Skocz do zawartości
IGNOROWANY

50-70 tyś zł w co zainwestowac?


topor

Rekomendowane odpowiedzi

Gili przerabiam to od kilku lat :> :> :> :> :>

kazdy sezon jest do przodu, kazdy :good: :good: :good: :good:

wierz mi wystarczy na poczatek 300000zł, nie potrzeba zadnych kredytów

po 5 latach jestes na swoim z workiem kasy

ale, ale.... u Was na Kaszubach tez jest to przeciez do zrobienia :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

ostatnio rozglądałem sie za jakąs ziemią w okolicach Sudzienic, Kłączna, Somin i Prądzonki

ale wszystko juz wykupione :polew: :polew: :polew: :polew:

Rzeczywiście nie dużo już tego zostało. Najlepsze kawałki sprzedane, większość pod zabudowę jednorodzinną.

Mimo,że gdzie indziej ceny stoją w miejscu na Kaszubach działki cały czas drożeją.

Jeśli chodzi o myjnię intensywnie przerabiałem temat rok temu,spora inwestycja zwrot dość powolny ze względu na duże koszta początkowe,jak i eksploatacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za co tyle kasy :?: Za automat dwustronny :?:

Chyba że to średni koszt przy budowie np całej myjki z 4 boxami.

A jak nie to ręczną - w tym przypadku z taką kasą i sporymi chęciami myślę że temat do ogarnięcia.

też o tym myślałem ale kapitału brak :thumbdown: Ogólnie pomysł na czasie bo jeszcze tak dużo tego nie ma a aut pełno :cool1:

powiem CI że mnie sciął gościiu który w mojej wiosce 3,5k mieszkańców otworzył dwustanowiskową myjkę :gwizdanie:, zbyt długo się z tym wahałem i poszło :confused4:

A ja mieszkam 2km od trasy Waw-GD :gwizdanie: i miałbym miejscówkę na tą myjnie przy samej trasie i stacji paliw :przebiegly:

P.S Dev masz ośrodek w Ustce?? Jak się nazywa?? Miasto piękne :good: Jak wakacje nad naszym morzem to tylko tam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gili przerabiam to od kilku lat :> :> :> :> :>

kazdy sezon jest do przodu, kazdy :good: :good: :good: :good:

wierz mi wystarczy na poczatek 300000zł, nie potrzeba zadnych kredytów

po 5 latach jestes na swoim z workiem kasy

ale, ale.... u Was na Kaszubach tez jest to przeciez do zrobienia :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

ostatnio rozglądałem sie za jakąs ziemią w okolicach Sudzienic, Kłączna, Somin i Prądzonki

ale wszystko juz wykupione :polew: :polew: :polew: :polew:

Rzeczywiście nie dużo już tego zostało. Najlepsze kawałki sprzedane, większość pod zabudowę jednorodzinną.

Mimo,że gdzie indziej ceny stoją w miejscu na Kaszubach działki cały czas drożeją.

Jeśli chodzi o myjnię intensywnie przerabiałem temat rok temu,spora inwestycja zwrot dość powolny ze względu na duże koszta początkowe,jak i eksploatacyjne.

to jest właśnie to a jak nie masz swojego terenu to dochodzi jeszcze dzierżawa lub najem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze dobra reklama i wysoka jakość usługi w przystępnej cenie - wówczas powinno sie udać w przypadku myjki ręcznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandej, nie mam osrodka w Ustce, ale rodzice maja. w lesie na zachodniej stronie

w tej chwili jestem na etapie rozbudowywania tego co mam ale jeszcze nie przyjmuje gosci

i w tym roku na pewno nie dam rady, ale w sezonie 2012 ruszam na pełny gwizdek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze dobra reklama i wysoka jakość usługi w przystępnej cenie - wówczas powinno sie udać w przypadku myjki ręcznej.

też tak myślę :wink4:, takie kompleksowe mycie samochodów też by było dobre, bo nie ma tego dużo, przynajmniej u mnie w regionie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze dobra reklama i wysoka jakość usługi w przystępnej cenie - wówczas powinno sie udać w przypadku myjki ręcznej.

