Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Jaka jest róznica w paliwach?


slaweq

Rekomendowane odpowiedzi

witam smigalem 3 miesiace na zwyklym ON a teraz tankowalem przez 2 miesiace verve i roznicy w mocy nie widze tylko na 100km wiecej mi pali na verwie okolo 0.5 litra a tak zadnych roznic wiec moim skromnym zdaniem nie ma sesu przeplacac tylko lac dobry zwykly gnuj pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Murzyn A wiesz może gdzie w Krakowie można natankować bioester? Tydzień temu przypadkiem zobaczyłem w czasie przejazdu przez Gliwice na stacji Bliska i z ciekawości natankowałem ok 15 litrów (w baku już było tylko ok 3-4 litry "normalnego") no i jeździło się normalnie, a jednak różnica cenowa jest spora. Na ulotce piszą że robi to rafineria Trzebinia, pisałem do nich o listę stacji z tym paliwem ale zero odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni zrobilem sobe tescik spalania [ile przejade na jednym tankowaniu] ze wzgledu na rodzaj tankowanego gnoju ;)

tankowalem po kolei [Verva,BP Ultimate ,VPower,Ecodiesel,BP Diesel] i wyszlo ze najwiecej km przejechałem na Ecodiesel ... rożnica wyniosła prawie 50 km !!! ...

[p.s kazde tankowanie spalalem na tej samej trasie ...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Murzyn A wiesz może gdzie w Krakowie można natankować bioester? Tydzień temu przypadkiem zobaczyłem w czasie przejazdu przez Gliwice na stacji Bliska i z ciekawości natankowałem ok 15 litrów (w baku już było tylko ok 3-4 litry "normalnego") no i jeździło się normalnie, a jednak różnica cenowa jest spora. Na ulotce piszą że robi to rafineria Trzebinia, pisałem do nich o listę stacji z tym paliwem ale zero odzewu.

Ja tankuje wlasnie na rafinerii, nie widzialem nigdzie indziej BIO :(

20gr taniej za bio, 25gr taniej bo na rafinerii i mam ropke na pelnym legalu z FV za 3,60 :thumbup:

Na baku to spora róznica (27pln), a i jakosciowo to niebo a ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER paliwa zaliczane sa do paliw bezsiarkowych (Suprema, Ultimate (Diesel), V-Power itp) co to oznacza dla silnika. Zostawiam to dla wniklliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem benzyniaka (laguna 1.8 16V) to po zatankowaniu np na Shellu w porównaniu do tankowana np w Auchan :) czułem lepszą kulture pracy silnika, może i faktycznie auto nie było mocniejsze ani szybsze ale różnica w kulturze pracy silnika była odczuwalna.

Teraz w dieselku, raczej tego nie sprawdzałem, leję na sprawdzonych stacjach (tak przynajmniej o nich myslę :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni zrobilem sobe tescik spalania [ile przejade na jednym tankowaniu] ze wzgledu na rodzaj tankowanego gnoju ;)

tankowalem po kolei [Verva,BP Ultimate ,VPower,Ecodiesel,BP Diesel] i wyszlo ze najwiecej km przejechałem na Ecodiesel ... rożnica wyniosła prawie 50 km !!! ...

[p.s kazde tankowanie spalalem na tej samej trasie ...]

przyznaje sie do błędu ... :embarrassed:

rożnica w spalaniu wynikła ze zmainy opon z letnich na zimowe ... [z wiekszych na mniejsze] [kompletnie o tym zapomnialem] ... zwracam honor reszcie paliw ... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni zrobilem sobe tescik spalania [ile przejade na jednym tankowaniu] ze wzgledu na rodzaj tankowanego gnoju ;)

tankowalem po kolei [Verva,BP Ultimate ,VPower,Ecodiesel,BP Diesel] i wyszlo ze najwiecej km przejechałem na Ecodiesel ... rożnica wyniosła prawie 50 km !!! ...

[p.s kazde tankowanie spalalem na tej samej trasie ...]

przyznaje sie do błędu ... :embarrassed:

rożnica w spalaniu wynikła ze zmainy opon z letnich na zimowe ... [z wiekszych na mniejsze] [kompletnie o tym zapomnialem] ... zwracam honor reszcie paliw ... :naughty:

A jaki wpływ ma zmiana opon z letnich na zimówki jesli chodzi o spalanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki wpływ ma zmiana opon z letnich na zimówki jesli chodzi o spalanie??

przeciez napisałem , czytaj dokladnie .... ;)

[z wiekszych na mniejsze]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki wpływ ma zmiana opon z letnich na zimówki jesli chodzi o spalanie??

przeciez napisałem , czytaj dokladnie .... ;)

