Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5 3.0TDI quattro


pawel1380

Rekomendowane odpowiedzi

Makki a znasz moze jakis patent aby zaciski hamulcowe lśniły jak nowe. Robie to odrdzewiaczem do stali i żeliwa ale w 100% nie jestem zadowolony a od czasu do czasu podmalowuje na srebrno

Jezeli sa naprawde zajechane to pewnie trzeba jakiegos hardcorowego patentu. Normalnie to szczotkami, czasami do zebow ;)

Moje byly myte od nowosci najpierw Autoglym Clean Wheels (na bazie kwasow), pozniej przeszedlem na Autoglym Custom Wheel Cleaner. Od roku gdzies uzywam tylko P21S Power Gel do felg i zaciskow oraz Valet Pro Bilberry Safe Wheel Cleaner. Czasami Carpro IronX, ktory jest niesamowity i oczywiscie bezpieczny dla felg itp..

A co potrafi widac tutaj:

DSC_0315.jpg

DSC_0319.jpg

Samo splukanie bez dotykania gabka czy szczotka:

DSC_0321.jpg

Na ciemnych kolorach az tak tego nie widac ale tutaj IronX w akcji na lakierze auta parkowanego niedaleko torow kolejowych:

1240276233_5_qQjb.jpg

1240276298_5_sGDT.jpg

Ten plyn jest normalnie jest bezbarwny. Reaguje dopiero na czasteki metali, zabrudzen i robi sie taki jak na zdjeciach.

Mozna go bezpiecznie stosowac na lakier, felgi, szyby itp. Otwiera pory w lakierze i rozpuszcza czasteczki ktorych nawet glinka nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok! A ja sie tak yebalem ostatnio z czyszczeniem felg po zimie i syfie z klockow :wallbash: - mozna w PL cos takiego dostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok! A ja sie tak yebalem ostatnio z czyszczeniem felg po zimie i syfie z klockow :wallbash: - mozna w PL cos takiego dostac?

Jest w PL w sklepie www.sklep.car-spa.pl ale na dzien dzisiejszy jest niedostepny :angry:

Nie wiedzialem ze Car Spa to sprzedaje :) Ale ja u nich i tak nic nie kupuje bo sie cenia troche za bardzo wedlug mnie..

Jest u nich niedostepny bo pewnie nikt nie jest zainteresowany za taka cene.

To normalne w Polsce, jak nowosc i popularna to trzeba kosic kase ile wlezie.. :sick3:

Ja place 340PLN za 5 litrowa banke IronX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok! A ja sie tak yebalem ostatnio z czyszczeniem felg po zimie i syfie z klockow :wallbash: - mozna w PL cos takiego dostac?

Jest w PL w sklepie www.sklep.car-spa.pl ale na dzien dzisiejszy jest niedostepny :angry:

ano tak nie ma lekko :). A oprócz tego sklepu nie wiesz gdzie w PL mozna dostac Iron.X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel: Jezeli juz chcesz taki zestaw to wedlug mnie bierz to:

PRO_hydro.jpg

1 x Lake Country Hydro Tech Cutting Pad 5.5"

1 x Lake Country Hydro Tech Polishing Pad 5.5"

1 x Lake Country Hydro Tech Finishing Pad 5.5"

1 x 250ml - Menzerna Power Gloss (S500) Cut 5.0 Gloss 1.0

1 x 250ml - Menzerna Intensive Polish (P085RD 3.02) Cut 3.5 Gloss 3.0

1 x 250ml - Menzerna Final Finish (PO85RD) Cut 1 Gloss 5.0

Tak na szybko dlaczego to Menzerna jest dobra do twardych lakierow tzn Twojego.

PO85RD daje super lustro.

Menzerna skorygujesz lepiej niz tym zestawem Megsa.

Lake Country ma dobre i dosyc wytrzymale pady.

Ale zawsze jest male chyba.

Jezeli chcesz czegos jeszcze lepszego to jeszcze wyzsza polka - Scholl.

Ja wlasnie przechodze z 3M i Menzerny na Scholla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ok dzięki :)[br]Dopisany: 12 Marzec 2011, 23:20_________________________________________________Makki zdjęcia alcantary...Może coś podpowiesz.

Z daleka całkiem super prawda?..

img0855o.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Brak dywaników - wyjęte aby się suszyły.Podłoga wyprana również :)

img0857of.jpg

Uploaded with ImageShack.us

A z bliska...

img0825.jpg

Uploaded with ImageShack.us

:(

img0824b.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Jako że to sportowe fotele i przy wsiadania zachaczasz choćbyś nie wiem jak uważał tyłkiem bok fotela,pojawiło się pierwsze przetarcie,niestety..

zdjcieo.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Chyba ciężko będzie coś temu zaradzić... :no:

Dziś wogóle uskuteczniłem porządniejsze wiosenne porządki.De facto została tylko zmiana felg i opon.Zrobię to w tym tygodniu.Niestety "dokładne" mycie uwydatniło parę zimowych bolączek.Szczęście nie jakis drastycznych.Nikt mi boku nie zaorał :polew:

Ogólnie nienajgorzej jest z daleka prawda? :

img0843vw.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Paluch podszedł :disgust:

img0839mw.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Na tylnym błotniku odbijają się auta..

img0841ds.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img0851du.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ale z bliska juz tak kolorowo nie jest.. :kwasny: Takich rysek to mam parę.Jeszcze ktoś mi plastik dyfuzora zarysował,jak to nie mam pojęcia.Na szczęście nie bardzo.

