Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż układu spryskiwaczy reflektorów


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

mam B5 czy ktoś wie dlaczego nie podnoszą się i nie działają spryskiwacze kseonów, jeżeli włączę reflektory i naciskam przycisk od spryskiwaczy, czekam 0,5-1 sek i zaczynają działać spryskiwacze szyb, następnie po 2 sek słychać dźwięk drugiej pompki (prawdopodobnie) na około 1 sek i nic się nie dzieje, oprócz tego że spryskiwacze szyb działają cały czas. keseon + spryskiwacz zakładam że oryginał. auto zakupione z włoch, zbiornik od spryskiwaczy był bardzo zabrudzony. jeszcze tam nie zaglądałem, ale proszę o sugestie. dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś zerknąłem do auta i oto co znalazłem

Zdj_cie0004.jpg

<br /><br />

auto było po szczale i ktoś naprawiał instalację idącą od pompki spryskiwaczy reflektorów przy użyciu silikonu i węża ze zdjęcia,

jeden ze spryskiwaczy przepuszcza płyn (cieknie samoistnie - grawitacyjnie) prawdopodobnie z tego powodu ktoś uciął naprawianą przez siebie instalację i wstawił śrubę M10 jako zaślepkę.

teraz szukam instrukcji zdejmowania zderzaka i demontażu spryskiwacza reflektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link znajdziesz w pierwszym poście lub też tutaj http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/demontaz-przedniego-zderzaka-a4-b6-242914/

Ja miałbym inne pytanko, będę zakładał spryskiwacze, mam zderzak, ramki prowadzące zaślepki dziś przyjechały same spryskiwacze i tu pytanie, bo w zasadzie poza numerem (101 lub 102) nie widzę żadnych różnic? mógłby mi ktoś obeznany powiedzieć na czym one polegają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznych chowanych sprysków tak nie założysz do b6, musisz wymienić górę zderzaka, albo rezać jakieś dorabiane spryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy w fabrycznym zderzaku sa jakies zaznaczone miejsca gdzie powinny znajdowac sie spryski?zastanawiam sie czy jest jakas szansa zamontowac np takie:

Spryskiwacze Reflektorów ( XENON ) - Model III (2831774262) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

czy to wogóle jest mozliwe czy pozostaje jedynie opcja jakis uniwersalnych wystających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w aso dodatkowy zbiorniczek jak w pierwszym poście i d*pa -nie pasuje do awx i tylko kasa w plecy :facepalm:

ma ktoś może nr zbiorniczka pasującego do mojej OOOO?

To może chociaż ktoś użyczy nr vinu swojego awx z ori spryskiwaczami lamp bym mógł w aso się nim posiłkować przy zakupie, bo w moim aso tylko po vinie wyszukują części lub numerze etki :facepalm:

---------- Post dopisany 21-01-2013 at 10:15 ---------- Poprzedni post napisany 19-01-2013 at 20:31 ----------

Naprawdę nikt nie może sprawdzić tego nr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek kupiłem o numerze 8E0 955 453 AH jak w pierwszym poście, ale nie ma takich prowadnic, by wcisnąć go do mojego dużego zbiornika :facepalm:

Podobno są dwa rodzaje tych zbiorniczków, więc szukam numeru tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden rodzaj wg. ETKI , a ten duzy zbiornik masz ORI z B6 ? autko nie miało przygody i moze ktos wsadził z B7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W popszednim poście napisałem, to jak zrozumiałem mechanika, który ma mi to założyć. Po własnych oględzinach sprawa ma się tak:

duży zbiorniczek zamiast uchwytów do założenia małego zbiorniczka, ma w tym miejscu tylko takie małe przetłoczenia jak na zdjęciu:

zbiornik1.jpg

, a mały zbiorniczek, który kópiłem ma takie uchwyty:

zbiornik2.jpg

podejrzewam że mam zły główny zbiorniczek, bo nawet nie ma otworu do podłączenia wężyka z małego zbiorniczka jak na tym zdjęciu:

w%C5%82a%C5%9Bciwy+zbiornik.jpg

Ma ktoś może nr odpowiedniego zbiorniczka głównego jak wyżej pasującego do awx ?

