Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5 3.0TDI quattro


pawel1380

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie masz opony przy 20 255/30?

265/30/20 tak być powinno tak mam.

Andrew to fajnie wygląda bo gleba duża.Mnie osobiście od RS5 bardziej leżą do Ciebie jeśli ten styl...szczerze wolę i tak te co masz teraz..

Dziś zrobiłem 720 km po Polsce.Średnie spalanie 6.5 litra.Warunki straszne.W cholerę korków.Sypało.Auta po rowach.Spalone nawet jedno po dzwonie w barierę..Lód.Ku**a polska gehenna.Brak słów.A spalanie Audiki... :notworthy:

Dziurska takie że 17 na zimę to max.20 dzisiejszej podróży mogłyby bez skazy nie przeżyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję na spocie oglądać tą furę ( w sumie 2 sztuki bo też była biała perła Marcina)

Środek wypasik ale Paweł już wiesz co możesz modzisz po obejrzeniu Marcina A5ki :naughty:

Auto marzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestescie przy temacie detalingu to moge dorzucic cos od siebie.

Teraz po przyjezdzie z Polski i przejechaniu okolo 2000km bez mycia (mylem dokladnie 9 dni temu) zauwazylem ze caly lewy bok auta pokryty jest jakims zoltym nalotem. No na moim kolorze widac to szczegolnie dobrze:) Okazalo sie ze to kombinacja pylu drogowego, asfaltu i soli.. Zadne plyny typu APC od Chemical Guys i Bilt Hambera nie chcialy tego ruszyc. Wiec w weekend bedzie glinkowanie..

Ostatnio glinkowalem cale auto jakos 3-4 miesiace temu i wyglada na to ze kombinacja Autoglym SRP + jednej warstwy Autoglym EGP i 2 warstw Autoglym HD Wax nie przetrzymala zimy. To dlatego ze tej zimy robie wiecej km niz rok temu i pewnie dlatego ze przed ubiegla zima zabezpieczylem lakier woskiem Swissvax Shield.

Do tego jeszcze w Norwegii jezdzi sie na kolcach, co powoduje ze osad z drogi jest naprawde hardcorowy.

No ale ja jestem chory jezeli chodzi o mycie i detaling a bialy ibis temu wcale nie pomaga.

Na ciemnych kolorach jest to samo, tylko mniej widac, bardziej jest to odczuwalne "pod palcem". Ale oczywiscie jezdzenie palcem po lakierze, szczegolnie brudnym to :thumbdown:

Moje kombo na zime (i nie tylko) to:

-felgi: P21s Power Gel, nowa wersja

-odtluszczanie i mycie wstepne: Bilt Hamber Surfex HD, Chemical Guys Grime Reaper

-glinka jak narazie: faworyt: Bilt Hamber Soft

-plyn pod glinke: Optimum No Rinse

-2 wiadra Gloss It Grit Guard

-szampon: Duragloss 901

-rekawica: Meguiar’s Microfiber Wash Mitt

-reczniki Chemical Guys Miracle Dryer

-gel do czarnych plastikow i gumy: Black Wow

-reczne maskowanie rysek: Autoglym SRP

-wosk twardy i zabezpieczenie: Autoglym EGP

-wosk z carnauba: Swissvax Shield i Autoglym HD

Do tego pedzelki, 1001 mikrofibr i pelno innych produktow ktore trzeba chowac przed zona :)

To tak na szybko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu zanim ja dojdę do tego poziomu to trochę minie. :shocked:

Zresztą nie wiem czy chcę do niego dochodzić :wink4: Pozniej ci kobita przetrze wózkiem koło marketu i zawał serca gwarantowany :wink4:

A tak na serio na razie licytuję coś takiego :

http://cgi.ebay.pl/Meguiars-G220-Machine-Car-Wax-Polisher-Starter-Kit-/150383851368?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2303937768#ht_3686wt_1141

Myślę też o bardziej "dopasionym zestawie" ale nie wiem czy jest sens i warto:

http://cgi.ebay.pl/Meguiars-G220-Machine-Car-Wax-Polisher-Ultimate-Kit-/350321619719?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5190cbb307

A jak wyjdzie to się okaże, pośpiechu nie ma, do wiosny daleko, a doszedłem do wniosku że nikt mi tego nie zrobi tak dobrze jak sam się nauczę i w weekend posiedzę trochę w garażu.Nawet może 2 weekendy :gwizdanie:

Dziś kupiłem Scratch 2.0 Meguaiersa, czekam jak dojdzie bo mam ze trzy konkretniejsze rysy, zobaczymy co to da.

http://www.autokosmetyki.pl/images/meguiars_scratch_x20_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, z detalingiem jest tak ze albo ktos jest leniem i nie chce mu sie po jakims czasie albo apetyt rosnie w miare jedzenia..

