Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podgrzewane spryskiwacze szyby przedniej gdzie je podpiąć ??


oktawiusz5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę podpiąć spryski grzane przedniej szyby i nie wiem gdzie, może ktoś pomóc?[br]Dopisany: 30 Grudzień 2010, 22:28_________________________________________________ up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz instalacje pod spryski?? najprostsze rozwiazanie przeciagnac kabel do puszki kompa, do srodka az pod przelacznik ogrzewania tylnej szyby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mam zamiar ale chodzi mi czy to jest fabryczne rozwiązanie i czy lusterka też pod tylną szybę się podłącza?[br]Dopisany: 03 Styczeń 2011, 16:58_________________________________________________UP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusterka bankowo grzeja z tylna szybka...a spryskiwacze gdzies czytalem ze wlaczaja sie z zaplonem...niech ktos potwierdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryski grzeją cały czas. Ja podłączałem to w ten sposób: kabel prowadziłem tak jak kolega wcześniej napisał, przez puszkę kompa do kabiny. Minus wiadomo, gdzieś do masy, można przykręcić to do słupka, jest tam miejsce. Plus dałem do skrzynki bezpieczników w miejsce ori bezpiecznika a później podpiąłem go do listwy która jest nad nogami w miejscu gdzie pojawia się plus po przekręceniu stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusterka bankowo grzeja z tylna szybka...

nie we wszystkich modelach, u mnie grzeją cały czas :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusterka bankowo grzeja z tylna szybka...a spryskiwacze gdzies czytalem ze wlaczaja sie z zaplonem...niech ktos potwierdzi

w B5 lusterka jak i podgrzewane spryskiwacze są zasilane cały czas po włączeniu zapłonu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusterka bankowo grzeja z tylna szybka...a spryskiwacze gdzies czytalem ze wlaczaja sie z zaplonem...niech ktos potwierdzi

w B5 lusterka jak i podgrzewane spryskiwacze są zasilane cały czas po włączeniu zapłonu :hi:

u mnie w b5 97r.lusterka sa z grzana szyba, w drugiej b5 98r.sa razem z zaplonem czyli grzeja non stop.....wszystko ori,,,na forum jest opis jak zmienic podgrzewanie po kluczyku na to po tylnej szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po zapłonie to trochę tak dziwnie bo jak masz prawie padnięty akumulator zimą to włączasz grzejesz świeczki ( przy dislu) a tu zżera dodatkowo prąd lusterka i spryski ;/ iwec chyba zrobię wszystko przez włącznik z tylną szybą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta :decayed: jeśli fabrycznie miały by grzać spryski non stop to co w sytuacji jeśli mamy lato? Nadal hajcują czy jest jakaś centralka która tym steruje. Zimą to wiadomo mogą non stop grzać :wink:

---------- Post dopisany at 13:41 ---------- Poprzedni post napisany at 13:39 ----------

ja nie mam grzanych sprysków i kurwicy dostaję. Całą zimę zamarznięte spryskiwacze a w trasie to już kaplica :facepalm: nawet przepychanie igłą nic nie daje :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jak lusterka i szyba moZe być grzana cały czas?? lato +35 i szyba i lusterka sie grzeją???????

lusterka i tylna szyba a e sobą integrowane i grejeą sie jednakowo co do sprysków w bmw miałem czujnik i gdy temp.miała mniej ni +2 to po odpaleniu auta grzały

nie wiem jak jest w b5 ale nie wieże Ze ori nie ma czujnika do tego tylko grzeje non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna szyba ma czasowy wylacznik. Kiedys wlaczylem grzanie tylnej szyby i zapomnialem wylaczyc to sama przestala grzac po 10 albo 15 minutach.

Co do spryskow to musi byc cos co je uruchamia na zime bo po co mialy by grzac w lecie no ale montujac je do auta gdzie ich nie ma to trzeba to jakos rozwiazac.

Rozumiem ze spryski w zimie grzeja caly czas od zapalenia do zgaszenia silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo temperatura jest niska w b5 ktore maja ori podgrzewane spryski na bank musi być dodatkowy czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podlaczyc takie spryski w b5 98 r wczesniej instalacji nei mialem a teraz mam spryski ktore koncza sie 2 kabelkami jak to najlepiej podlaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którędy kabelkami przez ścianę grodziowa przeszedles?

send from HTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable puściłem pod puszką od ecu, delikatnie podpiłowałem i okleiłem potem kable dookoła klejem na ciepło- chwilowo:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie grzanych sprysków pod grzanie tylnej szyby też nie jest rozwiązaniem do końca ok. Bo wyobraźcie sobie że jedziecie w trasie, pizga na dworze tak że spryski muszą być cały czas odpalone a szyby i lusterka nie koniecznie. Same spryski nie biorą dużo prądu - szyby i lusterka owszem. Ja u siebie mam je aktualnie podłączone po stacyjce, ale w sumie na lato można byłoby wyjąć bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...