Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła dzienne z wykorzystaniem modułu SD-2 modele B5 i B6


PG

Rekomendowane odpowiedzi

[/color]

ja zasilanie pociągnąłem z dolnej listwy koło przekaźników + po zapłonie. Na przewó zasilający dałem bezpiecznik 10A i dodatkowo przełącznik do wyłączenia świateł dziennych który schowany jest w kieszonce pod kierownicą. Układ już mam drugi rok i nic się z nim nie dzieje. Zaraz po kupnie nawierciłęm otworki w obudowie modułu i dzięki większej wentylacji nic się nie grzeje.

Inna sprawa to wile osób na CB mówi mi że z tyłu świteł nie mam jak jade na dziennych, myśle aby podączyć tył- pozycje, tak aby odrazu samoczynie sie zapalały, tylko jak, ma ktoś jaieś pomysły??

A po co Ci tył pozycyjne , przecież nie muszą się palić podczas jazdy w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnei też mam często info od jadących za mną, żebym włączył światła. I wtedy tłumcze jak jest. Większość przyjmuje do wiadomości, ale inni upierają się, czasem plugawiąc na prawo i lewo, że jednak ja nie mam racji:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy mówią że z tyłu nie musi się nic palić , kiedyś było , że pozycyjne musi być z tyłu , ale to zmienili.

http://motoryzacja.wnp.pl/zmiana-przepisow-o-swiatlach-dziennych,84277_1_0_0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak to sprawdza się ze światłami przedlift w b5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedlifcie masz światła mijania i drogowe na jednej żarówce więc sądzę że ten moduł nie będzie działać, zdaję się na aukcji kogiela jest zaznaczone że działa tylko na oddzielnych żarówkach drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedlifcie masz światła mijania i drogowe na jednej żarówce więc sądzę że ten moduł nie będzie działać, zdaję się na aukcji kogiela jest zaznaczone że działa tylko na oddzielnych żarówkach drogowych.

Wręcz przeciwnie. Jest napisane, że działa poprawnie z żarówkami 55/60W.

Poza tym w przedliftach były tez reflektory H7/H7, choć bez soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić ten moduł, tylko tak sie zastanawiam czy ktos z użytkowników miał jakies problemy z policja w przypadku kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka kontroli mam za soba i nikt sie nie przyczepil do tego. Tylko posprawdzali czy reszta swiatel jest sprawne i puscili dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zatrzymali to zapytali o homologacjie, powiedziałem ze jest to oryginalny moduł z a4 b7 który ma homologacjie i tak samo u mnie działa.

Zobaczyli czy reszta świateł działa i puścili.

---------- Post dopisany at 22:01 ---------- Poprzedni post napisany at 22:01 ----------

mnie zatrzymali to zapytali o homologacjie, powiedziałem ze jest to oryginalny moduł z a4 b7 który ma homologacjie i tak samo u mnie działa.

Zobaczyli czy reszta świateł działa i puścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem ten moduł i narazie chyba ok światła z bliska wydają sie żółte ale z daleka dobrze widać. Podłączyłem tak że po zapaleniu postojówek dzienne gasną, a i jeszcze zauważyłem że jak świecą dzienne żarzy sie kontrolka długich ale to chyba normalne i nic nieda się z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie swieci się, gdy w kontrolce jest dioda. Żarówka na pewno będzie się świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując..

Mam zwykły przełącznik bez AUTO. Odpalam samochód, ale nie dotykam świateł (wyłączone) i po 2 sekundach automatycznie włączają się długie z 30% mocą? Gdy włączam pozycyjne to działa wszystko tak jakby nie było tego modułu tak? Długie działają normalnie ze 100% mocą itp?

Jaka cena tego układu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując..

Mam zwykły przełącznik bez AUTO. Odpalam samochód, ale nie dotykam świateł (wyłączone) i po 2 sekundach automatycznie włączają się długie z 30% mocą? Gdy włączam pozycyjne to działa wszystko tak jakby nie było tego modułu tak? Długie działają normalnie ze 100% mocą itp?

Jaka cena tego układu :)

dokładnie tak...

z tego co pamiętam to gościu ma allegro to sprzedawał w cenie ok 50zł... poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduje na to, bo fajny bajer :P

A jak zamontuje przełącznik DRL to będę mógł to włączać i wyłączać kiedy chcę? :D

---------- Post dopisany 11-06-2012 at 13:51 ---------- Poprzedni post napisany 08-06-2012 at 13:23 ----------

Dobra zamówiłem SD2 od Kogiela :)

---------- Post dopisany 12-06-2012 at 21:49 ---------- Poprzedni post napisany 11-06-2012 at 13:51 ----------

I zrobione :)

I w B6 nie trzeba ciągnąć przewodów pod maskę :)

---------- Post dopisany at 22:04 ---------- Poprzedni post napisany at 21:49 ----------

Żeby zrobić to jeszcze lepiej to chcę zamontować bezpiecznik i przełącznik DRL :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 niebieskie, czarny, czerwony i brązowy :)

Niebieskie do długich, czarny masa, czerwony + po przekręceniu stacyjki i brązowy do postojówek :)

Świeci dobrze.

Tylko ogarnąć muszę przełącznik DRL + poziomowanie świateł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 niebieskie, czarny, czerwony i brązowy :)

Niebieskie do długich, czarny masa, czerwony + po przekręceniu stacyjki i brązowy do postojówek :)

Świeci dobrze.

Tylko ogarnąć muszę przełącznik DRL + poziomowanie świateł..

A pomarańczowy gdzie podłączyłeś? Bo ja u siebie nie podłączyłem i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...