też tak myślę :wink4:, takie kompleksowe mycie samochodów też by było dobre, bo nie ma tego dużo, przynajmniej u mnie w regionie :gwizdanie:

nie wiem czy taka myjnia ręczna to jest dobre rozwiązanie... znajomy ma i szło mu całkiem nieźle do czasu, aż się pojawiły myjnie samoobsługowe w okolicy :thumbdown: teraz myśli nad zamknięciem... bo jaki może być koszt umycia auta osobowego? 15zł? od tego odlicz prąd, wodę, ewentualnego pracownika(chyba że będziesz mył sam), do tego podatek itd. to zobaczysz ile Ci zostanie, dodam tylko że znajomy również pierze auta, poleruje, nabłyszcza, pierze dywany itd. i mówi że gdyby nie handlarze którzy zostawiają u niego auta na ogarnięcie to dawno by już musiał zamknąć biznes.

a taki klient jedzie na samoobsługową i za 10zł z powodzeniem obmyje swoje auto sam, obok zazwyczaj stoi odkurzacz to i go posprząta przy okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może sklep z artykułami dla dzieci ( coś typu "5,10,15" "Smyk")

albo firma organizująca eventy ( spotkania firmowe, imprezy, itp) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze dobra reklama i wysoka jakość usługi w przystępnej cenie - wówczas powinno sie udać w przypadku myjki ręcznej.

też tak myślę :wink4:, takie kompleksowe mycie samochodów też by było dobre, bo nie ma tego dużo, przynajmniej u mnie w regionie :gwizdanie:

nie wiem czy taka myjnia ręczna to jest dobre rozwiązanie... znajomy ma i szło mu całkiem nieźle do czasu, aż się pojawiły myjnie samoobsługowe w okolicy :thumbdown: teraz myśli nad zamknięciem... bo jaki może być koszt umycia auta osobowego? 15zł? od tego odlicz prąd, wodę, ewentualnego pracownika(chyba że będziesz mył sam), do tego podatek itd. to zobaczysz ile Ci zostanie, dodam tylko że znajomy również pierze auta, poleruje, nabłyszcza, pierze dywany itd. i mówi że gdyby nie handlarze którzy zostawiają u niego auta na ogarnięcie to dawno by już musiał zamknąć biznes.

a taki klient jedzie na samoobsługową i za 10zł z powodzeniem obmyje swoje auto sam, obok zazwyczaj stoi odkurzacz to i go posprząta przy okazji

Bo widzisz to jest tak. Jak na ręcznych myjniach cena wynosiła 12-13zł to były spore kolejki...

Teraz Sobie wołają po 17-18zł i jak dla mnie jakość usługi na gorszym poziomie... Dawniej jak zimą zajechałem umyć auto to mi uszczelki smarowali żeby nie przymarzły :gwizdanie:

I nie ma co się dziwić że takim powodzeniem cieszą się myjnie bezdotykowe gdzie za 8zł opierniczysz auto pomijając fakt jakości tej usługi - liczy się DWA razy mniejszy koszt.

Niestety ale dużo osób patrzy sie na szybką kasę - mało się narobic i dużo zarobić...

A ja twierdzę że aby zarobić trzeba sie solidnie napracować, a sukcesy przyjdą same...

Napisze jeszcze raz: Dobra reklama, atrakcyjna cena, wysoka jakość usługi, jakieś bonusy, promocje, karty rabatowe. Można też się ładnie ubrać i wybrać do firm które posiadają jakąś flotę samochodów i przedstawić im atrakcyjną ofertę. Są jeszcze handlarze, taksówkarze i inni przewoźnicy i dla nich też coś można przygotować.

Tak jest że czasami jedną usługę robisz po kosztach, aby klienta przyciągnąć i na czymś innym od niego zarobić.

Trzeba tylko chcieć, mieć odwagę i podjąć rękawice :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, ale moim zdaniem na samym myciu aut ciężko będzie na początku się utrzymać ze względu na myjnie samoobsługowe

ale przecież można w ofercie mieć również m.in. pranie tapicerki, odkurzanie, ogólne sprzątanie, woskowanie, polerowanie itd. tylko że sprzęt do tego też kosztuje :gwizdanie: oczywiście do tego jakieś rabaty, promocje-chodź na starcie z tym jest ciężko i oczywiście nie chcieć się wzbogacić przez 2 lata bo nic z tego nie wyjdzie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC Donald jak sprzedawał hot-dogi na ulicy z wózka to pewnie też nie myślał że kiedyś cały świat go będzie znał i restauracji będzie miał w pi..u... Wstawał rano i tyrał :wink4:

Nikt nie da gwarancji że się uda, bynajmniej ja nie znam takiego złotego interesu, ale wiadomo kto nie ryzykuje ten nie ma :cool1:

