Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5 3.0TDI quattro


pawel1380

Rekomendowane odpowiedzi

Auto styrane nie jest tylko kolor czarny :decayed: Jesli wiesz co mam na mysli :( Chyba wiecej juz czarnego nie kupie.Na 2 dni trzeba by było zostawic wóz..tyle ze za 2500 to ja mam kompleksowy zestaw do roboty wiec sie zastanawiam czy nie zrobic sie mniej leniwym w weekendy... :tongue4:

Pytanie czy same checi wystarcza aby zrobic to na podobnym poziomie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet + kosmetyki + praca +wiedza - to nie sa tanie uslugi, trudno oczekiwac pelnego detailingu za pareset zł.

Dlatego najlepiej robic to samemu jesli ma sie czas i niezbyt pojemny portfel :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł pogadaj lepiej z Zieluchem to Ci taką robotę odpierdzieli jak u siebie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob sobie diamondbrite za polowe tego :wink4: wyjdzie na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieluch chyba nie pierze dywanow,nie czysci alcantary,nie myje silnika etc.No chyba ze sie mylę? :naughty:

Pewnie na 2t ys bym zbił jakby co do czego przyszło.

A tam wszystko zrobi jak się z nim dogadasz z polerką na pierwszym planie :naughty: hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u profesjonalistów z car detallingu.Za zrobienie całego auta w środku i na zewnątrz+silnik+felgi dostałem kwote 2500 netto...co wy na to? :kwasny:

Dlatego ja przez zimę zbierałem na kosmetyki i maszynę a na wiosnę zabieram się do roboty sam :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, a ta kwota to za auto z zewnątrz + środek? w Bydgoszczy mój kolega robi detaling (G-Force) i za klasę A5 bierze 800 zł netto za zewnętrzną część auta. tutaj ich stronka http://www.g-force.pl/autodetaling/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u profesjonalistów z car detallingu.Za zrobienie całego auta w środku i na zewnątrz+silnik+felgi dostałem kwote 2500 netto...co wy na to? :kwasny:

To normalna cena za komplet u pro firm. U jakiej firmy byles? Jakich kosmetykow uzywaja?

Firmy typu Car Spa, Swissvax PL, Carnauba PL tak sie cenia bo placi sie nie tylko za marke ale takze za kosmetyki, wiedze, doswiadczenie itp. Car Spa i Swissvax uzywaja kosmetykow z najwyzszej polki, przy odbiorze auta wlasciciel przechodzi szkolenie "mycia" i zapraszany jest na kolejna wizyte :) G-Force tez robi robote ok ale to juz inne kosmetyki... Nowoscia w PL jest nakladanie takze powloki kwarcowej na lakier.. Pelny pakiet zajmuje okolo 2 dni, to full wypas od glinkowaniem po woskowanie felg, zabezpieczenie silnika po alcantare itp.. Nawet korekta reflektorow przednich i lampy tylnych powinna byc juz takiej cenie..

Auto styrane nie jest tylko kolor czarny :decayed: Jesli wiesz co mam na mysli :( Chyba wiecej juz czarnego nie kupie.Na 2 dni trzeba by było zostawic wóz..tyle ze za 2500 to ja mam kompleksowy zestaw do roboty wiec sie zastanawiam czy nie zrobic sie mniej leniwym w weekendy... :tongue4:

Pytanie czy same checi wystarcza aby zrobic to na podobnym poziomie..

Czarny - ten tym tak ma. Moim skromnym zdaniem, czarny rysuje sie jak juz tylko na niego patrzysz :) Dlatego moje auto jest biale.. hehe Oczywiscie kazdy lakier sie rysuje tylko na jednym widac to bardziej a na innym trzeba wiedziec jak patrzec :D

Checi to juz duzo, potrzeba jeszcze troche gotowki i sporo czasu. Doswiadczenie zdobywasz za kazdym razem trzymajac polerke w rece..

Jezeli jestes w stanie przezyc jeszcze jakis czas z ryskami to zacznij poprostu sie uczyc. Mozesz zaczac od DA - orbitalno-rotacyjnej maszyny np, Kestrel DAS-6 PRO. Polecilem wlasnie ta maszyne koledze ktory w zyciu nie trzymal polerki w reku i jest bardzo zadowolony, uczy sie a co najwazniejsze, z DA trudno jest uszkodzic lakier. Rotacje mozesz kupic sobie pozniej a maszyna DA napewno Ci sie jeszcze przyda w przyszlosci. Nie wszystko robi sie rotacja. A jezeli boisz sie o swoj lakier to mozesz zalatwic gdzies na szrocie, u blacharza albo jakiegos lakiernika jakies drzwi lub maske za free. Do treningu :)

Zawsze jednak mowie jedno nowiciuszom, sama polerka to nie wszystko. NAJWAZNIEJSZE jest porzadne mycie wstepne i przygotowanie lakieru. Im lepsza robota wstepna i przygotowanie tym lepszy jest efekt koncowy..

