Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Montaż elektrycznych foteli

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy są jakieś problemy (poza położeniem wiązki elektrycznej) przy montażu foteli sterowanych elektrycznie w miejsce foteli z ręczną regulacją ? Trzeba cośpodcinać/wycinać ? Przerabiał ktoś ten temat, szukałem ale nie znalazłem konkretnej informacji na ten temat.

Opublikowano

jak sa przesuwane elektrycznie to chyba sa inne prowadnice, a co do wiazki to z tego co pamietam to podac trzeba tylko plus i minus,

Opublikowano

Zależy jakie chcesz wsadzić ja wkładałem w pełni elektryczne z S4 99rok i musiałem wyciąć środkową prowadnice i przykręcić się w inne miejsca(które sa przygotowane przez fabryke) pod dywanem

Opublikowano

Wiązka nie jest problemem, ciągniesz 2 kable plus i minus, zasilanie ze skrzynki bezpieczników. Kable ciągniesz progiem, później przy środkowej prowadnicy na wybrzuszeniu podłogi skręcasz i łączysz się z ori wiązką airbagów, do prawego fotela lecisz dalej w prawo na wysokości hamulca ręcznego, tamtędy leci oryginalna wiązka na prawą stronę auta, elegancko się tam przypinasz ori spinkami i gotowe.

Opublikowano
  • Autor

Zależy jakie chcesz wsadzić ja wkładałem w pełni elektryczne z S4 99rok i musiałem wyciąć środkową prowadnice i przykręcić się w inne miejsca(które sa przygotowane przez fabryke) pod dywanem

eh tego właśnie się obawiałem, mam polifta z manualnymi fotelami, kupiłem komplet z S4 z pełną elektryką (sterowanie, lędźwie i podgrzewanie) i miałem nadzieje że zachowam możliwość powrotu do starego kompletu foteli, ale jak się przyjrzałem temu to zacząłem mieć wątpliwości czy środkowa prowadnica nie będzie wadziła.

Dużo jest problemu z wycinaniem tej środkowej prowadnicy ?

Kable nie są takim problemem, bo wiązka już do mnie jedzie.

Opublikowano

a podgrzewanie tez chcesz uruchomic? bo jak tak to klimatronik do wymiany

Opublikowano

a jak mam kubełki skórzane i chciabym wymienić na kubełki skórzane elektryczne to tez musze ciagnąć plus i minus? mimo ze mam elektryczne lędźwie?

mocowanie szyn pewnie to samo bo one nie sa elektrycznie przeswane przód tył :mysli:

Opublikowano

jak masz ledzwie zasilane z czerwonej kostki to nie musisz nic ciagnac,glownie chodzi o dostarczenie pradu do uruchomienia elektryki ty juz to masz takze tylko podpinasz sie pod kostke

Opublikowano
  • Autor

a podgrzewanie tez chcesz uruchomic? bo jak tak to klimatronik do wymiany

Tak podgrzewanie też chce mieć (panel już kupiłem od Cristoforo).

a jak mam kubełki skórzane i chciabym wymienić na kubełki skórzane elektryczne to tez musze ciagnąć plus i minus? mimo ze mam elektryczne lędźwie?

mocowanie szyn pewnie to samo bo one nie sa elektrycznie przeswane przód tył :mysli:

Tak jak napisał krzysiek23, wiązkę masz, jedynie będziesz musiał podciąć środkową szynę fotela jeśli masz teraz ręczną regulacje fotela. Tutaj: http://www.audiworld.com/tech/int68.shtml masz proces odwrotny koleś miał (chyba) elektryczne i założył Recaro z ręczną regulacją i musiał dospawać prowadnice.

Opublikowano

jak masz ledzwie zasilane z czerwonej kostki to nie musisz nic ciagnac,glownie chodzi o dostarczenie pradu do uruchomienia elektryki ty juz to masz takze tylko podpinasz sie pod kostke

no to tylko musiałbym znależć jakieś fajne kubełki z elektryka :kox: i w dobrym stanie oczywiście :gwizdanie:

Opublikowano

no to tylko musiałbym znależć jakieś fajne kubełki z elektryka :kox: i w dobrym stanie oczywiście :gwizdanie

Józiu a jak już znajdziesz "fajne kubełki z elektryką" to ja zabieram twoje "fajne kubełki bez elektryki" :kox: :kox: :kox: :kox:

Opublikowano
  • Autor

no to tylko musiałbym znależć jakieś fajne kubełki z elektryka :kox: i w dobrym stanie oczywiście :gwizdanie:

Przez kilka tygodni stały kubełki które Krycha wystawił :P a stały tylko dlatego, że nie były czarne i trochę zaniedbane. Na szczęście znalazły właściciela :D Teraz się czyszczą i jak mi Krycha dośle drugą część oparcia i boczki kanapy to będzie montaż :> A wymontowane były z 600KM potworka :slina:

Opublikowano

no to tylko musiałbym znależć jakieś fajne kubełki z elektryka :kox: i w dobrym stanie oczywiście :gwizdanie

Józiu a jak już znajdziesz "fajne kubełki z elektryką" to ja zabieram twoje "fajne kubełki bez elektryki" :kox: :kox: :kox: :kox:

to byśmy sie dogadali, ale ja musze znaleźć igiełki bo innych nie chce ale najpierw mam do opanowania inne ważniejsze rzeczy ;)

