Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Myć czy nie myć na automatycznej myjni ??


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się czy myć moje :audi: na myjni automatycznej ??

Jeśli tak to jakie myjnie polecacie (na jakich stacjach) ??

Jeśli nie, dlaczego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale u mnie jest za***ista myjka samoobsługowa i tania zarazem a najfajnieszą ciekawostką jest spłukiwanie jakąś specialna wodą mieralizowaną czy jakoś tak, nie chcę się wypowiadać co do szczegółowych nazw bo moge mylić pojęcia ale efekt jest naprawde super bo ta woda nie zostawia kompletnie żadnych białych kropek, plam czy jakichkolwiek śladów. Zadnego wycierania, suszenia tylko spłukujesz i jazda w droge oczywiście byle nie w jakąś zadyme bądz piaskową droge. Polecam ja jak jestem w moim rodzinnym miescie to zawsze tam jeżdze i za 10 zł umyje dobże autko choć jesli chce sie pobawić to 15 zł absolutnie starcza. Moj brat pracował kiedyś na myjni to myje swoja gablote za 5 zyla ale do tego trzeba się troszke poswięcic bo suchy potem to on nie jest. :D

A automatycznej nie polecam i chyba nie tylko ja.Nie ma to jak gąbka, co waże by była czysta - od piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w zimie jak mroz nie myć wcale ??? ;)

Jak masz jakies oszczednosci albo cos przed zoncia ci sie udalo uchowac i nie musisz kupic nowej kanapy :polew: to polecam myjke cisnieniowa - nawet uzywke ale sprawdzona z dostawka na plyn - najpierw plyn potem przerwa potem spluk i ...... starczy do wiosny!! nie to co raczka i gabka ale na zime idealnie!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko mnie jest dobra myjnia ręczna Wejherowo citi polecam jak najbardziej. A automatyczną odradzam rysuje lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy myć moje :audi: na myjni automatycznej ??

kolega umył na takiej i miał rysę przez cały samochód :evil:

najlepiej myć samemu, ja z braku czasu korzystam tylko z ręcznych myjni samochodowych :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam reczne myjki na stacjach BP za 7zl mozna porzadnie umyc auto

Nie wiem jak u was ale u mnie jest za***ista myjka samoobsługowa i tania zarazem a najfajnieszą ciekawostką jest spłukiwanie jakąś specialna wodą mieralizowaną czy jakoś tak, nie chcę się wypowiadać co do szczegółowych nazw bo moge mylić pojęcia ale efekt jest naprawde super bo ta woda nie zostawia kompletnie żadnych białych kropek, plam czy jakichkolwiek śladów.

Jest to nablyszczanie lakieru uzywa sie wody zdemirealizowanej, i specjalnego nablyszczacza. Popieram slowa kolegi efekt jest bardzo dobry.

Wlasnie reczne myjki na Bp posiadaja ta opcje. Z automatu na Bp tez jestem zadowolony nie zauwazylem zadnych zarysowan ani zadrapan, a i suszenie jest w porzadku zwlaszcza jak mamy na zewnatrz minusowa temperature, ma tylko jedna wade nie myje dobrze nadkoli. Szkoda tylko ze wiekszosc dobrych myjek recznych gdy temperatura spadnie do -6st sa wylaczane, nie ma to jak reczna myjka.

W zimie polecam automat ale, sprawdzony a w pozostalej czesci roku myjke reczna. Nie ma to jak umyc sobie samemu autko na recznej myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz nowe autko lub niedawno malowane to nie myj na atomatycznej myjni bo zniszczysz lakier, jedynie gąbeczka i jedziemy. jesli auto ma juz pare lat to myjnia automatyczna czy tez myjka cisnieniowa raczej nie zaszkodzi

ja z przyzwyczajenia myje zawsze recznie samemu :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też myje ręcznie, ale jak jest -10 C to aż mnie otrząsa i woda zamarza na samochodzie to mnie szlag trafia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jest gąbka i ciepła woda :)

My na automatyczną już nigdy nie pojedziemy, może trafiliśmy na jakiś felerny egzemplarz, ale w poprzednim samochodzie to nawet obudowę lusterka wyłamała <kawałek> a lakier to od przodu do tyłu cały porysowany i to tak perfidnie że po polerowaniu są nadal ślady po tej myjce <drobne ale widać jak się ktoś przyjrzy>. Teraz jak myjemy to opłukać porządnie wodą z hydrantu, później mycie ciepłą, wodą i porządne płukanie i ewentualnie użyć szczotki z miękkim włosiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też myje ręcznie, ale jak jest -10 C to aż mnie otrząsa i woda zamarza na samochodzie to mnie szlag trafia

Nie myj na mrozie,bo zniszczysz lakier.Woda,która dostaje się w mikrouszkodzenia zamaraza i rozszadza lakier. Na myjce wycierają do sucha i nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie małe myjki ręczne z możliwością dokręcenia pojemnika na aktywną pianę lub gorący wosk ??? Kumpel mi mówił,że gdzieś widział oryginalną myjkę KARCHER za niecałe 400zł ale czy to możliwe ??? Może ktoś kupił na allegro taką mała myjkę ciśnieniową ( w cenie 350-400zł) i mógłby ją polecić to bardzo proszę o namiar na sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Ja polecam Karchera model 2.900 w standardzie dwie dysze. Dokupujesz dysze do robienia aktywnej piany + płyn (60zł).

