżdze dosć długo na tym i naprawde nie widze róznicy w spalaniu i dystansie jaki pokonuje w porownaniu do tego jak jezdzilem na światłach, wiec dla mnie jest bujda tak samo jak spadek spalania po chipie :hi:

Takiej odpowiedzi oczekiwałem :decayed: dzięki :wink4::tongue4:

Może i ja zrobię taki prezent mojej furce z podobnego urządzenie ( wykonam je sam z 2 przekaźników i rezystora 100wat ) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie sobie rozrysowałem schemat i chyba zrobię to z wykorzystaniem jednego przekaźnika :) a mógłbyś powiedzieć jaki rezystor zastosowałeś? ja myślę nad 5-6 Ohm 100wat ( bądź więcej żeby się nie grzał za mocno )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem bo instalcje wyprodukował mi znajomy elektryk ja tylko mowiłem co jak ma działać a on dobierał elementy, miało byc na jednym przekazniku, ale wtedy zapalaja sie światla po przekręceniu stacyjki i gasną po zapaleniu postojówek, a ja chciałem mieć możliwosć swobodnego wyłaczenia dziennych(dodatkowo), wiec dlatego wleciał drugi przekaznik i cala instalacja zyskała swój bezpiecznik

Fotki sa w wątku o rezaniu bixenonu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscia go odczujesz przy dystrybutorze :hi: jeżdze dosć długo na tym( mam h7 led wiec jeszcze mniejszy pobór) i naprawde nie widze róznicy w spalaniu i dystansie jaki pokonuje w porownaniu do tego jak jezdzilem na światłach, wiec dla mnie jest bujda tak samo jak spadek spalania po chipie :hi:

ja również no chyba ,że jest to ilość typu kieliszek paliwa w skali 1 baku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisało poprzednio chodzi o zaoszczędzenie na żarówkach i odbłyśnikach szczególnie w soczewkach :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którzy kupili SD-2 od Kogiela. Jaką moc dobrać? Domyślne 30% jest OK?

nawet ciut mniej możesz sobie zażyczyć :wink4: ale ogólnie jest ok na serii [br]Dopisany: 11 Listopad 2011, 09:41_________________________________________________na pewno mi to świeci ciut mocniej niż w B7 drl :gwizdanie: także Twoja decyzja :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im mniej % tym większa temperatura modułu

także moim zdaniem 30% jest ok, z daleka jak patrzysz na przód fury to świeci jak "krótkie" z bliska wydają się słabe i zółte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bralem niedawno na serii 30% i po zamontowaniu jakos tak zolto, owszem gdy czlowiek sie oddali to juz lepiej widac. Pierwsze mijania przy policji juz za mna, poki co cisza :decayed: . Co nie zmienia faktu ze kiedys przy okazji zmienie zarowki na jakies bielsze niz te najtansze ktore siedza :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na 15% - tylko to w B6 i wg mnie jest git. Z daleka i tak wygląda jakby za mocno świeciły, a z bliska to prawie wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...