Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem z wyjącym zawieszeniem


coffee8

Rekomendowane odpowiedzi

Mam A4 w sedanie z seryjnym zawieszeniem i wymieniłem w tej chwili prawie wszystkie elementy zawieszenia z przodu, pozostały stare łączniki stabilizatora, wahacz dolny prosty prawy oraz końcówka drążka lewa, poza tym wszystko. Wymienione amortyzatory wszystkie, wymienione łożyska, z tyłu oba, z przodu lewe, wymieniony przegub zewn. lewy. Wyważone i sprawdzone opony i koła. Problem leży w tym, że jak jadę po zakręcie/ łuku w prawo, to buczy mi coś w zawieszeniu, albo już nie wiem gdzie. Huczało wcześniej wymieniłem z tyłu oba łożyska i było git przez jakieś 3-4 miesiące, huczało przy skręcaniu w prawo, to wymieniłem lewe łożysko z przodu, po wymianie miałem prawie spokój dosłownie na 3 tygodnie, prawie, bo nie było idealnie, ale ciszej. Pomyślałem, że przejeździłem uszkodzone łożysko i skończyła się bieżnia w piaście, więc wczoraj wymieniłem piastę z łożyskiem. Nadal to samo tylko, że teraz to jest bardziej buczenie przy skręcaniu niż huczenie, ale podobnie. Wczoraj wyczytałem też, że koła lub same opony mogą to powodować, więc dzisiaj z rana do wulkanizatora,mam 15'' 195/65, sprawdził wszystko na wyważarce, pooglądał każdą oponę dokładnie, wyważył i zamienił przód z tyłem i dalej jest to samo buczenie przy skręcaniu w prawo przy prędkości powyżej 40 km/h. Co to może jeszcze być? Nie mam pomysłów... :no::thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam podobny objaw tyle ze w przeciwna strone bo u mnie w lewo huczy a w prawo cisza

Wymieniłem prawe łożysko i nie pomogło moze musze tez lewe wymienić??

Juz pare dni na forum nikt nie udzielił mi porady co z tym robic mam tez swój wątek z tym problemem

Jesli sie dowiesz co było u Ciebie napisz bo wydaje mi sie ze mamy to bardzo podobnie słyszalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A4 w sedanie z seryjnym zawieszeniem i wymieniłem w tej chwili prawie wszystkie elementy zawieszenia z przodu, pozostały stare łączniki stabilizatora, wahacz dolny prosty prawy oraz końcówka drążka lewa, poza tym wszystko. Wymienione amortyzatory wszystkie, wymienione łożyska, z tyłu oba, z przodu lewe, wymieniony przegub zewn. lewy. Wyważone i sprawdzone opony i koła. Problem leży w tym, że jak jadę po zakręcie/ łuku w prawo, to buczy mi coś w zawieszeniu, albo już nie wiem gdzie. Huczało wcześniej wymieniłem z tyłu oba łożyska i było git przez jakieś 3-4 miesiące, huczało przy skręcaniu w prawo, to wymieniłem lewe łożysko z przodu, po wymianie miałem prawie spokój dosłownie na 3 tygodnie, prawie, bo nie było idealnie, ale ciszej. Pomyślałem, że przejeździłem uszkodzone łożysko i skończyła się bieżnia w piaście, więc wczoraj wymieniłem piastę z łożyskiem. Nadal to samo tylko, że teraz to jest bardziej buczenie przy skręcaniu niż huczenie, ale podobnie. Wczoraj wyczytałem też, że koła lub same opony mogą to powodować, więc dzisiaj z rana do wulkanizatora,mam 15'' 195/65, sprawdził wszystko na wyważarce, pooglądał każdą oponę dokładnie, wyważył i zamienił przód z tyłem i dalej jest to samo buczenie przy skręcaniu w prawo przy prędkości powyżej 40 km/h. Co to może jeszcze być? Nie mam pomysłów... :no::thumbdown:

może zbieżność masz skopaną ?

też miałem kiedyś takie zabawy w B4

problem na pewno jest gdzieś w kole/łożysku/przegubie/zbieżności. podjechałbym do innego mechanika (jeśli w ogóle korzystasz z czyichś usług)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam, korzystam, ale mój mechanik to za***isty kolo i coś tam mówił, że moglibyśmy spróbować dla pewności z prawym kołem coś podłubać, tylko, że powiedział iż jego zdaniem to nie to, bo objawy wskazywały na lewe łożysko, nawet jeździł moją Niunią i zrobił tylko głupią minę. Zbieżność mam perfekcyjnie ustawioną 2 tygodnie temu, po wymianie wahacza, w jednym z najlepszych warsztatów zajmujących się ustawianiem zbieżności na ul. Ślężnej we Wro (kryptoreklama). Została mi piasta z łożyskiem z lewego koła, które okazały się dobre, bo nic z nimi nie było "fe", więc kilka złotych w kieszeni i spróbujemy w prawym kole wymienić, może coś da radę. Dam znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam takie buczenie w prawym kole ale pojawia sie dopiero powyzej 60 km/h.Zmienilem łożysko i nadal buczy.Dodam ,ze zawias,amorki,tarcze i klocki nowe,nowe przeguby zew. i wew.,wymieniony olej w skrzyni,wiecej nie pamietam...Bardzo jest to wkur...ale nie mam juz pomyslu co zrobic.Jak buczal tak buczy.Lewa strona cichutka jak na pogrzebie a do prawej juz nie mam sil i na razie nic nie robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem drugie czyli lewe łożysko i jest CISZA jak makiem zasiał :tongue4:. czyli lewe i prawe zmieniłem ( firmy FAG) prawe troche nie potrzebnie ale to nie zaszkodzi

DLA POTOMNYCH teoria ze w lewo huczy w prawo cisza to prawe łożysko do wymiany i na odwrót nie jest do końca prawdziwa. Mi huczało w lewo a w prawo cisza i okazało się ze to LEWE Łożysko było do wymiany !!

Sam się przekonałem na własnej skórze każdy mi mówił ze prawe słychać

Także trzeba dobrze zweryfikować które przed wymianą pozdrawiam :)

Łukasz w takim razie bez zastanawiania się zmieniaj drugie łożysko i będziesz miał upragnioną CISZE!!

Napisz po wymianie czy ucichło powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem wczoraj łożysko w tylnym kole i tam przestało huczeć ale słyszę teraz ze gdzie indziej coś dudni tylko nie mogę zlokalizować ;( przy schodzeniu z prędkości do 0km/h słychać malejący huk jakby opony ale oponki mam dobe własnie, najbardzizej słychać huk przy jeździe tak około 50 km/h i przy hamowaniu. CO to może być :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...