[z wiekszych na mniejsze]

przeczytalem to dokładnie... :> ale nie bardzo jarze jakie to ma znaczenie na spalanie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wezszych oponach mniej pali, ale z 2 strony jezeli zmienialbys na zimowki w tym samym rozmiarze, to bedzie palil wiecej (wieksze opory toczenia zimowek) a po 2 zima z zasady pali wiecej. Waga kola (stal/ alu tez ma jakies znaczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki wpływ ma zmiana opon z letnich na zimówki jesli chodzi o spalanie??

przeciez napisałem , czytaj dokladnie .... ;)

[z wiekszych na mniejsze]

przeczytalem to dokładnie... :> ale nie bardzo jarze jakie to ma znaczenie na spalanie :mysli:

np.

wieksze opony [szersze] -> wieksze opory toczenia

mniejsze opony [wezsze] -> mniejsze opory toczenia [czyt.mniejsze spalanie]

ciezar felg tez ma znaczenie .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, będąc na czipowaniu mojej niuni u niejakiego Rogala od niego usłyszałem następującą informację.

Chciałem zaznaczyć, że nasz klubowy kolega Rogalotti jest fachowcem w tej dziedzinie, oraz to, iż lałem na BP to lepsze droższe :disgust: paliwko.

"Nie lej tego lepszego paliwa, bo dolewają do niego jakiegoś świństwa, które zżera uszczelki i ogólnie ma niekorzystny wpływ na silniczek".

Od tamtej pory leje zwykły eko diesel na Orlenie i nie dość, że jest taniej (w porównaniu do innego paliwa) to więcej km na nim przejadę, silnik pracuje cicho, no i oczywiście kopa mu też nie brakuje. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, będąc na czipowaniu mojej niuni u niejakiego Rogala od niego usłyszałem następującą informację.

Chciałem zaznaczyć, że nasz klubowy kolega Rogalotti jest fachowcem w tej dziedzinie, oraz to, iż lałem na BP to lepsze droższe :disgust: paliwko.

"Nie lej tego lepszego paliwa, bo dolewają do niego jakiegoś świństwa, które zżera uszczelki i ogólnie ma niekorzystny wpływ na silniczek".

Od tamtej pory leje zwykły eko diesel na Orlenie i nie dość, że jest taniej (w porównaniu do innego paliwa) to więcej km na nim przejadę, silnik pracuje cicho, no i oczywiście kopa mu też nie brakuje. :>

pisałem juz o tym ...

a co powiecie na to : podobno paliwka z dodatkami [na przykladzie ON] podnosza temperature spalin ... co juz nie jest takie dobre dla silnika .... :rolleyes:

informacja juz dosyc długo krazy w szeregach mechanikaów/cziptjunerów/hobbystów TDI ale jeszcze nikt niczego dokladnie nie opisał, co jak i dlaczego .... :rolleyes:

[juz od jakiegos czasu zalewam Eco z Orlenu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Uczciwi-inaczej Ajenci :bicz::rant: kombinują jak mogą (odbarwianie opału itp)

2. Uczciwi Ajenci :D kupuja paliwo 2 gatunek (stosunek jakość-cena)

3. Sprawdzona stacja, zwykły dobry gatunkowo ON (barwa, zapach, gęstość) :th:

Sprawdzałem na własnej skórze różne rodzaje paliw (Verva, Ultimate, Suprema, V-Power, Bio), samochody: Skoda Fabia 1,9 TDI; Scania R420; Ford Transit 2,5D; Audi 1,9 TDI brak wymiernych efektów! Obecnie tankuję na S....tacjach (bezsiarkowe-nie niszczy układu wtryskowego) i nie mam problemu.

Pzdr.

MatysSilesia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... (bezsiarkowe-nie niszczy układu wtryskowego) i nie mam problemu...

hmmm, ja znowu gdzieś zaczytałem ze paliwko bezsiarkowe jest bardziej suche i nie za dobrze służy na dłuższą metę silnikowi. Wiecie koledzy jak to jest faktycznie przy zwykłych wtryskach (AFN itp) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyłem że spora częśc Was tankuje i chwali Eco Diesel z Orlenu, ja jakos nigdy do Orlenu nie byłem przekonany, preferowalem Shell lub Statoil. Z czystym sumieniem polecacie Panowie to paliwko z Orlenu, mimo, że jest tańsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyłem że spora częśc Was tankuje i chwali Eco Diesel z Orlenu, ja jakos nigdy do Orlenu nie byłem przekonany, preferowalem Shell lub Statoil. Z czystym sumieniem polecacie Panowie to paliwko z Orlenu, mimo, że jest tańsze?

Ja odkąd kupiłem auto zrobiłem (2 miesiące) na tym paliwku 8 tyś i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze ON mają wyższą liczbę cetanową,mniej siary i lepszą destylacje.

Jeżeli ON robi się mętny tzn. dolano do niego wody.

Osobiście tankuję raz zwykły,raz ulepszony i nie odczuwam żadnych różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...