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
  • Autor

Montaż sięudał, kupa roboty z przewagąkupy, jeśli ktośma najzwyklejsze fotele bez podgrzewania i jakiejkolwiek elektryki to trzeba położyć wiązki z prądem do sterowania foteli i grzanych tyłków. Gorzej jest z mocowaniami foteli elektrycznych o ile dywan od spodu ma zaznaczone miejsca gdzie trzeba wyciąć dywan i są otwory w których można przykręcić fotel to te otwory nie maja gwintów !!!. Co ciekawe ETKA nie rozróżnia wspornika foteli w podłodze na przystosowane do elektrycznych foteli i nie przystosowane (idiotyzm !!). Rozwiązaniem jest rozwiercenie tych fabrycznych otworów tak aby przeszła przez nie nakrętka, dospawanie do kawałka blachy nakrętki i wspawanie tego do podłogi (zdjęcia jak to ma wyglądać są w wątku o moim avancie). Nie obędzie się przy tym bez kompletnego wywalenia wnętrza łącznie z dywanem.

Opublikowano

Montaż się udał, kupa roboty z przewagą kupy, jeśli ktoś ma najzwyklejsze fotele bez podgrzewania i jakiejkolwiek elektryki to trzeba położyć wiązki z prądem do sterowania foteli i grzanych tyłków. Gorzej jest z mocowaniami foteli elektrycznych o ile dywan od spodu ma zaznaczone miejsca gdzie trzeba wyciąć dywan i są otwory w których można przykręcić fotel to te otwory nie maja gwintów !!!. Co ciekawe ETKA nie rozróżnia wspornika foteli w podłodze na przystosowane do elektrycznych foteli i nie przystosowane (idiotyzm !!). Rozwiązaniem jest rozwiercenie tych fabrycznych otworów tak aby przeszła przez nie nakrętka, dospawanie do kawałka blachy nakrętki i wspawanie tego do podłogi (zdjęcia jak to ma wyglądać są w wątku o moim avancie). Nie obędzie się przy tym bez kompletnego wywalenia wnętrza łącznie z dywanem.

Nie dodałeś że to mój patent iże to ja ci go opisałem ;)

Ja nic nie wywalałem , były już zaznaczone miejsca na łapy w dywanie ;)

Obłożyłem wszystko wilgotnymi szmatkami i spawanko ;) na koniec czyszczenie i malowanie specjalną farbą ;)

Kupowałeś osłony plastykowe na łapy ??

Opublikowano
  • Autor

Nie dodałeś że to mój patent iże to ja ci go opisałem ;)

Ja nic nie wywalałem , były już zaznaczone miejsca na łapy w dywanie ;)

Obłożyłem wszystko wilgotnymi szmatkami i spawanko ;) na koniec czyszczenie i malowanie specjalną farbą ;)

Kupowałeś osłony plastykowe na łapy ??

Tak pomysł podsunął mi f16mysliwiec :notworthy:

Prace wykonał zaprzyjaźniony warsztat, bo sam nie mam warunków ani narzedzi do takich prac i woleli zrobi to po swojemu z wyjęciem dywanu ;)

Plastikowych łap jeszcze nie mam, ASO troche za to sobie woła (4a088134701c/4a088134801c Getem: 31,42zł za sztuke x 4 !!!). Co ciekawe lista aut w których dokładnie te osłony były montowane jest długa więc może coś na szrocie się znajdzie (A100 1991-1994, A4/S4 1995-2001, A6/S6 1995-1997, V8 1989-1994).

  • 1 rok później...
Opublikowano

Hej Panowie,

moze ktos podrzuc moze nr czerwonej kostki z instalacji samochodu? Bo na allegro nie mozna znalezc a w ASO mi powiedzili ze tylko cala wiazke bo inaczej nie moga znalezc tego numeru :/

  • 2 lata później...
Opublikowano

podeśle mi ktoś fotki jak to przerobić z góry dziekuję [email protected]

  • 2 lata później...
Opublikowano

Siema, dorwałem kubelki recaro te na fotce.

Fotele są dokładne do tego auta z foto i na panelu nie ma grzania.

A czy fotele mogą mieć maty?

Są elektryczne ale przesuwanie jest ręczne.

Jak w swojej mam elektryczne tylko ledzwie i bez grzania to co mnie czeka?

Skoro siedzą w tej to uchwyty chyba będą ok?

A kostka z lędźwi wystarczy? 

Screenshot_20171220-153744.png

Edytowane przez Marcin Gugu33

  • 3 lata później...
Opublikowano
W dniu 16.01.2011 o 13:38, f16mysliwiec napisał:

Nie dodałeś że to mój patent iże to ja ci go opisałem ;)

Ja nic nie wywalałem , były już zaznaczone miejsca na łapy w dywanie ;)

Obłożyłem wszystko wilgotnymi szmatkami i spawanko ;) na koniec czyszczenie i malowanie specjalną farbą ;)

Kupowałeś osłony plastykowe na łapy ??

W jaki sposób otwory sa zaznaczone na dywaniku ? u mnie sa jakieś plastikowe kułeczka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.