Do samochodu w zupełności wystarcza.

Nie pamiętam ile zapłaciłem ale na pewno nie więcej niż 350zł w OBI. (chyba jakaś promocja była)

Niestety "technologia bezdotykowa" nie zastąpi poczciwej gąbki i szamponu. Co parę myć trzeba użyc gąbki bo w szczególności na ciemnym lakierze zostają jakieś smugi albo porządnie wytrzeć irchą do sucha.

Nie kupuj na Allegro jakiejś taniej chińszczyzny bo w razie usterki nikt Ci tego nie naprawi z prostego względu, nie dostaniesz częsci zamiennych do tego badziewia.Lepiej dołożyc troszkę więcej i kupic coś renomowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczna myjnie - stanowcze nie !! Moja była A4- ka jeździła z poprzednim właścicielem na ową myjkę...... wiecie ile się namachałem żeby podejść do usunięcia rys i tak mi się wszystkich nie udało./

Teraz opiekuję się nią inny właściciel a raczej już skończył ponieważ tydzień po tym jak kupił ją ode mnie to skasował przód. ;( ;( ;( ;(

Wracając do tematu nigdy na takie szczoty. Reklamy tego typu iż posiadamy specjalne szczotki nie rysujące powierzchni lakieru to ściema.

Lepiej podjechać na jakąś ręczną (sprawdzoną) albo samemu poświęcić sobotnie popołudnie ( żonę można wywieść ) na zakupy albo do jej mamusi :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam oryginalne wyroby firmy karcher - mialem ich kilka w firmie testowane w ciezkich warunkach i nigdy zadnych problemow!! popatrz sobie na ceny - od 500 do 1000 powinienes cos fajnego wychaczyc albo podjedz do oryginalnych serwisow - oni czesto maja uzywki po serwisie na gwarancji i wtedy mozna cos fajnego dostac!! :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego ADR-ka myje na myjni bezdotykowej,(tym bardziej że otworzyli mi pod nosem :>) za 7 zeta, 5 na mycie z pianą i 2 na płukanie wodą destylowaną czyli zdemineralizowaną. I muszę powiedzieć że jestem bardziej z tej myjki zadowolony niż jak jedziłem za 20 zł na myjki ręczne gdzie ktoś mi mył, porażka zawsze coś mi nie pasowało, teraz robię to tak że tylko sam woskuje moją niunie i myje na tej stacji. ostatnio woskowałem 1,5 miecha temu i na razie musze powiedzieć że samo mycie wystarzcza, a lakier lśni po kazdej myjce. Polecam tego typu myjki. Wyczytałem że obsługa stacji nie bierze odpowiedzialności za stan lakieru kiedy temperatura spadnie poniżej zera. Myć czy nie myć ponizej tej temperatury to już kazdy sam sobie musi odpowiedzieć. pozdrawiam Audi-maniaków :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego ADR-ka myje na myjni bezdotykowej,(tym bardziej że otworzyli mi pod nosem :>) za 7 zeta, 5 na mycie z pianą i 2 na płukanie wodą destylowaną czyli zdemineralizowaną. I muszę powiedzieć że jestem bardziej z tej myjki zadowolony niż jak jedziłem za 20 zł na myjki ręczne gdzie ktoś mi mył, porażka zawsze coś mi nie pasowało, teraz robię to tak że tylko sam woskuje moją niunie i myje na tej stacji. ostatnio woskowałem 1,5 miecha temu i na razie musze powiedzieć że samo mycie wystarzcza, a lakier lśni po kazdej myjce. Polecam tego typu myjki. Wyczytałem że obsługa stacji nie bierze odpowiedzialności za stan lakieru kiedy temperatura spadnie poniżej zera. Myć czy nie myć ponizej tej temperatury to już kazdy sam sobie musi odpowiedzieć. pozdrawiam Audi-maniaków :a4fan:

Ja tez myje często swoją na bezdotykowej na Bp ale musze powiedzieć, że nie jestem do konca zadowolony, nie usuwa idealnie zabrudzeń co na moim jasnym lakierze widać, bezdotykowa jest dobra na opłukanie furki... Mysle że reczna jest najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez myje często swoją na bezdotykowej na Bp ale musze powiedzieć, że nie jestem do konca zadowolony,

To po co dalej myjesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...