Powodzenia :)

zrob sobie diamondbrite za polowe tego :wink4: wyjdzie na to samo.

Diamondbrite ssie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki byłem w http://www.autospa.krakow.pl/

To ponoc odłam Carnauby.Raczej nie nowicjusze z tego co czytalem i ogladalem prace.

Najbardziej chcialbym srodek zrobic,bo mam jasne fotele z alcantary i gdzieniegdzie juz widac brud :(

Auto do nauki mam,pełnoletni Opelek :)

Za 2500 to bym zakupił sprzętu i akcesorii do prac chyba w wystarczajacej ilosci... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki byłem w http://www.autospa.krakow.pl/

To ponoc odłam Carnauby.Raczej nie nowicjusze z tego co czytalem i ogladalem prace.

Najbardziej chcialbym srodek zrobic,bo mam jasne fotele z alcantary i gdzieniegdzie juz widac brud :(

Auto do nauki mam,pełnoletni Opelek :)

Za 2500 to bym zakupił sprzętu i akcesorii do prac chyba w wystarczajacej ilosci... :cool1:

Za ten zestaw megsa do czarnego lakieru, który ci podałem dwie strony wcześniej + polerka z dwoma tarczami i 2 gąbkami + dodatkowe płyny do szyb glinki i wiele innych pierdół typu szczoteczki itp. wyszło mi niecałe 2300. Mam można powiedzieć teraz wszystko do zabawy. Na kosmetyki w www.all4auto.pl dostałem 18% rabatu + gratisy w postaci torby, fartucha i kilku dodatkowych mikrofibr. Polecam ten sklep z Wojtkiem można się spoko dogadać. Polerkę kupowałem w pakiecie promocyjnym z 2-ma pastami Scholla, padami i dodatkową małą tarczą w MrCleaner.pl

Muszę tylko kupić jeszcze jakiś dobry szampon do mycia wstępnego bo ten megsa będzie dobry na później do mycia po pierwszym zrobieniu polerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki byłem w http://www.autospa.krakow.pl/

To ponoc odłam Carnauby.Raczej nie nowicjusze z tego co czytalem i ogladalem prace.

Najbardziej chcialbym srodek zrobic,bo mam jasne fotele z alcantary i gdzieniegdzie juz widac brud :(

Auto do nauki mam,pełnoletni Opelek :)

Za 2500 to bym zakupił sprzętu i akcesorii do prac chyba w wystarczajacej ilosci... :cool1:

Carnauba jest spoko - pro :)

Zapodaj zdjecie alcantary to postaram sie jakos doradzic. Spokojnie mozesz zrobic to sam ;)

Jezeli chodzi o kosmetyki do alcantary pewnie jest pelno tego ale ja stosuje tylko te:

- Swissvax Alcanta Cleaner ze szczoteczka SV Cleaning Brush

- Zestaw Gliptone zawierajacy srodek czyszczacy GT15 i spray do impregnacji GT16. W zestawie takze powinienes dostac szczoteczke.

Pamietaj ze szczoteczka do alcantary ma byc z wlosa konskiego :) DELIKATNA.

Jezeli alcantara jest naprawde zjechana to mozna na koniec po wyschnieciu uzyc takiej maszynki jak do zmechaconych swetrow. Nie wiem jak to sie po polskiemu nazywa :D Ale nie wydaje mi sie zeby to bylo konieczne do Twojej alcantary.

Dokladne odkurzenie z delikatna nasadka na odkurzac (ostra pozostawi slady na alcantarze) i wykalaczka jezeli masz cos w rowkach..

[br]Dopisany: 10 Marzec 2011, 17:23_________________________________________________

Za ten zestaw megsa do czarnego lakieru, który ci podałem dwie strony wcześniej + polerka z dwoma tarczami i 2 gąbkami + dodatkowe płyny do szyb glinki i wiele innych pierdół typu szczoteczki itp. wyszło mi niecałe 2300. Mam można powiedzieć teraz wszystko do zabawy. Na kosmetyki w www.all4auto.pl dostałem 18% rabatu + gratisy w postaci torby, fartucha i kilku dodatkowych mikrofibr. Polecam ten sklep z Wojtkiem można się spoko dogadać. Polerkę kupowałem w pakiecie promocyjnym z 2-ma pastami Scholla, padami i dodatkową małą tarczą w MrCleaner.pl

Muszę tylko kupić jeszcze jakiś dobry szampon do mycia wstępnego bo ten megsa będzie dobry na później do mycia po pierwszym zrobieniu polerki.

