Skocz do zawartości
IGNOROWANY

KOŁPAKI na zimę


MASA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeśli już zmieniamy całe koła na zimę to powstaje też problem - zakładac kołpaki czy nie? 5 lat jeździłem bez żadnych ozdób na stalówkach - głównym argumentem była czystość felg, jednak w tym roku coś mnie naszło i chcę je jednak przykryć.

Co sadzicie o czymś takim?

http://moto.allegro.pl/item263772637_kolpaki_audi_wroclaw_silikonowy_znak_super.html

pozdrawiam

MASA

P.S. Jak wyglądały oryginalne kołpaki w autach po II lifcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez rozważam zakładanie kołpaków na zimę ten wzór jest w miare tez go biore pod uwage (wg mnie jeden z lepszych z oferty )ale niestety zawsze to bedzie tylko kołpak.

wszystko to kwestia gustu ja jeszcze zastanawiam sie nad :http://moto.allegro.pl/item267654405_kolpaki_audi_14_15_16_warszawa_cena_za_komplet.html .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GM te co podales ladne sa.. :th: Szkoda tylko ze nie robia 17' albo 18' :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też śmigam bez kołpaków! Panowie pod kołpakami gromadzi się sól i po takiej zimie stalówki są do malowania! Każdy wie co ta sól potrafi... Mało tego, że za kołpaki trzeba zapłacić to potem jeszcze za farbę, żeby stalówki malować... eee tam... wolę bez :D A tak szczerze mówiąc zastanawiam się nad alu na zimę... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też śmigam bez kołpaków! Panowie pod kołpakami gromadzi się sól i po takiej zimie stalówki są do malowania! Każdy wie co ta sól potrafi... Mało tego, że za kołpaki trzeba zapłacić to potem jeszcze za farbę, żeby stalówki malować... eee tam... wolę bez :D A tak szczerze mówiąc zastanawiam się nad alu na zimę... :wink4:

Wytlumacz mi jedna sprawe ...po co malowac felgi stalowki skoro sa cale zasloniete kolpakami ? :) I skoro wiesz co sol potrafi to po co myslsz o alu w zimie ? tez bedzesz malowal co rok ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kołpaki mam założone ,ale idę zaraz zobaczeć jak będzie wyglądać bez. Mam ori ale jakoś mi nie leżą-nie mogę patrzeć na furę. ale moim zdaniem najlepsze to ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też śmigam bez kołpaków! Panowie pod kołpakami gromadzi się sól i po takiej zimie stalówki są do malowania! Każdy wie co ta sól potrafi... Mało tego, że za kołpaki trzeba zapłacić to potem jeszcze za farbę, żeby stalówki malować... eee tam... wolę bez :D A tak szczerze mówiąc zastanawiam się nad alu na zimę... :wink4:

Wytlumacz mi jedna sprawe ...po co malowac felgi stalowki skoro sa cale zasloniete kolpakami ? :) I skoro wiesz co sol potrafi to po co myslsz o alu w zimie ? tez bedzesz malowal co rok ;]

Po pierwsze jeśli alumki na zimę to takie, żeby były solidne i trzymały się dzielnie! Rdza ich nie weźmie! Jedynie mogą trochę tracić na wyglądzie... A stalówki po jednej zimie z kołpakami robią się żółte od rdzy! Niestety, wiem coś o tym bo tak miałem w poprzednim autku... A malować trzeba, bo jak każdy dobrze wie rdza to nie jest nic dobrego dla stali... Poza tym to wygląda paskudnie... tak jak kołpaki! :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stalówki po jednej zimie z kołpakami robią się żółte od rdzy!

no nie wiem. ja tak przejeździłem ostatni sezon (a nie byl to pewnie ich pierwszy taki sezon) i wyglądają cacy. rdzy nie znajdziesz nigdzie. a jak chcesz być całkiem pewny to od czasu do czasu wystarczy felgi przepłukać woda nawet nie ściągając kołpaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też śmigam bez kołpaków! Panowie pod kołpakami gromadzi się sól i po takiej zimie stalówki są do malowania! Każdy wie co ta sól potrafi... Mało tego, że za kołpaki trzeba zapłacić to potem jeszcze za farbę, żeby stalówki malować... eee tam... wolę bez :D A tak szczerze mówiąc zastanawiam się nad alu na zimę... :wink4:

A wiesz co sól potrafi z aluminium dużo więcej jak ze stalą. :disgust:

I taniej pomalować stalowe jak regenerować aluminiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

No proszę was niech nikt nie mówi że po jednej zimie alumy nadają się do malowania, bez przesady.

Bardziej chodzi o to że można je uszkodzić mechanicznie przy jakimś niekontrolowanym poślizgu np o krawężnik.

Sam zastanawiam się czy nie kupić alu 15" na zimę. Chodzi o to żeby miały kształt łatwy do czyszczenia.

A tak swoją drogą na roku mam kolegę który jeżdzi B6 1.8T na stalówkach i ma kołpaki z Tesco o takie o :kox:

http://moto.allegro.pl/item265142710_kolpaki_15_discovery_silver_grey_gold_hit_2006r.html i ma ksywkę Mr Kołpak :>

Szpeci to strasznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zima na Alu 16 ' z A6 C6 :decayed: ... Ale jak jeździć w zimie na stali to w kapslach lepszy wygląd autka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent jak najbardziej dobry ..czego chcić więcej na zime :th: Przynajmniej lepsze niz stal+kapsle :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent jak najbardziej dobry ..czego chcić więcej na zime :th: Przynajmniej lepsze niz stal+kapsle :no:

oj nie wiem czy by ci się chciało szczoteczko szorować te szczelinki :kwasny: to juz lepsze jakieś 5 ramienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...