---------- Post dopisany 22-01-2013 at 10:31 ---------- Poprzedni post napisany 21-01-2013 at 11:12 ----------

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety numeru zbiornika mieć nie będę, a aura nie zachęca (brak garażu) ale mogę potwierdzić fakt istnienia więcej niż jednego zbiornika głównego. U mnie oryginalny zbiornik (silnik ALT) nie miał, żadnych ficzerów do montażu dodatkowego zbiorniczka, ale szukając tego dodatkowego kupiłem komplet (mały plus duży) i jak się później okazało przydał się i duży :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych...

okazało się że te dwa zbiorniczki, choć różnią się, maję ten sam numer. Po prostu po którymś tam roku zmienili ten zbiorniczek na taki z uchwytami na mały do reflektorów. Zwała polega na tym, że ten bez zaczepów już nie produkują, więc jeżeli ktoś ma auto z 2001 roku (to ma zbiornik bez tych zaczepów pod mały zbiorniczek na reflektory) i będzie musiał wymienić zbiornik do sprysków (ten za nadkolem) to w aso kupi już ten z zaczepami, a co za tym idzie będzie musiał od razu wymienić górny zbiornik (bo jest inny), do tego uszczelki i wężyki. ogólnie w h... kasy.

Ja za samą zmianę na zbiorniczek z uchwytami pod mały dałem 320 zeta w aso, nie licząc instalacji pod zbiorniczek na spryski lamp :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dla pewnosci musisz sprawdzić kodowanie jeszcze w MCE 09 w Adaptacji 10 .

Channel 013: Wiper Setup

  • Standard: 115

  • +001 = Speed Reset
  • +002 = Short to Plus Monitoring
  • +004 = Rain Sensor active
  • +008 = Long Post Wiping after Washing (Drop/Tear Wiping)
  • +016 = Speed dependent Wiper interval active
  • +032 = Headlight Washer System active
  • +064 = Reverse Gear Wiping active

Witam. Mam problem z adaptacją sprysków. Chodzi o to, że w adaptacji w kanale 13 mam error i nic nie mogę zmienić. Oczywiście spryski się nie podnoszą, jedynym kanałem z którym się łączy to 1 i 2. Problem z moim kablem czy może jakoś inaczej się da adaptować spryskiwacz? Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dla pewnosci musisz sprawdzić kodowanie jeszcze w MCE 09 w Adaptacji 10 .

Channel 013: Wiper Setup

  • Standard: 115

  • +001 = Speed Reset
  • +002 = Short to Plus Monitoring
  • +004 = Rain Sensor active
  • +008 = Long Post Wiping after Washing (Drop/Tear Wiping)
  • +016 = Speed dependent Wiper interval active
  • +032 = Headlight Washer System active
  • +064 = Reverse Gear Wiping active

Witam. Mam problem z adaptacją sprysków. Chodzi o to, że w adaptacji w kanale 13 mam error i nic nie mogę zmienić. Oczywiście spryski się nie podnoszą, jedynym kanałem z którym się łączy to 1 i 2. Problem z moim kablem czy może jakoś inaczej się da adaptować spryskiwacz? Proszę o poradę.

w B6 nie ma tych adaptcji:wink: tylko w MCE z B7:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dobrze, dałbym paznokcia uciąć że wszystko dobrze podłączone.

Zasilanie z pompki do MCE kostka 10pinowa do 2 pinu, masę podłączyłem też do MCE też kostka 10pinowa, mostek z pinem 7. Co może być nie tak jeszcze?

Chyba, że pin nr 7 to nie masa tylko kabelek koloru brązowego i to mnie zmyliło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dobrze, dałbym paznokcia uciąć że wszystko dobrze podłączone.

Zasilanie z pompki do MCE kostka 10pinowa do 2 pinu, masę podłączyłem też do MCE też kostka 10pinowa, mostek z pinem 7. Co może być nie tak jeszcze?

Chyba, że pin nr 7 to nie masa tylko kabelek koloru brązowego i to mnie zmyliło?

tą mase to lepiej dokręć gdzieś do puntku w słupku:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...