Jak juz kupowac DA to DAS-6 Pro.. Duzo mocniejszy silnik i dluzszy kabel.

Jak juz mowa o Meg ScratchX 2.0 i SwirlX to proponuje odpuscic sobie taka zabawe. Sa to produkty do zabawy recznej a nie pod rotacje czy DA. Jezeli juz Meguiars to #105 i #205 z serii pro. ScratchX 2.0 i SwirlX to seria n00b :)

Hot Rims Aluminium Wheel Cleaner jest na bazie kwasow i ja osobiscie nie potraktowal bym nim moich felg.. No moze, ale od roweru.

Pawel: Zanim wogole dojdziesz do mycia z szamponem i rekawica to uzyj jakiegos APC. Polecam dostepny w PL Bilt Hamber Surfex HD. Jezeli odrazu po tym myciu bedziesz glinkowal to Surfex mozesz rozcienczyc 1:2 z woda. Pozniej po nalozeniu zabezpieczenia, sealanta i na to wosku mozesz uzywac Surfex HD jako plyn do mycia wstepnego. Pozostawiasz na aucie do 5-6min. Mozna go rozcienczac nawet do 1:20 zaleznie od zabrudzenia. Poczytaj sobie o Surfex HD.

Uzywanie APC przed myciem i glinkowaniem powoduje usuniecie zabrudzen ktorych szampon i rekawica nie rusza. Im lepszy APC tym czytsza rekawica podczas mycia tzn mniej swirlsow :) A glinkowanie po porzadnym APC to sama przyjemnosc.. Do glinki (i nie tylko) polecam srodek Optimum No Rinse Wash & Shine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra namowiles mnie tylko jest jeden zonk.Mam dosc waski garaz i otwarcie np drzwi w A5(sa dosc dlugie) wogóle nie wchodzi w rachube.

Ty swoje zabawy uskuteczniasz na zewnatrz?

Niby glupstwo ale skoro ma mi to zajac z 3 dni to np zabawa wieczorami odpada w garazu wiele nie porobie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra namowiles mnie tylko jest jeden zonk.Mam dosc waski garaz i otwarcie np drzwi w A5(sa dosc dlugie) wogóle nie wchodzi w rachube.

Ty swoje zabawy uskuteczniasz na zewnatrz?

Niby glupstwo ale skoro ma mi to zajac z 3 dni to np zabawa wieczorami odpada w garazu wiele nie porobie... :(

No dobre pomieszczenie to podstawa :) Powyzej +10 stopni myje na zewnatrz. Zima w hali u znajomego. Reszta u siebie w garazu albo tez w hali.. Oswietlenie do detalingu tez jest wazne ale moze nie wszystko na raz...

Mala inspiracja dla Ciebie, projekt z moim znajomym z ubieglego roku :D

Stan lakieru bo odebraniu auta:

091.jpg

Tak to ladnie wygladal:

092.jpg

093.jpg

APC Tardis na cale auto na 5min:

097.jpg

098.jpg

Piana Megs hyperwash:

099.jpg

Efekty APC i piany:

100.jpg

Po myciu i glonkowaniu: LADNY CO?

101.jpg

Tu juz mniej:

102.jpg

Szczegolnie z lewej strony w srodku zdjecia :)

Cale auto pojechane Megs softbuff 1.0 cutting pad i 3M fast cut +.

Po czyms takim pozostaje jedno, pelny IPA i piana:

105.jpg

Pedzelek i jazda z usuwaniem resztek polerki:

106.jpg

Po wysuszeniu jedna runda z czarnym Scholl Finish Pad i Ultrafina.

Troche zabawy z koncowkami:

Przed:

107.jpg

Pasta ala Tempo chrom, gabka i mikrofibra..

108.jpg

Finito, jak nowka nie bita:)

111.jpg

112.jpg

Zabezpieczenie lakieru produktami Duragloss, najpierw oczyszczenie 101 pozniej 601 i 111 na koniec.

113.jpg

Wycieramy:

114.jpg

Auto skonczone a juz zakurzone :) Black rulez :(

116.jpg

Felgi zabezpieczone Collinite 845, wewnatrz i zewnatrz. Opony potraktowane Migliore Tire Glaze.

Przed oddaniem do wlasciciela:

118.jpg

120.jpg

121.jpg

122.jpg

127.jpg

128.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...