Bylem na kilku kursach i duzo czytam. Foto i video relacje, itp. Ale jak od roku zaczolem prace w delegacjach, na platformach i rafineriach to wracajac do domu, spedzam czas z rodzina. Nie mam juz tyle czasu co kiedys, ze np bylem w stanie poswiecic 25-30 godzin na jedno auto. To czyste hobby na ktorym czasami mozna troche zarobic bo mam kilku stalych klientow i sporo zainteresowanych "konkretnym myciem":)

MG Starter Kit z DA ladnie wyglada. Polerowales juz kiedys mechanicznie czy dopiero bedziesz sie uczyl? DA to napewno dobry poczatek ale pozniej oczywiscie normalna obrotowa.

Jezeli dopiero sie uczysz to polecam przywiesc sobie ze szrotu jakas maske i drzwi :)

MG Scratch 2.0 jest bardzo dobry ale pamietaj ze to tylko palcowka :polew: Wiecej maskuje niz usuwa ale daje rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem polecam Ci polerke Sparky PMB 1200 CE z mozliwoscia regulowania obrotow 600- 2800 obr/min .Tą polerke zakupłem w Castooramie za okolo 400pln - brakuje tylko uchwytu typu "D" ale jest rączka obustronna. Polecił mi ja kiedys moj pracownik który pracowal w profesjonalnej myjni . Do przy domowej polerki calkowicie wystarcza . Nigdy sobie nie "przypaliłem" lakieru,a nie mam jakis wibitnych zdolnosci. Poza tym polecam Tobie sklepy internetowe takie jak www.all4auto.pl gdzie robiac tam zakupy np Meguiar's dostaniesz ksiązeczke z opisem wszystkich srodkow dostepnych i jak je uzywac-kiedys bynajmniej taka dostałem . Polecam tez strony www.swissvax-detailing.pl www.sklep.swissvax-detailing.pl ,

Polerka Sparky PMB 1200CE.wmv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się dostać na ten zimowy Audi Experience bo chciałbym pojechać bardzo i jakie to koszty.

Tu wszystko znajdziesz: www.audidriving.net

i/lub tu: www.audi.com/com/brand/en/experience/audi_driving_experience.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_makki_ widze że się troche bawisz z czyszczeniem itp... to co polecasz?

to co Paweł pokazał w linku? czy co?

Chodzi o polerke? Zacznij moze od DA, fatwiej i przyjemniej :)

Sparky PMB 1200CE to nawet nie wiem co to. Wiec sie nie wypowiadam.

Z orbitalnych-DA najbardziej znane sa:

-MG G220 i G220v2. Dlatego G220 mozna czasami znalesc w pakietach tanio bo to juz stary model.

-Kestrel DAS6 i DAS6 Pro.

Z tradycyjnych Makita 9227CB, Festool rap 150, Flex 3403 VRG, Flex PE 14-2 150, Flex XC 3401 VRG.

Z polerkami to jak z autami, jeden lubi BMW, drugi Audi :)

Wszystko zalezy od wagi, uchwytow, obrotow, halasu itp..

Jezeli chodzi o Quattro Ice Experience to u nas trzeba sie zapisac w ASO. Jakos pod koniec roku ASO daje znac czy beda miejsca i kogo wybrali, jezeli jest duzo ochotnikow. Jak malo ochotnikow (a tak jest zadko) to trzeba wykupic caly pakiet samemu. Okolo 3500zl. Ja placilem jakos polowe bo mnie wybrano. W tej cenie jest przejazd z ASO, gdzie dostaje sie auto do dyspozycji, w gory na ten tor i szkolenia. Mysmy mieli Q5. Kolacja i prezentacja Audi, ludzi z fabryki i 2 kierowcow rajdowych prowadzacych te szkolenia od ponad 10 lat. Nocleg, sniadanie i 2 dni jazdy do boooolu..

Z tego co wiem Niemcy maja inne pakiety-chyba w Austrii, Szwecja ma cos innego i organizuja w Szwecji, Norwegia ma szkolenia 2 dniowe w Norwegii, a w Finlandi znowu inaczej.

Pytalem sie w Poznaniu sprzedawcow ale nawet nie wiedzieli o co mi chodzi. Wydaje mi sie ze dla waszego rynku to pozostaje chyba tylko www.audi.de wyslac maila albo cos. Ale po cenach podanych tam, widze ze tanio nie jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...