Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] Ciężej odpala gdy zimny


grzegorzxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem taki, że jak w tamtym tygodniu było zimniej to postał cały dzień i ciężko odpalił więc podjechałem do mechanika podpiął pod komputer i powiedział, dawka rozruchowa jest 4,3 i to dużo i , że zmieni po czym ustawił na 2,3 co się okazało winowajcą tego odpalania były dwie spalone świece, oczywiście wymieniłem komplet ale już po ingerencji w dawkę paliwa teraz po nocy mimo, że świece sprawne aku 2 miesięczny pali cieżko i mam pytanie czy może niepotrzebnie grzebał w tej dawce bo teraz go zalewa i temu ciężko pali

Proszę powiedzcie co mam robić w tej sytuacji wiem, że było tematów dużo oczywiście przeczytałem je ale w moim przypadku co radzicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi Ci o dawkę jałową a nie rozruchową. Na rozruchową to o wiele za małe wartości które podałeś. Jałowa niema nic do odpalania. Może zostać te 2,3mg o ile nastawnik będzie wyrabiał ale raczej nie będzie z tym problemu. Skoro świeczki wymieniłeś to standardowo kąt wtrysku do sprawdzenia,zmień filtr paliwa o ile nie był wymieniany,ale może być też że cofa się paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie ale jak to to wyczytałem jakąś wartość 28 mg ale on mi sparwdzał w boschu nie vagiem tylko ktsem chyba także chyba będę musiał podjechać i to poustawiać u jakiegoś fachmana. Filtr paliwa wymieniony, a jak to paliwo się cofa to jest jakiś sposób aby to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem ten sam problem, a właściwie to mam. Wszystkie podstawowe rzeczy typu filtr, świece itp były ok. Na koniec kąt wtrysku sprawdziłem i tu zonk. Ustawiłem książkowo no i efekt był taki, że auto paliło lepiej ale do ideału było mu daleko. Po pewnym czasie kąt zaczął sam się przestawiać, co się okazało że na rozrządzie to najmniejsze koło na dole miało luz. Zostało wymienione. Od tego czasu auto niekiedy pali na strzał, a niekiedy ciężko (oczywiście tylko podczas mrozów), dodam że ciścnienie na tłokach itp itd wszystko ok. Zostaje tylko pompa ale nie chce mi się wierzyć, że to ona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniony, a jak to paliwo się cofa to jest jakiś sposób aby to zrobić ?

Tak, zawór zwrotny zamontować przed filtrem :good: sprawdzone w Fordowskim dizlu, bez tego ani rusz :naughty:

Ale jak piszą wyżej, sprawdź kąt wtrysku bo kolega miał tak samo w AHU i zmiana kąta pomogła :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie blisko Otwocka można sprawdzić ten kąt wtrysku i ile to kosztuje?

W AJM-ie inaczej to trochę wygląda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mnie pamiec nie myli to chyba tam Spanky urzeduje.Ale dokladnie niewiem,napisz na PW do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni ten sam problem ! audi a4 b5 1.9 TDi 90 km . Nagle zaczął źle palić . Do tej pory palił 'od strzała' . Teraz problem wygląda tak, że na zimnym silniku bardzo trudno jest go odpalić , muszę kręcić kilka sekund . Gdy już się trochę rozgrzeje, pali normalnie . Do tego na wyświetlaczu wyskoczył błąd 'OIL' . Olej wymieniałem jakieś 3 tyś km temu . Wie ktoś co to może być ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie świece bo dziś wstawiłem go do ocieplanego garażu na noc , wsiadam rano . na blacie +7 stopni a i tak musiałem dłuuuugo kręcić . Tak samo jakby stał na zewnątrz albo nawet dłużej. A powiedzcie mi jak wygląda i gdzie jest ten zaworek zawracający czy coś takiego , żeby paliwo się nie cofało.. Bo w sumie on zaraz jak załapie i pochodzi kilka sekund to gdy go zgasze to odpala już od strzała , nie musi się jakoś mocno rozgrzewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo krótko. A gdzie jest ten czujnik ?? [br]Dopisany: 11 Grudzień 2011, 15:10_________________________________________________czujnik-temperastury-wody.jpg

Znalazłem to zdjęcie w internecie i odpiąłem ten czujnik . Reakcja wyglądała tak że kontrolka od świec w ogóle nie zgasła do momentu odpalenia. A odpalił faktycznie szybciej . Jeszcze nie tak jak być powinno ale szybciej niż rano .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...