Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana radia Audi symphony II na nawigacje RNS E


dymian1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie!!

O co chodzi z tym kodowaniem, na czym to polega? Obejdzie się bez tego? Nie chcę ingerować w elektronikę, bo nie mam o tym pojęcia, a w swojej okolicy nie widzę nikogo kumatego kto by mi to zrobił...

Mam Concert II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy, więc jak mam 1 DIN w tunelu nie muszę całego tunelu zmieniać tylko dokupić kosz sam tak ? [emoji3] Czytałem w necie i tak zamieszali, że sam już nie wiem [emoji3]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz tunel 1 DIN to niestety radio 2 DIN nie wejdzie, trzeba wymienić całość bo w 1 din klimatronik umieszczony jest wyżej.

U mnie obyło się bez żadnego kodowania. Wyjąłem Symphony II, włożyłem RNS-e i śmiga aż miło :dance::D Czytałem coś, że jeśli auto posiada szynę CAN odpowiedzialną za multimedia to niepotrzebne jest kodowanie, wystarczy podłączyć Navi i trybi. U mnie nawet kodu do radia nie musiałem wklepywać. Radio drogie, ale warto było wydać 1700 zł :)

Nurtuję mnie jeszcze pytanie, czy mimo że posiadam navi z polskim menu i z polskimi mapami z 2016 roku, to czy komunikaty głosowe i tak podawane są w języku angielskim? Zmieniłem nawet na polski i nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz tunel 1 DIN to niestety radio 2 DIN nie wejdzie, trzeba wymienić całość bo w 1 din klimatronik umieszczony jest wyżej.

U mnie obyło się bez żadnego kodowania. Wyjąłem Symphony II, włożyłem RNS-e i śmiga aż miło :dance::D Czytałem coś, że jeśli auto posiada szynę CAN odpowiedzialną za multimedia to niepotrzebne jest kodowanie, wystarczy podłączyć Navi i trybi. U mnie nawet kodu do radia nie musiałem wklepywać. Radio drogie, ale warto było wydać 1700 zł :)

Nurtuję mnie jeszcze pytanie, czy mimo że posiadam navi z polskim menu i z polskimi mapami z 2016 roku, to czy komunikaty głosowe i tak podawane są w języku angielskim? Zmieniłem nawet na polski i nic nie pomogło.

jak stwierdzić, czy posiadam tą szynę CAN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam radio Audi concert

Też chciałbym wymienić na Rns-e wymieniał ktoś z takiego radia? Co mi jest potrzebne jeszcze oprócz navi oczywiście?

Edytowane przez Arczi78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam radio Audi concert

Też chciałbym wymienić na Rns-e wymieniał ktoś z takiego radia? Co mi jest potrzebne jeszcze oprócz navi oczywiście?

Jeżeli masz concerta 1 din to musisz zmienić tunel, klimatronik, popielniczkę przód, ramkę/stelarz radia i przerobić instalację lub zastosować odpowiednią przejściówkę którą połączysz rns-e do instalacji którą posiadasz.

Tunel i klimatronik można dociąć, tu masz to opisane https://a4-klub.pl/index.php?/topic/91570-docinanie-climatronica-i-tunelu-pod-kosz-2-din-rns-e/

Poszuka dobrze na forum tu wszystko jest opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam radio Audi concert

Też chciałbym wymienić na Rns-e wymieniał ktoś z takiego radia? Co mi jest potrzebne jeszcze oprócz navi oczywiście?

Cała lektura :hi:

https://a4-klub.pl/index.php?/topic/6986-nawigacja-rns-e-od-a-do-z-audi-navigation-plus/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , rozmyślam nad kupnem radia bo jest naprawdę Fajne . Ale mój przypadek  nie jest tu opisany . A4 b6 USA  Z radiem Symphony II i GPS'em w liczniku i nagłośnieniem Bose . Pytania :

1.Jak tu u mnie jest z tym gps tez muszę kupować antenę ? 

2. Jaką przejściówkę zakupić aby grało Bose ?

3. Co z sterowaniem multikierownicy będzie obsługiwane ? 

4. Co jeszcze mnie czeka aby kupić , zdjęcie z adapterami jest małe i nie czytelne na początku tego postu , czytałem na zagranicznej stronie że jest inna przejściówka z obd1 na obd2 do rns-e pod bose ale nie było napisane jaka ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakie potrzebuje przejściówki z radia symphtomy na rnse? Różne widzę są Wenecję dlatego pytam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cguurek napisał:

Witam

 

Jakie potrzebuje przejściówki z radia symphtomy na rnse? Różne widzę są Wenecję dlatego pytam 

A tam różne od razu Wenecje,taka z linku pasuje 

ZLACZE-ISO-KOSTKA-ADAPTER-AUDI-NAWIGACJA
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 49 zł - ZŁACZE ISO KOSTKA ADAPTER AUDI NAWIGACJA RNS-E (7931841934). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...