Wiem jedno.To moje ostatnie czarne auto.Mimo wszystkich zalet i tego że wygląda ładnie jak jest czysty.Ogólnie mniej plusów,więcej minusów dla mnie.Kurz było widac po paru minutach..

img0829i.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img0827rx.jpg

Uploaded with ImageShack.us

:hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przetarcie skory na boczku to jakas masakra :shocked:

Mam wrazenie, ze im nowsze auta, tym jakosc gorsza. Moja skora ma 300 tys, a boczek do wsiadania/wysiadania nie ma takich sladow (oczywiscie sa, ale nie takie jak u Ciebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam nawet 40 tysięcy jeszcze :(

W A5 nisko sie wsiada i nie da się tyłkiem o ten bok nie zachaczac.

Zdjecie jest oczywiscie powiekszone i normalnie jest to praktycznie niewidoczne...

Tyle ze pewnie się pogłebi :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety taki urok sportowych foteli.Kubel z RS4 po 40 tys wyglada jak by mial 500 :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idac tym tropem nie wiem czemu nie robia grubszej skory na boczkach... bo to niezla wioska jest :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idac tym tropem nie wiem czemu nie robia grubszej skory na boczkach... bo to niezla wioska jest :kwasny:

trudno się z tym nie zgodzić... u mnie na boczku wygląda podobnie... a przebieg 120 tys :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł gość w Krk naprawia skóry i zrób z tym czym prędzej się nie będzie powiększać.

P.S - Usuń nr rejestracyjne :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel: Nie jest tak zle z ta Twoja alcantara:) Tutaj jest zle.. tzn bylo:)

Przed:

72dc0c8bb090bccd.jpg

Po delikatnym praniu pianka i plynem Chemical Guys Grean Clean. Przed usunieciem nadmiaru wloskow:

1dc041fed85d04d0.jpg

W Twoim przypadku nie wydaje mi sie zebys potrzebowal hardcorowej pianki Tuff Stuff i plynu CG Green Clean. Potrzebujesz dokladnego odkurzenia i plynu do alcantary Gliptone albo Swissvax i szczoteczku. Pozniej delikatna i puszysta mikrofibra.

Jezeli chodzi o boczki foteli to jezeli juz masz pekniecia (w co watpie) to szpachla do skory Dynamix. Przetarcia mozna oczyscic i pofarbowac takze zestawem z Dynamix. Ja mam zestaw Dynamix Deluxe Repair Kit: 250ml farby, 250ml plynu do czyszczenia i 250ml balsamu. Do tego dostajesz pojemniczek szpachli, szczoteczke do skory i wklad zapachowy do przyczepienia pod siedzenie. Pachnie niesamowicie nowa skora.. Taki zestaw starcza na caly srodek +++++ Plyn do czyszczenia i balsam maja jeden z najlepszych na rynku. Looknij: http://www.dynamixdyes.com/buyonline.php

Ten zestaw co ja mam kosztowal okolo 450zl z przesylka do Norwegii. Kolor dobierany jest po kodzie Twojej skory i pasuje w 100%. Spokojnie zrobisz to sam, tylko czasu trzeba troche..

Pamietaj na przyszlosc ze alcantare trzeba czesto odkurzac, szczegolnie jasna i szczegolnie taka jaka Ty masz. Czyli bez dziurek. Jasny srodek mowi sie ze jest dla lekarzy w fartuchach :)

Widze ze koncowki wydechu tez potrzebuja troche opieki..

Jezeli chodzi o ryski na lakierze to ten typ tak ma. Na czarnym widzisz wszystko! A rysuje sie, jak ja to mowie od samego patrzenia..

Nie wygladaja ze zdjec zeby byly glebokie..

Takie rysy schodza w 95% z Twojego lakieru, tylko trzeba odpowiednich srodkow, cierpliwosci i troche wiedzy :)

103.jpg

104.jpg

Po:

124.jpg

Tutaj troche widac ta najglebsza ktora byla najbardziej wyczuwalna:

125.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko bardzo fajne w użytkowaniu, miałem okazję kilkanaście razy zaliczyć trasy takim autem, najlpesze jest zdziwienie teoretycznie szybszych samochodów jak to odchodzi w serii 240 KM, jedynie co mnie bolało to wsiadanie i wysiadanie i brak miejsca dla dzieci z tyłu, na dłuższą metę męczące

bezawaryjnego użytkowania życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...