Nikt nie powiedział że jako nowy masz być ostatni bo konkurencja jest... Jak będziesz miał dobre pomysły to inni będą mogli uczyć się od Ciebie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak od ciężkiej pracy to tylko garba można dostać, inni kradną i żyja jak pączki w maśle i gdzie tu sprawiedliwosć :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu to poleciłbym jeszcze rozejrzeć się za kawałkiem ziemi gdzieś w okolicy jakiegoś osiedla gdzie nie ma za dużo garaży a parkingi są pełne. wykupić jakiś plac, ogrodzić, postawić garaże i puścić w wynajem, znajoma ma swoich ok. 30 za każdy bierze miesięcznie ok. 100-150zł w zależności gdzie które stoją i miesięcznie coś tam zawsze do pensji dochodzi :wink4:[br]Dopisany: 18 Styczeń 2011, 11:41_________________________________________________

powiem tak od ciężkiej pracy to tylko garba można dostać, inni kradną i żyja jak pączki w maśle i gdzie tu sprawiedliwosć :confused4:

kradną i żyją jak te pączki, ale ile to trwa? osobiście wolę popracować ciężej ale uczciwiej i nie mieć ciągłego stresu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200k zl na myjke wystarczy na dwa stanowiska jak masz ziemie :wink4: zalezy jeszcze od firmy od ktorej kupisz sprzet

budowa mc donalda sie oplaca ale trzeba miec 1mln zł i tez ziemie, nic wiecej cie nie interesuje

50k zl to dobry poczatek jak bedziesz sam pracowal i w miare uplywu czaasu i rozwoju zatrudnial nowych ludzi (zalezy od branzy oczywiscie)

dobra opcja jest jeszcze kupno domku na mazurach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budka z kebabami zawsze sie oplaca jesli budka stanie w dobrym lokalu lub w centrum :D

Pisałem na ten temat, kiedyś się opłacało, teraz jest zbyt duża konkurencja i poprostu nuda.. sądzę że taki lokal jest dobry na nocne weekendy, gdyż ludziska wracają czy szwędają się po mieście zachce im się jeść, a wszystko pozamykane, więc zjedzą kebaba. Mieliśmy jeden punkt na deptaku w naszym mieście totalne centrum to było jakieś kilka lat temu,naprawdę zbijaliśmy kokosy dziennie utargu było ok. 800-1000zł, ale po kilku latach jak wszędzie zaczeło to się pojawiać, zaczeło ludziom nudzić się to jedzenie i w taki oto sposób został nam jeden punkt z czterech na jednym z Płockich osiedli (na tym osiedlu tylko MY mamy fastfood) dlatego się tam trzyma.[br]Dopisany: 18 Styczeń 2011, 15:34_________________________________________________I też nie ma tam kokosów za wielkich jak się porobi opłaty, opłaci pracownika itp. Ale jakiś tam zysk jest. :hi: [br]Dopisany: 18 Styczeń 2011, 15:36_________________________________________________Myślę że taką budka nad morzem z goframi i lodami to byłby NAPRAWDĘ za***isty pomysł, tylko że sezonowy... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat :wink4: Mam plan zeby w nastepnym roku wystartowac z myjka bezdotykowa :) Czytalem ze taka myjnia 2-stanowiskowa kosztuje w granicach 50k zl... Moja myjnia miescilaby sie na stacji paliw zaraz przy krajowej 7. Miejscowosc ma okolo 5tys mieszkancow... Myslicie ze by to wypalilo?? Polowe na projekt wzialbym z UE takze wyszloby mnie okolo 30tys wkladu wlasnego... Nie nastawiam sie na zycie z tego ale po prostu jako drugie zrodlo dochodu :wink4:

Co o tym myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endriu 2 posty niżej- 200k bardziej na 2 stanowiska trzeba liczyć- ja słyszłem z drugiej rękia żę koleś za 4 stanowiska zabulił 400k ale że po roku mu się zwróciło- co do zwrotu ciężko uwierzyć ale w koszta wierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na waszym miejscu bym kupowałem drewniany domek (czasami taki pokazowy z targów można wyrwać za śmieszną cenę lub używkę), gdzieś kawałek ziemi (najlepiej góry, bo tam sezon trwa znacznie dłużej) i zrobić wynajem

może nie będzie kokosów ale ziemia zawsze będzie szła do góry, zawsze coś sie tam wynajmnie, a poza tym samemu będzie sie miało gdzie wyjechać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...